Sezon grillowania – przegląd grilli elektrycznych do 200 zł

Sezon grillowania – przegląd grilli elektrycznych do 200 zł

autor: Martyna Rafalska, data publikacji: 17-06-2016

W końcu po długim oczekiwaniu nadszedł sezon grillowy. Oczywiście grillowanie kojarzy nam się ze spędzaniem czasu w ogrodzie lub na działce. Co jednak zrobić, gdy nie mamy możliwości wyjazdu, a mamy nieodpartą ochotę na ulubione grillowane potrawy? Wystarczy skorzystać z grilla elektrycznego, który bez problemu może być użytkowany w pomieszczeniu lub na balkonie. W poniższym poradniku prezentujemy grille elektryczne, które znajdziemy na Allegro w cenie do 200 zł.

Gourmetmaxx

Grill Gourmetmaxx, który możemy dostać już od 179 zł, jest wykonany z granitu, a jego moc to aż 1800 W. Urządzenie jest niesamowicie praktyczne i trwałe, z łatwością przygotujemy na nim swoje ulubione potrawy – ryby, mięsa, warzywa i kanapki typu panini. Dwie duże płyty grzewcze umożliwiają jednoczesne grillowanie wielu produktów. Ponadto grill Gourmetmaxx jest wyposażony w ociekacz na tłuszcz, dzięki czemu można łatwo zachować czystość.

First FA5350

Grill marki First dzięki niewielkim rozmiarom (ruszt o wymiarach 45 x 22 cm) i niedużej wadze (3,7 kg) świetnie sprawdzi się podczas przenoszenia i transportu. Cechą charakterystyczną urządzenia jest to, że ma nóżki i możemy wykorzystać go w pokoju, na balkonie czy tarasie. W opcji bez nóżek z powodzeniem można z niego korzystać na kuchennym blacie. Fitst jest wyposażony w regulowany termostat i lampkę trybu pracy, poza tym – co najważniejsze – urządzenie nie wydziela dymu.

Severin RG2341

Kolejny w naszym zestawieniu jest Severin model RG2341, doskonały na domowe imprezy w gronie przyjaciół. Grill ma kamienną płytę grzewczą do beztłuszczowego grillowania, emaliowaną płytę do smażenia naleśników, a także coś dla gości – 8 małych łopatek umożliwiających przygotowanie sobie takiej potrawy, na jaką każdy ma ochotę. Powłoka zapobiegająca przywieraniu ułatwia czyszczenie. Ponadto urządzenie ma dwie lampki kontrolujące temperaturę i regulowany termostat pozwalający na dopasowanie temperatury pod kątem produktów. Na Allegro Severing RG2341 dostępny jest od 124 zł.

Zelmer ZGE0990b

Zelmer ZGE0990b to grill, który jest świetną alternatywą dla standardowego grilla. Urządzenie umożliwia dobranie jednej z 5 temperatur grzania i nie wytwarza uporczywego dymu. Wyjmowana tacka na wyciekający tłuszcz oraz praktyczna pokrywa z hartowanego szkła pozwalają na zadbanie o rewelacyjny smak potraw i o czystość podczas grillowania. Wysoki komfort użytkowania zapewniają uchwyty z tworzywa termoizolującego. Zelmer ZGE0990b kupimy na Allegro nawet za 170 zł.

Bosch TBF3302V

Urządzenie Bosch TBF3302V umożliwia grillowanie potraw aż na 3 sposoby: w grillu zamkniętym, otwartym lub z funkcją piekarnika. Temperaturę można płynnie regulować, umożliwiając przygotowanie najróżniejszych produktów. Dzięki mocy 1800 W grill szybko się nagrzewa i gwarantuje stałą temperaturę grzania. Ponadto, by zapewnić zdrowe grillowanie, zastosowano kanaliki odprowadzające tłuszcz. Jeżeli zależy nam na łatwym utrzymywaniu czystości, producent zaskoczył nas ciekawym rozwiązaniem – płyty grzejne są wyjmowane i nadają się do mycia w zmywarce.