Sezon grillowania – przegląd grilli elektrycznych do 100 zł

Sezon grillowania – przegląd grilli elektrycznych do 100 zł

autor: Martyna Rafalska, data publikacji: 17-06-2016

Okres wiosenno-letni kojarzy nam się z ciepłym powietrzem, słońcem i urlopem. Dla niektórych jest to po prostu sezon grillowania, podczas którego zawsze panuje niesamowita atmosfera. Jednak co zrobić, jeśli zaplanowane grillowanie pokrzyżuje pogoda? Wtedy doskonałym rozwiązaniem jest grill elektryczny. W naszym poradniku prezentujemy grille dobrej jakości i w atrakcyjnej cenie – do 100 zł.

Pomodoro EKG003

Grill elektryczny Pomodoro EKG003 od firmy Esperanza jest praktycznym urządzeniem, które z łatwością można utrzymać w czystości. Jest on pokryty powłoką, która zapobiega przywieraniu posiłków i jest łatwa do wyczyszczenia nawet zwykłym papierowym ręcznikiem. Funkcja szybkiego podgrzewania umożliwia przygotowanie ulubionej potrawy w kilka minut, a dwa poziomy, na których panuje różna temperatura, pozwalają grillować w tym samym czasie zarówno warzywa, jak i mięso. Bezpieczeństwo zapewniają nóżki zapobiegające ślizganiu się urządzenia oraz termoizolacyjny uchwyt, który chroni przed oparzeniami. Na Allegro Pomodoro EKG003 można dostać już od 80 zł.

Botti Menito

Jeżeli twoja kuchnia nie należy do największych, to Botti Menito będzie doskonałym rozwiązaniem. Na tym grillu możesz przygotować nie tylko pyszne mięso czy warzywa, ale również idealną pizzę. Nieprzywierająca powierzchnia i wbudowana wlewka na tłuszcz sprawiają, że grillowane potrawy można z łatwością kontrolować, a także dbać o czystość sprzętu. Pokrywa ze szkła hartowanego umożliwia skrócenie czasu smażenia, dzięki czemu nasze posiłki możemy przygotowywać bardzo szybko. Ceny grilla Botti Menito zaczynają się już od 93 zł.

Clatronic RG3517

Clatronic RG3517 doskonale nadaje się do grillowania ryb, mięsa czy tostów. Dzięki płycie grillowej oraz 8 małym patelniom i 8 drewnianym łopatkom urządzenie idealnie sprawdzi się podczas przyjęć w gronie znajomych. Jest to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla osób będących na diecie, lubiących zdrowe gotowanie, unikających potraw z tłuszczem. Gumowe nóżki zapewniają bezpieczeństwo i zapobiegają ślizganiu się grilla na blacie. Clatronic RG3517 kupimy na Allegro za 95 zł.

Apollo Vita Gusto

Grill przenośny Apollo Vita Gusto jest urządzeniem zajmującym niewiele miejsca, kompaktowym i lekkim (4,35 kg). Pokrywka z hartowanego szkła zapobiega rozpryskiwaniu się tłuszczu podczas grillowania. Aż pięciostopniowa regulacja pieczenia zapewnia doskonałe przyrządzenie każdej potrawy mięsnej i warzyw. Jedna połowa płyty grzewczej jest pokryta gładką powierzchnią, a druga karbowaną, co sprawia, że możemy przygotowywać posiłki w kreatywny sposób. Ponadto pojemnik służący do odprowadzania tłuszczu pozwala na utrzymanie urządzenia w czystości. Na Allegro cena Apollo Vita Gusto oscyluje wokół 99 zł.

Severin RG2686

Severin RG2686 to urządzenie o wymiarach 24 x 21 cm, niezajmujące wiele miejsca. Emaliowana, karbowana płyta grzewcza jest pokryta powłoką, do której nie przywierają potrawy, co zapewnia łatwe wyjmowanie gotowych już dań, a także zdecydowanie ułatwia czyszczenie. Ponadto grill ma cztery łopatki do zapiekania potraw lub przygotowywania sera raclette. Dzięki niemu możemy zorganizować kameralne spotkanie ze znajomymi, na którym każdy będzie mógł przygotować swoją ulubioną potrawę. Grill Severin RG2686 o mocy 600 W dostaniemy w cenie 49 zł.