Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Seria „Pucio” – od czego zacząć?

Marta Galewska-Kustra stworzyła prawdziwy książkowy fenomen, który pokochali zarówno rodzice, jak i najmłodsi. Podpowiadamy, od czego zacząć przygodę z serią „Pucio”.

Seria „Pucio” – od czego zacząć?

Pucio to bohater książkowej serii, której autorką jest Marta Galewska-Kustra. Pisarka z wykształcenia jest doktorem nauk humanistycznych, a także logopedą i pedagogiem dziecięcym. To dzięki temu „Pucio” stanowi prawdziwy fenomen na naszym rynku literatury dziecięcej. Książki o sympatycznym przedszkolaku łączą bowiem wartość artystyczną z walorem edukacyjnym, pomagając uczyć się maluchom poprzez zabawę.

Do tej pory ukazało się już siedem tomów w serii o Puciu. My podpowiadamy, od których z nich warto zacząć swoją przygodę z rezolutnym chłopcem i jego szaloną rodzinką.

„Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”

Ocena użytkowników Allegro

Pierwszy tom serii, który zapoczątkował fenomen, jakim stały się przygody Pucia. „Pucio uczy się mówić” to niezwykle prosta i przystępna pozycja, przeznaczona głównie dla tych najmłodszych maluchów (od 0 do 3 lat) lub nieco starszych dzieci z opóźnionym rozwojem aparatu mowy. Autorka prezentuje codzienne sytuacje i wykorzystywane przy ich okazji słowa. Zabawy opierają się głównie na prostych wyrazach dźwiękonaśladowczych, przez co lektura jest świetną zabawą. Dodatkowym atutem są też piękne ilustracje, pomagające maluchowi zrozumieć opisywane historyjki.

„Pucio mówi pierwsze słowa”

Ocena użytkowników Allegro

Druga część przygód Pucia pozwala jeszcze bardziej rozwijać słownictwo malucha. Galewska-Kustra cały czas opiera przygody swojego małego bohatera na prostych, codziennych czynnościach, dzięki czemu dzieciom łatwo jest utożsamić się z Puciem i tym, co robi. W książce „Pucio mówi pierwsze słowa” nie brakuje takich, które mogą być dla malucha wyzwaniem (np. „rajtuzy” albo „piżama”), ale szybko przekonasz się, że wspólne ćwiczenia przynoszą niesamowite efekty.

„Co robi Pucio?”

Ocena użytkowników Allegro

Ta mała pod kątem objętości książeczka pęka w szwach od opisów prostych, codziennych sytuacji. „Co robi Pucio?” najlepiej sprawdzi się podczas wspólnego czytania i głośnego powtarzania wymienionych tu rzeczowników i czasowników. Na jednej stronie widzimy przedmiot, a na drugiej – związaną z nim czynność, co pomaga w rozwoju wyobraźni i logicznego łączenia faktów. Słowa z książeczki dobrze jest potem powtarzać w codziennym życiu, tak by utrwaliły się maluchowi.

„Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”

Ocena użytkowników Allegro

W czwartej części przygód Pucia wybieramy się z nim i jego rodziną na wakacyjny wyjazd. To sprzyja poznawaniu nowych słów, a także ćwiczeniu poprawnej artykulacji, czyli wymowy. „Pucio na wakacjach” to pozycja skierowana do dzieci wieku od 3 do 6 lat. Dzięki ciekawemu, „podwójnemu” prezentowaniu materiału szybko utrwalamy nowo zdobytą wiedzę. Galewska-Kustra na jednej stronie opisuje krótką wakacyjną historyjkę, a na drugiej prezentuje konkretne obiekty i przedmioty wraz z opisami i pytaniami.

„Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”

Ocena użytkowników Allegro

Mała książeczka do wspólnego czytania – i zabawy! – z dzieckiem. Powtarzajmy wykonywane przez Pucia gesty i głośno i wyraźnie wymawiajmy opisane słowa. „Zabawy gestem i dźwiękiem” łączą ćwiczenia z wymowy z rozwojem wyobraźni przestrzennej.

Książkowa seria „Pucio” to genialny w swojej prostocie sposób na naukę poprzez zabawę. Rezolutny chłopiec stanie się dobrym kolegą waszych dzieci, a książeczki z jego przygodami – nieodłącznymi towarzyszami wspólnego czytania.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro