Savoir-vivre dla dzieci – najlepsze książki

Dobre maniery i umiejętność odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach to zalety, które trudno przecenić! Zasad savoir-vivre warto uczyć już najmłodsze dzieci. Jak tego dokonać? Książki z zakresu bon-ton dedykowane maluchom pomagają zrobić to w ciekawy i przystępny sposób, także w formie zabawy.

udostępnij

Alicja KamińskaAlicja Kamińska / 01-09-2016

Rynek wydawniczy pełen jest poradników niezbędnych rodzicom w wychowaniu dzieci. Wśród wielu pozycji warto zwrócić uwagę na te, które systematyzują zasady odpowiedniego zachowania. Dzięki nim nauczysz swojego podopiecznego: kto powinien pierwszy wyciągnąć rękę na przywitanie, jak należy postępować, kiedy w domu są goście, a nawet – jak w uprzejmy sposób umieszczać treści w Internecie!

„Elementarz dobrych manier” Philippe Jalbert

Przewodnik po dobrych manierach w formie elementarza. Krótkie teksty opatrzone zostały żartobliwymi ilustracjami, które zainteresują każdego malucha. To sposób na wesołą zabawę połączoną z nauką i utrwalaniem wiadomości.

„Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci” Grzegorz Kasdepke

Kolejny przykład na to, jak w zabawny i ciekawy sposób wytłumaczyć najmłodszym, czym jest bon ton. Kim jest człowiek dobrze wychowany? Autor „Bon czy ton” przekonuje, że na pewno nie kimś, kogo trzeba zamknąć w szafie na czas wizyty gości! Trudno o bardziej dosłowne porównanie!

„Dobre maniery, czyli savoir-vivre dla dzieci” Joanna Krzyżanek

„Dobre maniery” to bestsellerowa pozycja z serii Centrum Edukacji Dziecięcej. Przyjemny i przystępny sposób na naukę zasad kurtuazji. Autorka zręcznie wplotła je w 22 opowieści. To uniwersalne sytuacje, jakie mogą przytrafić się każdemu.

„Dobre wychowanie wierszem” Bożena Pierga

Wierszykito coś, co dzieci wprost uwielbiają! Warto podkreślić fakt, że rymowana forma jest też łatwiejsza do zapamiętania, nawet dla najmłodszych. Bożena Pierga zawarła podstawy savoir-vivre właśnie w takim wydaniu.

„Dzieci w sieci dobrych manier” Zofia Staniszewska

Znakiem naszych czasów jest fakt, że konfrontujemy się z innymi ludźmi nie tylko w życiu realnym, ale także w wirtualnej rzeczywistości. Już najmłodsze dzieci warto więc uczyć, że także w Internecie obowiązuje etykieta. „Dzieci w sieci dobrych manier” to przewodnik po kulturze wpisów na portalach społecznościowych, forach i blogach. Co ważne, porusza też temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa najmłodszych.

„Współczesny savoir-vivre dla nastolatków” Marcin Przewoźniak, Joanna Jabłczyńska

Propozycja skierowana do starszych dzieci. „Współczesny savoir-vivre dla nastolatków” to książka, która obala mit nudnej staroświeckiej etykiety. Autorzy, aktorka i dziennikarz, przekonują, że dobre wychowanie to powód do dumy, a same zasady wyjaśniają na ciekawych i zabawnych sytuacjach. Dzięki nim młody człowiek dowie się, co jest obciachem, a co nie!

Dobre maniery są cechą, którą należy kształcić i pielęgnować od najmłodszych lat przez całe życie. Ich znajomość nie raz zaprocentuje w uznaniu i sympatii otoczenia. W końcu warto być dobrze wychowanym!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro