Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Salon na plaży – nadmuchiwane sofy, fotele i siedziska

Komfort – tego najczęściej szukamy na wakacjach. Chcemy wygodnie leżeć, wygodnie siedzieć, wygodnie jeść. Możemy sobie stworzyć takie warunki nawet na plaży, korzystając z szerokiej oferty nadmuchiwanych mebli.

Salon na plaży – nadmuchiwane sofy, fotele i siedziska

Na polskim rynku dominują dwie firmy oferujące tego typu sprzęt – Intex i Bestway. Ich designerzy pracują pełną parą, by w kolejnych sezonach, wraz ze zmieniającymi się modami i fascynacjami, wprowadzić nowe modele. Ogólnie można powiedzieć, że producenci dobrze wywiązują się ze swej roli. Starsze pokolenie doskonale pamięta ciągle psujące się nadmuchiwane piłki, puszczające na spawach pontony i fotele. Na szczęście to już przeszłość. Za konkretne pieniądze otrzymujemy konkretny produkt, który użytkowany zgodnie z przeznaczeniem i z zachowaniem ostrożności posłuży nam i naszej rodzinie bez awarii przez ładne parę lat. Aktualnie stosowane tworzywa i technologie pozwalają uzyskiwać naprawdę zadowalające efekty. Oto kilka nadmuchiwanych mebli, dzięki którym stworzymy sobie na plaży komfortowy kącik.

Lazy bag

Mebelek lazy bag szturmem zdobył serca turystów. Jest to lekka i prosta w użyciu przenośna sofa napełniana powietrzem bez pompowania i nadmuchiwania. Większość tego typu urządzeń do leżenia wykonana jest z lekkiego, ale bardzo wytrzymałego włókna nylonowego. Dzięki niewielkiej masie i małym wymiarom po spakowaniu jest bardzo wygodna w transporcie. Nie pompuje się samoczynnie, ale ma dwa duże otwory, służące do „chwytania” powietrza, dzięki czemu napełnienie jej trwa kilkanaście sekund. Cena: od 90 zł.

Fotel

Nadmuchiwane fotele są ogromnie popularne ze względu na bogactwo oferty. Za ok. 110 zł możemy kupić bardzo eleganckie modele egg lub muszelki. Utrzymane są w wesołych kolorach, takich jak seledyn, pomarańcz czy błękit, łączonych elementami przezroczystymi oraz białymi lub czarnymi. Mniej więcej za tę samą cenę kupimy modele nawiązujące stylem do ciężkich foteli klubowych z szerokimi podłokietnikami i oparciami. Co ciekawe, są one, być może ze względu na pierwowzór, utrzymane najczęściej w spokojnych szarościach, beżach i czerni. Godne polecania są te modele, które można rozłożyć, dzięki czemu powstaje wygodna leżanka.

Sofa

Pod tym terminem kryją się nadmuchiwane sofy i leżanki. Te pierwsze przybierają imponujące rozmiary. Na przykład sofa marki Intex, za którą zapłacimy ok. 220 zł, ma wymiary domowego tapczanu: 193 cm x 231 cm x 71 cm. Jeśli ustawimy przy niej duży stół turystyczny i nadmuchiwane pufy, zrobi się miejsce na prawdziwy plażowy bankiet. Ale uwaga. Tworzywo, z których powstają nadmuchiwane meble, jest dosyć ciężkie. Waga takiej sofy wynosi prawie 10 kg. Nieco tańsze i lżejsze są leżanki. Na przykład za ok. 90 zł kupimy bardzo efektowny nadmuchiwany mebelek pokryty błękitnym welurem, który waży ok. 4 kg. Ma wymiary: 170 cm x 84 cm x 81 cm. Świetnie się na nim wypoczywa. Można go też „zwodować”. Jeśli jest dobrze napompowany, pozostaniemy suchutcy. Chyba że ktoś zrobi nam mokrego psikusa.

Puf

Producenci oferują wiele modeli nadmuchiwanych pufów. Ich ceny rozpoczynają się od 30 zł. Mają kształt krążka, kubika lub jajka – możemy na nich położyć nogi, gdy siedzimy w fotelu lub gdy chcemy usiąść przy stoliku turystycznym. Fajnie też bawi się nimi w wodzie. Bardzo popularne są pufy kształtem i kolorystyką nawiązujące do piłki futbolowej.

Poduszka i zagłówek

By komfort odpoczynku był jeszcze większy, warto sięgnąć po nadmuchiwane poduszki i nadmuchiwane zagłówki – wygodniej będzie się nam siedziało na klasycznym leżaku. A żeby napój utrzymał prawidłową temperaturę, umieśćmy go w pompowanej podstawce i postawmy na wodzie. Przyjemny chłód gwarantowany!

Kupując nadmuchiwane meble, pamiętajmy o tym, że przeznaczone do wypoczynku nieco różnią się od przeznaczonych do kąpieli. Wersje „do wody” wykonane są w całości z winylu, więc jeśli chcemy na nich plażować, powinniśmy przykryć je ręcznikiem kąpielowym. Natomiast akcesoria przeznaczone do wypoczynku „na sucho” pokryte są miłym w dotyku sztucznym welurem, który nieco ułatwia skórze oddychanie. Oczywiście możemy też z nich korzystać w wodzie – nic się im nie stanie poza tym, że schną tylko trochę dłużej od przedmiotów wykonanych w całości z gładkiego tworzywa.

Miłego leniuchowania!

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Sport i turystyka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro