Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Rzęsy magnetyczne – hit czy kit?

Kochamy nowinki urodowe i wszystko, co związane jest z makijażem. Nic więc dziwnego, że pierwsze wzmianki o rzęsach magnetycznych wzbudziły wielkie zainteresowanie. Podkreślenie oka i piękne spojrzenie to przecież jedna z najważniejszych rzeczy w makijażu oczu. Rzęsy magnetyczne nie mogły więc przejść niezauważone. Czy się sprawdzają i warto mieć je w swojej kosmetyczce? Sprawdzamy.

Rzęsy magnetyczne – hit czy kit?

Rzęsy magnetyczne są na rynku już jakiś czas i wiele miłośniczek podkreślania oczu za pomocą sztucznych rzęs, chętnie przetestowało również i tę kosmetyczną nowinkę. Na czym polega ich fenomen i czy naprawdę są warte uwagi? Na rynku jest teraz wiele podobnych produktów, a wizażystki i kosmetyczki oferują również sztuczne rzęsy doklejane do własnych – to wygodne rozwiązanie, które na 2-3 tygodnie (w zależności od tempa wzrostu naturalnych rzęs) pozwala zapomnieć o maskarze. Do wyboru są też sztuczne rzęsy w postaci kępek lub na paskach, które w kilka chwil można nakleić na powiekę. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku makijażu na wielkie wyjścia, kiedy szczególnie zależy nam efektownej oprawie oka. Rzęsy magnetyczne są alternatywą właśnie dla nich – bez kleju, szybko i sprawnie mają podkreślać oko. Czy tak faktycznie jest? Głosy są podzielone.

Rzęsy magnetyczne – jak to działa?

Rzęsy magnetyczne przypominają wyglądem te na paskach. W komplecie nie dostaje się jednak dwóch pasków, ale cztery i na każdym z nich są maleńkie magnesy, umieszczone zazwyczaj na końcu i w środku. To dzięki nim rzęsy nie spadają z oka i trzymają się na swoim miejscu. Do ich zakładania potrzebna jest również specjalna pęseta, zazwyczaj dostępna w komplecie z rzęsami. Te wykonane z metalu znacząco ułatwiają zakładanie. Wystarczy przyłożyć paski z rzęsami do pęsety – dzięki magnesom nie będą z niej spadać, a nakładanie na powiekę stanie się o wiele łatwiejsze. Należy pamiętać, by paski ułożyć magnesami do środka, tak aby po nałożeniu na powiekę magnesy się stykały i przyciągały – ot i cała tajemnica.

Rzęsy można nakładać również bez pęsety. Aplikację zacznij od górnej powieki i połóż na niej pierwszy pasek. Twoje naturalne rzęsy utrzymają go na swoim miejscu. Następnie przyłóż dolny pasek (twoje naturalne rzęsy powinny znaleźć się pomiędzy sztucznymi) – magnesy zaczną się przyciągać. Teraz za pomocą palców lub pęsety możesz wprowadzić delikatne poprawki, ale pole do manewru nie jest duże, więc najlepiej jest precyzyjnie zakładać paski od samego początku. Efekt? Podobny jak w przypadku innych sztucznych rzęs – piękne podkreślenie oka, spojrzenie jest wyraziste, zalotne i bardzo sexy.

Wady i zalety

Rzęsy magnetyczne to na pewno szybki pomysł na efektowny makijaż. W kilka chwil możesz się cieszyć dłuższymi i gęstszymi rzęsami – któż o tym nie marzy? Jest to produkt wielokrotnego użytku, nadający się do czyszczenia. Można je dowolnie przycinać do oka, dopasowując długość wedle uznania. Nie niszczą naturalnych rzęs i ich nie obciążają – magnesy utrzymują ciężar paska na powiece. Są też dobrą alternatywą dla rzęs doklejanych w przypadku osób uczulonych na klej lub o wrażliwych oczach. I na koniec jeszcze jeden plus – nie są drogie, zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwość wielokrotnego użycia.

Po stronie minusów na pewno należy wyliczyć samo zakładanie, które na początku może sprawić trudności. Ale nie zrażaj się – wystarczy odrobina praktyki i będziesz to robić w kilka sekund. W zależności od producenta i modelu, paski wyposażone są w 2, 3, 4 magnesy. Im magnesów mniej, tym gorzej rzęsy trzymają się na powiece i tym trudniej nadać im dopasowany do oka kształt. Podobnie jak w przypadku rzęs zakładanych za pomocą kleju, nie jest to opcja dla kobiet, które mają w zwyczaju dotykać oka lub je mimowolnie przecierać. Rzęsy magnetyczne mogą po prostu odpaść. Niektóre z użytkowniczek podkreślają również fakt, że nie wyglądają naturalnie. Dla jednych jest to wada, dla innych wręcz przeciwnie, zwłaszcza tych kobiet, które kochają mocny efekt i wyrazisty, nieomal teatralny makijaż.

Prawdziwa miłośniczka makijażu na pewno nie odmówi sobie wypróbowania magnetycznych rzęs. Z ich pomocą można naprawdę szybko nadać oku niesamowity wyraz, ale trzeba dać sobie trochę czasu na dopracowanie techniki nakładania.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Zobacz, co inni regularnie kupują na Allegro

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro