Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Rozświetlacz w kamieniu – jak i czym poprawnie go nakładać?

Rozświetlenie skóry twarzy to idealne wykończenie makijażu, zwłaszcza wieczorowego. Nałożenie kosmetyku w odpowiednie miejsca pomaga stworzyć naturalne wypukłości twarzy, dodaje też cerze świeżości i młodzieńczego wyglądu.

Magdalena Durak
Magdalena Durak 12-04-2019

Czas czytania: 2 min

FacebookTwitter
zamknij

Rozświetlacz w kamieniu – jak i czym poprawnie go nakładać?

Rozświetlacz najwygodniej nakładać pędzelkiem typu wachlarz bądź klasyczną puchatą kulką. Kosmetyk aplikuje się wyłącznie na wypukłe części twarzy. Najważniejsze miejsca, w których powinien pojawić się rozświetlacz w kamieniu, to:

  • łuk Kupidyna, czyli załamanie nad górną wargą,
  • grzbiet nosa,
  • kości policzkowe,
  • przestrzeń nad zewnętrzną linią i wewnętrzną dolną brwi.

Rozświetlacz w kamieniu - gif

Nałożenie rozświetlacza pod dolnym łukiem brwiowym i w wewnętrznych kącikach oczu optycznie je powiększy, ukryje zmęczenie i doda spojrzeniu blasku i świeżości. Kosmetyk rozświetlający aplikuje się również na kości policzkowe, dzięki czemu staną się one bardziej widoczne, a także na łuk Kupidyna, co subtelnie podkreśli kontur ust oraz sprawi, że będą wydawać się pełniejsze i o intensywniejszym kolorze.

Rozświetlacz w kamieniu nakłada się także na nos, ale należy uważać, aby nie przesadzić z jego ilością. Aby nos wydawał się szczuplejszy, wystarczy niewielką ilość produktu nanieść na jego czubek oraz poprowadzić cienką linię na całej jego długości, kierując się z góry na dół. Dla bardziej spektakularnego efektu można dodatkowo przypudrować skrzydełka bronzerem. Dodanie odrobiny kosmetyku na brodę optycznie poprawi owal twarzy oraz powiększy usta.

Prasowane rozświetlacze dostępne są w różnych odcieniach, najczęściej złota, różu oraz srebra. Niezależnie od koloru kosmetyku należy zawsze nakładać go dopiero po wykonaniu całego makijażu, czyli po pomalowaniu oczu i ust, podkreśleniu brwi oraz aplikacji bronzera i różu.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Zobacz, co inni regularnie kupują na Allegro


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro