Rozkładana kanapa do dziecięcego pokoju – przegląd

Rozkładana kanapa może się sprawdzić w dziecięcym pokoju, który nie ma zbyt dużego metrażu. W ciągu dnia kanapa pełni rolę siedziska, a w nocy można ją rozłożyć i wygodnie się wyspać. Kanapa może również pełnić funkcję dodatkowego miejsca do spania, gdy odwiedzą nas goście. Jakie rozkładane kanapy znajdziemy na Allegro?

Iwona Szadkowska Iwona Szadkowska / 11-06-2015

Kolorowe i funkcjonalne

Jedną z propozycji może być rozkładana kanapa mini zrobiona z myślą o najmłodszych. Wyróżnia się oryginalnym wzornictwem i dziecięcą kolorystyką. Jest wykonana z wysokogatunkowej pianki poliuretanowej oraz obita tapicerskim welurem z domieszką bawełny. Kanapa ta jest nie tylko miła w dotyku, ale także wygodna. Rozkładane materace – trzy na stałe ze sobą połączone – mają zdejmowane pokrowce, które można prać w temperaturze 30C oraz prasować. Dzięki temu łatwo dbać o ich czystość.

Kanapa dla dzieci ma wymiary 102 x 50 cm. Miejsce do spania ma rozmiar 74 x 117 cm. Do zestawu jest dołączony czwarty materac – mocowany na rzepy. Razem z nim powierzchnia spania powiększa swoją długość do 156 cm. Zestaw nie ma jednak pojemnika na pościel.

Małe kanapy-sofy dla dzieci kosztują około 200 zł. Są dostępne w zróżnicowanych wzorach – we wróżki, kucyki, samochody, piłki, kwiatki, kotki, itp.

Kanapa-amerykanka

Bardziej młodzieżowy styl prezentują kanapy-amerykanki. Powierzchnia spania jest w nich większa, bo około 190 x 118 cm. Kanapy zostały wykonane z litego drewna, a powierzchnia spania – ze sprężyny falistej oraz utwardzonej pianki typu HR. Miejsce do spania nie jest w tym przypadku ułożone bezpośrednio na podłodze, ale na konstrukcji drewnianej. Koszt kanap-amerykanek to około 400–700 zł.

Kolorystyka jest bardziej stonowana. Nie ma wzorzystych aplikacji z postaciami z bajek. Można jednak dowolnie łączyć kolory i dopasować kanapę do własnych upodobań oraz do wnętrza, w którym ma się znaleźć.

sofa.jpg

Tapczan Filip

Ciekawą propozycją jest również tapczan Filip. Zastosowano w nim takie materiały, jak lite drewno oraz płyta meblowa. Na powierzchni spania mamy wysoko elastyczną piankę o grubości 10 cm. Opływowy kształt tapczanika sprawia, że jest on oryginalnym i funkcjonalnym meblem. Jest wyposażony w duży pojemnik na pościel. Koszt to około 600 zł.

Kanapa Nela

Kanapa Nela również sprawdzi się w pokoju dziecięcym i młodzieżowym. Została wykonana na sprężynach falistych, ze stelażem z drewna oraz płyty meblowej. Wersja kolorystyczna pozostaje do wyboru osoby kupującej. Kanapa ma długość 135 cm, szerokość 86 cm i wysokość 69 cm. Po rozłożeniu powierzchnia spania zwiększa się do 185 x 83 cm. Koszt to około 500 zł.

Kanapa Kubuś

Kanapa Kubuś jest połączeniem wzorów i stonowanych kolorów. Oparcie kanapy może mieć jaskrawe wzory, a część dolna może być bardziej neutralna. Taki zestaw dobrze się sprawdzi w dziecięcym pokoju. Wybór materiałów jest dowolny. Dzięki temu każde dziecko może wybrać ulubione kolory, które sprawdzą się w jego pokoju. Kanapa ma powierzchnię spania o wymiarach 196 x 100 cm. W zestawie znajdziemy także pojemnik na pościel. Koszt to około 500 zł.

podziel się