Rowerki trójkołowe do 300 zł – przegląd

Prędzej czy później nadejdzie taki dzień, w którym twoje dziecko zapragnie poruszać się nie na własnych nogach, ale na kółkach. I to nie byle jakich. Muszą dobrze wyglądać i być praktyczne. Mowa o trójkołowych rowerkach, które są jednymi z pierwszych dziecięcych pojazdów. To absolutny hit i każdy maluch o nich marzy. Zanim wyruszysz na zakupy i ulegniesz urokowi napotkanego rowerka, sprawdź, który będzie najlepszym wyborem dla twojej pociechy.

Anna Bator Anna Bator / 13-11-2015

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rowerka?

Kupując rowerek, upewnij się, że jest przeznaczony do użytkowania przez dzieci. Musi posiadać atesty i certyfikaty, które klasyfikują go jako produkt bezpieczny dla najmłodszych. Sprawdź także, od jakiego wieku może być używany. Zbyt duży i ciężki może powodować nie tylko trudności w jeździe, ale też być niebezpieczny dla malucha. Unikaj kupowania rowerka na wyrost. Trójkołowce mają pedały przy przednim kole, które wymuszają pozycję wyprostowanych nóg. Jeśli koło, a przez to pedały, będą zbyt daleko, dziecko będzie musiało cały czas napinać nogi, aby do nich dosięgnąć, zamiast po prostu oprzeć na nich stopy.

Ważna jest także rączka, za którą opiekun prowadzi rowerek. Zbyt krótka może wymuszać na prowadzącym garbienie się, dlatego powinna być regulowana. Dodatkowym plusem jest możliwość kierowania rowerkiem przez uchwyt. Oznacza to, że rodzic może nie tylko pchać pojazd, ale i skręcać w dowolnym kierunku. Sztywna rączka to uniemożliwia i zdani jesteśmy na decyzję małego kolarza. Dlatego kupując rowerek, sprawdź, czy uchwyt do prowadzenia daje ci kontrolę nad pojazdem.

Atutem są gumowe lub piankowe koła, dzięki którym jazda będzie przyjemniejsza, ogumienie na pedałach, bo uchroni nóżkę przed zsunięciem się, a także podnóżek, na którym maluch będzie trzymał nóżki podczas biernej jazdy. Dla najmłodszych preferowane są modele z pasami bezpieczeństwa. Rowerek najczęściej będzie używany w słoneczne dni, dlatego szukajmy modelu z daszkiem, który osłoni główkę dziecka.

Polecane modele

Najmłodszym dzieciom spodobają się rowerki ze zwierzątkami przy kierownicy. Często mają interaktywne przyciski, dzięki którym rower wydaje zwierzakowy odgłos albo dzwoni dzwoneczkiem. Pomysłowe są rowerki, które w domu mogą spełniać funkcję bujaczka. Jeśli chcesz, aby rower rósł wraz z dzieckiem, wybierz rower 3 w 1. Jego pierwsza opcja to pełen zestaw, a więc daszek, rączka do pchania oraz rowerek z siedziskiem i oparciem. Druga – rowerek z siedziskiem bez oparcia i z pchaczem. Trzecia – sam rowerek bez oparcia i bez uchwytu do pchania. Ceny rowerków 3 w 1 zaczynają się od 249 zł.

Wśród popularnych modeli, chętnie wybieranych przez rodziców znajdziemy m.in.

  1. Sun Baby – klasyczne rowerki w wersji dla malucha i starszaka. Te pierwsze mają koszyczki i dostaniemy je w intensywnych kolorach (cena ok. 169 zł). Drugie zaś, przeznaczone dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia, to rowerki 3 w 1 (cena ok. 229 zł).
  2. Evo Edge – proponuje nam rowerki 3 w 1 oraz rowerki dla starszaków – siedzisko bez oparcia i bez bocznych barierek. Są za to wyposażone w uchwyt do prowadzenia. Cena klasycznego rowerka to wydatek ok. 80 zł.
  3. Baby Mix – rowerki tej marki wyróżniają się ciekawym wyglądem i intensywnymi kolorami. Dostaniemy je już od 149 zł za wersję dla maluszków, ze zwierzakiem przy kierownicy, i od 219 zł za modele 3 w 1.
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro