Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Router Wi-Fi do 200 zł – I kwartał 2017

Jeśli ktoś na co dzień korzysta z tradycyjnego, przewodowego internetu, ale chciałby też wygodnie korzystać z funkcji smartfonu lub tabletu, powinien zainwestować w bezprzewodowy router Wi-Fi. Dla nieco bardziej wymagających użytkowników przygotowaliśmy zestawienie kilku urządzeń w cenie do 200 zł.

Kamil Rogala Kamil Rogala / 02-03-2017

Zaczynamy od ciekawego modelu TP-Link TL-WA901ND. Po pierwsze, w odróżnieniu od konkurencyjnych propozycji w tym modelu producent postawił na biały kolor obudowy i ciekawe wzornictwo jej górnej części. Z takiego rozwiązania z pewnością będą zadowoleni użytkownicy sprzętów marki Apple. Mogą oni skorzystać z maksymalnej prędkości transferu bezprzewodowego na poziomie 300 Mbps w standardzie N.

Ponadto router zapewnia wybór kilku trybów pracy: AP, multi-SSID, klient, repeater (WDS/uniwersalny) oraz bridge. Przycisk WPS sprawia, że możliwe jest bardzo łatwe zestawienie bezpiecznego połączenia przy wykorzystaniu standardu szyfrowania WPA bez obowiązku wpisywania loginu lub haseł. Cena tego modelu w dniu publikacji na Allegro to około 170 zł.

Ciekawą alternatywą jest model TP-Link TD-W8970. To również wielofunkcyjny router bezprzewodowy, działający w standardzie N i oferujący maksymalną prędkość transferu bezprzewodowego do 300 Mbps. W tym przypadku zastosowano port USB, który pozwala na udostępnianie zewnętrznych dysków twardych, drukarek bądź serwera FTP. Całość zamknięto w czarnej obudowie z dwiema zewnętrznymi antenami, które zapewniają odpowiednie pokrycie sygnałem powierzchni mieszkania. Cena na Allegro w dniu publikacji to około 180 zł.

Kolejny model to router dla bardziej wymagających użytkowników. Propozycja marki D-Link – DWR-118 – pracuje w standardzie 802.11ac, dzięki czemu maksymalna prędkość transferu bezprzewodowego sięga nawet 750 Mbps, co jest wystarczającą wartością np. do strumieniowania w obrębie sieci domowej filmów w rozdzielczości 4K. Urządzenie obsługuje dwie częstotliwości pracy – 2,4/5 GHz (DualBand), jest również w stanie obsługiwać zewnętrzne modemy 4G/LTE. Całość mieści się w czarnej połyskującej obudowie ze srebrną wstawką i dwiema zewnętrznymi antenami. Cena? W dniu publikacji to około 180 zł.

Asus DSL-N14U

Następną propozycją w zestawieniu jest router bezprzewodowy Asus DSL-N14U. W tym przypadku jest to router ADSL, obsługujący stacjonarne analogowe sieci telefoniczne Annex A oraz stacjonarne cyfrowe sieci telefoniczne Annex B. Sprzęt działa w standardzie 802.11n i oferuje do 300 Mbps transferu bezprzewodowego. Na uwagę zasługuje zastosowany port USB, który pozwala na udostępnianie zewnętrznego dysku twardego, pamięci USB bądź drukarki. Całość prezentuje się elegancko, zaś wzór kratki na wierzchu obudowy sprawia, że urządzenie może przypaść do gustu nawet estetom. Cena tego modelu na Allegro to około 190 zł.

Asus RT-AC53

Zestawienie zamykamy modelem Asus RT-AC53. W tym modelu maksymalna prędkość transmisji bezprzewodowej dochodzi do 750 Mbps w standardzie 802.11ac, natomiast częstotliwość pracy to 2,4/5 GHz (DualBand). Producent postawił na zabezpieczenia sieci bezprzewodowej WEP, WPA/WPA2 (PSK/Enterprise), natomiast na tylnym panelu znajdziemy dwa złącza 10/100/1000 LAN oraz jeden port 10/100/1000 WAN. Nad zasięgiem czuwają trzy zewnętrzne anteny. Całość zwieńcza gustowna obudowa ze wspomnianą przy okazji poprzednika kratką. Cena tego modelu to około 190 zł.

podziel się