Robot domowy z górnej półki cenowej

Gotowanie, pieczenie, to nie tylko domena kobiet. Coraz więcej mężczyzn do tego się garnie i spędza wolny czas w kuchni, a w codziennych czynnościach wszystkim pomagają roboty kuchenne. To świetny wynalazek naszych czasów. Mieszanie, ubijanie, szatkowanie lub ugniatanie, to proste czynności, które można wykonać błyskawicznie za pomocą tych urządzeń.

Mirosław Górzyński Mirosław Górzyński / 11-07-2016

Asortyment robotów kuchennych jest dość duży. Może wprowadzić w głowie niezły mętlik. Jaki sprzęt będzie dla nas idealny? Wielofunkcyjny robot kuchenny, zwykły rozdrabniacz, a może mikser?

Wielofunkcyjny robot kuchenny

Najlepszym wyborem bez wątpienia jest wielofunkcyjny robot kuchenny. Tego typu urządzenie pełni rolę miksera, rozdrabniacza oraz malaksera. Roboty wielofunkcyjne nie należą do tanich rozwiązań, ale mają wiele zalet. Zamiast kupować kilka sprzętów, lepiej wydać raz pieniądze, mając jedno sprawne urządzenie. Posłuży ono nam przez wiele lat. Kupując urządzenie do naszej kuchni, zwróćmy uwagę na jego moc. Słabsze urządzenia łatwo jest przegrzać. Drugą sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, to regulacja poziomu obrotów i czy sprzęt posiada funkcję turbo, która ułatwia przygotowanie niektórych potraw. Walorem robotów wielofunkcyjnych jest mnogość akcesoriów w zestawie. Począwszy od różnych mis i przystawek, a kończąc na elementach do mieszania oraz nożach do siekania i mielenia.

Wybierając odpowiedni model do naszej kuchni, przyjrzyjmy się materiałom, z jakich wykonane jest oprzyrządowanie robota. Wysokiej jakości urządzenia posiadają misy aluminiowe lub wykonane ze stali nierdzewnej. Nie kwestionowaną sprawą jest również nasze bezpieczeństwo. O to zadbali producenci. Nowoczesne roboty kuchenne posiadają wiele przydatnych zabezpieczeń, które chronią użytkownika przed urazami. Nowoczesne roboty kuchenne to zaawansowane modele, jaki więc kupić?

Robot kuchenny Bosch MUM 54251

Zaawansowany model firmy Bosch nie należy do zbyt tanich. Cena urządzenia to około 950 złotych. Całkowicie sterowany elektronicznie, o dość sporej mocy 900 W. Posiada 7 prędkości, które zapewniają płynność pracy urządzenia. W swoim dość bogatym wyposażeniu posiada m.in. mikser kielichowy o pojemności 1,25 l, wyciskarkę owoców, trzepaczkę do ubijania, maszynkę do mielenia oraz dość dużą misę malaksera o pojemności 3,9 l. Nowością jest innowacyjna przystawka do cięcia w równą kostkę – Cube Cutter. Stabilną pracę urządzenia zapewniają nóżki antypoślizgowe. Robot posiada również zabezpieczenie przed przeciążeniem.

Robot kuchenny Kenwood KM287

Nowoczesny robot w kolorze stalowym. Metalowa obudowa zapewnia trwałość urządzenia. Model został wyposażony w młynek uniwersalny, który umożliwia mielenie twardych składników (orzechy, kawa, przyprawy). Maszynka do mielenia posiada dwie opcje: mielenie na grubo lub średnio. W zestawie znajduje się sito o grubych oczkach, służące do przygotowania pasztetów. Zaletą jest szklany blender (pojemność 1,5 l), który pomoże w przygotowaniu pysznych koktajli, drinków czy dań dla małych dzieci. Misa również jest dość pojemna – 4,3 l, wykonana ze stali nierdzewnej. Model KM287 to wysokiej jakości urządzenie zasilane silnikiem o mocy 900 W. Posiada aż 6 ustawień prędkości obrotów.

Robot kuchenny Electrolux EKM4400

Kolejnym modelem z górnej półki cenowej jest urządzenie wielofunkcyjne firmy Electrolux, które posiada dwie misy robocze o pojemności 2,9 l oraz 4,8 l. Sprzęt ma dość dużą moc – 1000 W oraz 10 poziomów prędkości obrotów. Doskonale radzi sobie z rozdrabnianiem twardych produktów. Wysoka cena, ponad 1250 zł jest adekwatna do jakości produktu. Robot jest dość funkcjonalny. W zestawie znajdują się mieszadła i przystawki do tarcia, szatkowania oraz maszynka do mielenia mięsa.

Robot kuchenny Tefal Masterchef Gourmet

Robot planetarny firmy Tefal, to produkt z najwyższej półki, który potrafi wiele. Zapewniają, to przystawki i akcesoria znajdujące się w komplecie. Typowa moc 900 W oraz 6 prędkości pracy, plus tryb pulsacyjny, zapewniają stateczną pracę urządzenia. W zestawie znajduje się również blender o pojemności 1,5 l oraz misa o pojemności 4,6 l, z osłoną, która zapobiega rozchlapywaniu. Posiada również sokowirówkę do przyrządzania soków i maszynkę do mielenia mięsa oraz ryb. Na zakup tego modelu, musimy przeznaczyć ponad 1000 złotych.

Robot kuchenny Kenwood Titanium

Swoje zestawienie chciałbym zamknąć robotem wielofunkcyjnym firmy Kenwood z serii Chef Mega. Jego cena jest niebagatelna – ponad 2000 złotych. To wszechstronne urządzenie przeznaczone dla profesjonalistów, które usprawni pracę w kuchni. Silnik o bardzo dużej mocy – 1400 W. W zestawie koktajler o pojemności 1,6 litra oraz różnego rodzaju mieszadła. W wyposażeniu również się znajduje blender ze szkła Thermo Resist, sokowirówka, maszynka do mielenia, osłona przeciw chlapaniu. To wyjątkowy model, który niesamowicie ułatwi pracę w kuchni.Robot kuchenny to idealny sprzęt do kuchni. Zajmuje mało miejsca i zastępuje wiele urządzeń.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro