„Reputacja” Andrzej Pilipiuk – recenzja

„Reputacja” Andrzej Pilipiuk – recenzja

Bogactwo pomysłów, wyjątkowe, charakterystyczne postacie i klimat, który wciąga – tak można opisać literacką twórczość Andrzeja Pilipiuka. Niezwykła wyobraźnia pisarza nie zawiodła i tym razem. Najnowszy zbiór opowiadań sprawia, że nie sposób się od niego oderwać.

Karolina Marciniak Karolina Marciniak / 24-09-2015

„Reputacja” to najnowszy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka, za pomocą którego pisarz udowadnia po raz kolejny, że jego niesamowita wyobraźnia i bogactwo językowe to prawdziwa gratka dla miłośników dobrej literatury. Wyjątkowe, charakterystyczne postacie, zamiłowanie do historycznych anegdot i odniesień do kultury, a także niezwykle interesujący język sprawiają, że czytelnik po zakończeniu lektury czuje nie tylko satysfakcję, ale także niedosyt.

Reputacja Pilipiuka

Andrzej Pilipiuk często nazywany jest mistrzem opowiadań. Jego pisarska reputacja wyprzedza „Reputację” i skłania do sięgnięcia po najnowszy zbiór opowieści bez wahania. Pisarz, który słynie z tworzenia niezwykle wciągających historii, po raz kolejny udowadnia, że w pełni zasłużył na uznanie czytelników. Jego krótkie formy jak zwykle zachwycają charakterystycznym klimatem, który sprawia, że czytelnik daje się wciągnąć w historię zawartą na zaledwie kilkudziesięciu stronach, a po jej zakończeniu odczuwa pewien niedosyt. Pilipiuk rozbudza wyobraźnię, kreując porywającą rzeczywistość, w której słowa i wyobraźnia pisarza mają niezwykle silny wpływ na czytelnika.

Bohaterowie, za którymi się tęskni

Andrzej Pilipiuk do mistrzostwa opracował język swoich opowiadań – niezwykle barwny, wciągający, wprowadzający pewien rytm do opowieści i sprawiający, że kolejne strony właściwie przerzucają się same. Jednak innym elementem, na który należy zwrócić uwagę, są kreowani przez niego bohaterowie. W „Reputacji” uwagę przyciąga doktor Skórzewski i Robert Storm. Postacie, przez pisarza niemal powoływane do życia, są nie tylko autentyczne, ale także charakterne i momentami niezwykle zabawne. Sprawiają, że czytelnik się do nich przywiązuje, a po skończeniu opowiadania odczuwa wręcz tęsknotę.

W oczekiwaniu na więcej

„Reputacja” pokazuje, że Andrzej Pilipiuk w dalszym ciągu utrzymuje doskonałą pisarską formę. Najnowsze opowiadania z pewnością spodobają się jego stałym czytelnikom, którzy z radością ponownie oddadzą się historiom wykreowanym przez nieograniczoną wyobraźnię autora. Natomiast czytelnicy, którzy z Pilipiukiem zetkną się po raz pierwszy, z pewnością zostaną zachęceni do zapoznania się z poprzednimi książkami pisarza. A niesamowita wyobraźnia autora sprawia, że jest co czytać.„Reputacja” dostępna jest także jako e-book w formatach EPUB i MOBI za ok. 24 zł.

Zobacz także inne książki Andrzeja Pilipiuka.

Źródło okładki: www.fabrykaslow.com.pl

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro