Renault Selection – używane z gwarancją
Zdaniem eksperta

Renault Selection – używane z gwarancją

Wybór samochodów używanych dostępnych u autoryzowanych dealerów poszerza się z każdym dniem. Prześwietlamy Renault Selection, czyli program sprzedaży aut używanych z gwarancją największego francuskiego producenta.

udostępnij

Marcin KamińskiMarcin Kamiński / 21-06-2019

Renault Selection to stosunkowo nowy program, który w Polsce pod tą nazwą i w tej formie działa od roku 2018. Wcześniej w salonach francuskiej marki również były dostępne auta używane, jednak od ubiegłego roku program został ustrukturyzowany i obecnie w nowej formie wkracza do wybranych salonów Renault w całej Polsce – na koniec roku 2018 było to 25 firm. Co więcej, w Polsce otwarto już pierwsze punkty dedykowane tylko i wyłącznie Renault Selection, w których w ogóle nie ma nowych samochodów – ich place wypełnione są wyłącznie pojazdami używanymi, na które marka Renault udziela gwarancji. Do roku 2022 planowane jest otwarcie aż 45 koncesji Renault Selection na terenie całego kraju.

2

Auta objęte Renault Selection

Aby lepiej zobrazować ofertę aut dostępnych w ramach programu Renault Selection, warto przeanalizować dane statystyczne. W ofercie Renault Selection znajduje się ok. 1000 pojazdów, z tej liczby 70% to modele Renault, jednak wśród używanych są również egzemplarze z gamy Dacii (6%) czy Nissana (2%). Przemierzając place z samochodami używanymi u dealerów Renault, są też Mercedesy i inne marki, jest to jednak niewielka część całej oferty Renault Selection.

7

Najwięcej egzemplarzy to popularne modele Renault, takie jak Clio czy Megane, ale w ofercie jest sporo crossoverów (Captur, Kadjar, Koleos) oraz aut dostawczych (Trafic i Master).

31

Kolejną ciekawostką jest wiek samochodów sprzedawanych w ramach programu Renault Selection. Aż 55% pojazdów to młode egzemplarze, których wiek mieści się w przedziale od oku do 5 lat. Potwierdzają to również stosunkowo niewielkie przebiegi aut – blisko 30% samochodów wystawionych w ramach Renault Selection ma przebieg od 10 000 do 30 000 km. Jeśli szukasz auta, w dobrej kondycji technicznej, korzystanie w tym celu z program Renault Selection wydaje się właściwą opcją.

13

Samochody sprzedawane w ofercie Renault Selection to głównie auta krajowe, z udokumentowanym pochodzeniem oraz sprawdzoną historią napraw. W dużej części są to pojazdy służbowe i demonstracyjne pochodzące bezpośrednio z Renault Polska, a także pojazdy odkupione od klientów, którzy w salonach Renault zdecydowali się na nowy egzemplarz. Ponadto auta mogą być pozyskiwane z firm poleasingowych i być odkupywane od klientów biznesowych, którzy są obsługiwani w ramach takich programów jak Renault i Dacia Business Plan.

34

Kontrola aut w programie Renault Selection

Renault stawia na kompleksowe przygotowanie aut do sprzedaży. Stan techniczny każdego egzemplarza, który trafia do programu Renault Selection, jest dokładnie weryfikowany przez autoryzowany serwis w oparciu o listę składającą się ze 100 punktów, które pozwalają dokładnie określić konieczne naprawy, a także sprawdzić, czy samochód nie uczestniczył w poważnym wypadku.

38

Samochody są przygotowywane pod względem nie tylko mechanicznym, ale także wizualnym. Każde auto w razie konieczności naprawiane jest w taki sposób, aby utrata wartości była jak najniższa. Wykorzystywane są do tego np. nowoczesne metody napraw blacharskich eliminujące konieczności lakierowania elementów.

41

Wszystkie samochody są również gruntownie czyszczone i odświeżane wewnątrz i na zewnątrz przy zastosowaniu metod znanych fanom motoryzacji z autodetalingu, w tym korekta lakieru czy pranie tapicerki. Dzięki temu stan samochodu jest możliwie zbliżony do nowego – wszystko po to, aby klient był zadowolony z zakupu auta używanego.

44

Na jakie korzyści mogą liczyć klienci Renault Selection?

Czas odpowiedzieć na podstawowe pytanie – czy w ogóle opłaca się kupić auto używane oferowane w programie Renault Selection. Na aukcjach dostępnych jest przecież wiele innych ofert, w tym od osób prywatnych, importerów czy komisów samochodowych. Jest w czym wybierać.

35

Podstawową zaletą samochodów z oferty Renault Selection – oprócz wspomnianej sprawdzonej historii oraz gruntownego przygotowania do sprzedaży – jest gwarancja. Zakup pojazdu używanego to kwestia zaufania do sprzedającego, dlatego gwarancja na auto jest w mojej ocenie głównym benefitem wynikającym z zakupu samochodu z Renault Selection.

26

W ramach programu Renault Selection oferujemy gwarancję trwającą 12 lub 24 miesiące, w zależności od wieku i przebiegu samochodu. Dostępne są aż 3 rodzaje gwarancji, zapewniające klientowi różne poziomy ochrony – wyjaśnia Marek Pawłowski z Renault Polska. Oto one:

  • Selection – dotyczy samochodów do 2 lat od daty pierwszej rejestracji, z przebiegiem do 60 000 km. Zakres gwarancji jest zbliżony do gwarancji fabrycznej, z pełnym zakresem ochrony assistance, oferującym naprawę na miejscu, holowanie, samochód zastępczy, hotel lub kontynuację podróży.
  • Comfort – przeznaczona dla samochodów do 5 lat od daty pierwszej rejestracji z przebiegiem do 120 000 km. Zakres gwarancji obejmuje najważniejsze układy i podzespoły samochodu, takie jak silnik, skrzynia biegów, przekładnia, półosie i układ przeniesienia napędu, układ kierowniczy, układ hamulcowy, instalacja elektryczna, układ chłodzenia, układ wydechowy, systemy bezpieczeństwa, klimatyzacja wraz pełnym zakresem ochrony assistance.
  • Standard – obejmuje samochody do 10 lat od daty pierwszej rejestracji z przebiegiem do 150 000 km. Zakres gwarancji obejmuje silnik i skrzynię biegów z podstawowym zakresem ochrony assistance, ograniczonym do naprawy na miejscu lub holowania pojazdu.

Co ważne, gwarancja ważna jest na terenie całej Europy i chroni kompleksowo od kosztów napraw przez cały okres ochrony (od roku do 2 lat od zakupu). To pozwala pewnie zaplanować koszty utrzymania pojazdu, bez konieczności zablokowania pewnej kwoty na naprawy tuż po zakupie auta używanego, jak to zwykle bywa przy pojazdach z innych źródeł.

25

Kupując samochód w ramach programu Renault Selection – oprócz gwarancji – można liczyć na atrakcyjne finansowanie zakupu auta realizowane przez wewnętrzny bank Renault (RCI Banque). Warunki finansowania samochodu są dopasowane do potrzeb każdego klienta, zatem może to być zarówno kredyt dla osoby prywatnej, jak i leasing dla przedsiębiorcy.

10

Renault Selection – czy warto?

Program Renault Selection zapewnia pokaźną liczbę profitów.

42

Auta mają sprawdzoną historię napraw, są gruntowne odświeżane i doprowadzane do niemal idealnego stanu. Ceny również są atrakcyjne i porównując koszty zakupu pojazdu z niezależnymi komisami, trudno powiedzieć, że przepłacamy. W zamian otrzymujemy trwającą rok lub dwa lata gwarancję, która jest sporą zachętą do skorzystania z Renault Selection. Kto bowiem nie chciałby kupić używanego pojazdu i cieszyć się spokojem charakterystycznym dla aut nowych?

23

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro