Rękawiczki snowboardowe do 200 zł

Rękawiczki snowboardowe do 200 zł

Każdy snowboarder wie, jak ważne przy kompletowaniu wyposażenia są dobre i wytrzymałe rękawice. Biorąc pod uwagę to, że przez głowę i kończyny tracimy najwięcej ciepła, a snowboard to sport uprawiany w warunkach zimowych, oczywisty wydaje się zakup ciepłych, nieprzemakalnych i odpornych na uszkodzenia rękawic snowboardowych.

udostępnij

Marlena JakotMarlena Jakot / 28-12-2016

Wybierając rękawice, warto rozważyć kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, czy możemy pozwolić sobie na zakup dwóch par czy tylko jednej – uniwersalnej. Jeśli mogą być to dwie pary, to dylemat jest zdecydowanie mniejszy, ponieważ możemy kupić rękawice grubsze na zimne dni i cienkie na dni cieplejsze.

Jeżeli nasz budżet przewiduje tylko jedną parę, należy zdecydować, na czym nam najbardziej zależy i w jakich warunkach planujemy jeździć. Jeśli dojdziemy do wniosku, że najważniejszy jest dla nas komfort cieplny, a swoboda ruchów schodzi na drugi plan, to dobrą opcją są rękawice jednopalczaste. Dają one znacznie więcej ciepła niż pięciopalczaste, bardzo często mają też w komplecie cienkie pięciopalczaste rękawiczki, pozwalające na komfortowe odbieranie telefonu lub znalezienie czegoś w kieszeni bez znacznej utraty ciepła.

Defender Viking

Viking to polska marka, która na polskim rynku słynie głównie z szerokiej oferty rękawic narciarskich, snowboardowych oraz czapek, bandan, bielizny termicznej, spodni narciarskich i snowboardowych. Wysoka jakość materiałów to z pewnością ogromny atut, którym może się poszczycić. Model Defender to przede wszystkim ciekawy design, wygoda i funkcjonalność.

Rękawice mają bardzo przydatną wycieraczkę do gogli, kieszonkę na karnet i drobne monety. Ponadto kolorowe wypełnienia nadają dłoniom smukłości, a ściągacz przy mankietach ogranicza dostawanie się śniegu do ręki. Technologie, których użyto (Thinsulate i membrana Aqua Thermo Tex), gwarantują ciepło i chronią przed wodą, zachowując suche dłonie. Warto dodać, że model Defender jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, więc nawet agresywna jazda nie jest im straszna.

Quicksilver Ninja Black

Kolejną propozycją są rękawice od Quicksilver, których wodoodporność materiału z powłoką 10K Quiktech oscyluje w granicach 10 000 mm, a oddychalność jest na poziomie 10 000 g/m2/24 h. To rękawice trójpalczaste, regulowane za pomocą rzepu.

Snowlife Gore-Tex

Skórzane rękawice snowboardowe Snowlife mają skórzane wzmocnienia od wewnętrznej strony dłoni oraz membranę Gore-Tex zapewniającą odprowadzenie wilgoci i maksymalne utrzymanie odpowiedniego ciepła. Wypełnione puchem, wodoodporne i oddychające, świetnie sprawdzają się w każdych warunkach.

Talon Glove Dakine

Talon Glove od Dakine to pięciopalczaste męskie rękawice, które zostały wykonane z wytrzymałego materiału – Nulonu. Wewnętrzna część została zrobiona z materiału Rubbertec, który jest odporny na bliski kontakt z krawędziami deski podczas ewolucji. Ocieplina High Loft Synthetic określa indeks cieplny rękawicy na poziomie 4/5. Zaletą jest również mankiet rękawicy, który został przedłużony w taki sposób, by bez problemu założyć ją na rękaw kurtki.

Oakley

Oakley to innowacyjna firma, która oferuje wszystko, co jest związane z grawitacją, śniegiem i ryzykiem. Pięciopalczaste rękawice od Oakley są wiatroszczelne, wodoodporne i regulowane rzepem. Dodatkowym dość istotnym atutem, szczególnie w dzisiejszych czasach, jest fakt, że korzystanie ze smartfonów jest możliwe bez konieczności ściągania tych rękawic.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro