Rękawice motocyklowe z wyższej półki – na co zwrócić uwagę?
Zdaniem eksperta

Rękawice motocyklowe z wyższej półki – na co zwrócić uwagę?

Motocyklowe rękawice z wyższej półki wykonane są z najlepszych materiałów przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii produkcji. Mają praktyczne rozwiązania, dające nam poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Przedstawiamy pięć najciekawszych rękawic motocyklowych z półki premium.

udostępnij

Adrian RaszkowskiAdrian Raszkowski / 12-08-2015 / aktualizacja: 24-09-2019

Rękawice motocyklowe z wyższej półki to doskonały wybór nawet dla najbardziej wymagających motocyklistów. Cechują się wysoką jakością wykonania, więc mogą być używane nawet przez kilka sezonów. Ich konstrukcja jest zrobiona z najwyższej jakości skóry naturalnej – jest ona grubsza i bardziej miękka. Dodatkowo wzmocniono ją elastycznym materiałem tekstylnym, odpornym na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Całość zszywana jest podwójnymi lub potrójnymi nićmi dla uzyskania odpowiedniego bezpieczeństwa. Rękawice mogą być wyposażone w dodatkowe protektory i usztywnienia. Mogą również mieć membranę lub ocieplinę. W zależności od typu rękawic będą one dawać maksymalny komfort w połączeniu z bezpieczeństwem. Poniżej przedstawiamy pięć najczęściej wybieranych rękawic motocyklowych z wyższej półki.

Alpinestars Andes OutDry

Alpinestars Andes to wysokiej klasy rękawice stworzone do jazdy w chłodne i deszczowe dni. Mają miękkie ocieplenie dające bardzo wysoki komfort przy niskich temperaturach. Dodatkowo wewnątrz znajduje się wydajna wiatro- i wodoodporna membrana o nazwie OutDry. Skutecznie izoluje ona dłonie przed działaniem chłodnego wiatru i marznącego deszczu. Model doskonale nadaje się do jazdy turystycznej i miejskiej.

Rękawice Alpinestars Andes są wygodne do zakładania i zdejmowania. Mają podwójne zapięcie i usztywniający protektor chroniący kostki. Na palcach znajdują się wstawki harmonijkowe w celu poprawy wygody. Rękawice mają również specjalne panele umożliwiające obsługę ekranów dotykowych. Długi mankiet zapewnia szczelność podczas jazdy w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Całość wykonana jest z bardzo mocnego materiału tekstylnego w połączeniu z miękką skórą bydlęcą. Rękawice należą do bardzo wygodnych i bezpiecznych. Spełnią wymagania nawet najbardziej doświadczonych motocyklistów.

Held Air n Dry

  1. Held Air n Dry
  2. Held Air n Dry wycieraczka
  1. Held Air n Dry
  2. Held Air n Dry wycieraczka

Held Air n Dry to synonim najwyższej jakości rękawic motocyklowych. Wyjątkowość zawdzięczają specjalnej konstrukcji niespotykanej w rękawicach innych producentów – składają się z dwóch oddzielnych komór. Umożliwia to jazdę w niemal każdych warunkach atmosferycznych bez konieczności zmiany rękawic na inne. Model Held Air n Dry doskonale spisze się zarówno podczas jazdy w ciepłe lato, jak i chłodną jesień. W zależności od pogody wkłada się dłoń w jedną z dwóch komór. Pierwsza zapewnia odpowiednią wentylację i stworzona jest do jazdy w ciepłą i suchą pogodę. Druga wyposażona jest w membranę Gore-Tex. Jest to jedna z najlepszych membran wodo- i wiatroodpornych dostępnych na rynku. Skutecznie ochroni dłonie przed zimnym wiatrem i wodą.

Rękawice Air n Dry wykonane są z dwóch rodzajów skóry. Pierwszy to perforowana skóra kangurza. Wykorzystano ją na wewnętrznej stronie w celu zachowania jak najlepszego chwytu manetki. Drugim rodzajem jest miękka skóra bydlęca. Stanowi podstawę budowy rękawic. Pozostałe elementy wykonano z bardzo mocnego poliamidowego materiału tekstylnego o nazwie Cordura. Całość wzmocniono pancernymi wstawkami z materiału Superfabric oraz poliuretanowymi usztywnieniami na kostkach. Ciekawym dodatkiem jest wycieraczka. Znajduje się na palcu wskazującym lewej rękawicy. Ułatwia to wycieranie wody z wizjera podczas jazdy w deszczu. Rękawice mają dodatkowo podwójne szwy. W rezultacie otrzymujemy bardzo bezpieczne i niesamowicie komfortowe rękawice do jazdy przez cały sezon. Są najczęściej wybierane przez doświadczonych turystów motocyklowych.

Spidi STR-5

Spidi STR-5 to jeden z najpopularniejszych modeli tego producenta. To doskonałe rękawice nadające się zarówno na motocykle sportowe, jak i miejskie typu naked. Wykonano je w całości z bardzo wysokiej jakości skóry bydlęcej. Wewnątrz zastosowano wyściółkę keramidową na bazie włókna kevlarowego. Dzięki temu konstrukcja rękawic jest bardzo mocna i bezpieczna. Kostki wzmocniono specjalnym protektorem carbonowym.

Rękawice mają długi mankiet poprawiający bezpieczeństwo i komfort jazdy, zabezpieczony dodatkowo podwójnym zapięciem na rzep. Model ten należy do bardzo wygodnych. Jest lekki i łatwy do zdejmowania i zakładania. Dużym plusem jest obecność szwów zewnętrznych na palcach. Powoduje to wygodniejszą obsługę klamek motocykla. Rękawice Spidi STR-5 są jednym z najwyższych modeli tego włoskiego producenta klasy premium.

Shima VRS-2

  1. Shima VRS-2
  2. Shima VRS-2 protektor
  1. Shima VRS-2
  2. Shima VRS-2 protektor

Shima VRS-2 to jeden z najbardziej zaawansowanych modeli tego polskiego producenta. Rękawice mają bardzo dużo bezpiecznych wzmocnień i usztywnień. Wykonane są w całości ze skóry bydlęcej. Wewnątrz znajduje się wyściółka wykonana z bardzo mocnego i odpornego na przetarcia aramidu o nazwie Duralid. Model VRS-2 ma wzmocnienia na palcach i kostkach, wykonane z mocnego materiału TPU. Dodatkowo w miejscu kostek rękawice wypełnione są specjalną pianką ArmorPlus, zapewniającą bezpieczeństwo w tym newralgicznym miejscu. Specjalne szycie dwóch zewnętrznych palców ogranicza ryzyko złamania ich podczas upadku na asfalt. Dodatkowo wewnętrzna strona rękawic wzmocniona jest specjalnym sliderem SAP oraz pancernym i nieprzecieralnym materiałem o nazwie Superfabric. Rękawice są bardzo mocne i zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas jazdy na niemal każdym typie motocykla.

RST Tractech Evo

Rękawice RST Tractech Evo to doskonały przykład rękawic z wyższej półki. Model zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa za sprawą grubej i miękkiej skóry bydlęcej. Wewnątrz znajdziemy aramidową warstwę wykorzystaną jako główna wyściółka rękawicy. Na zewnątrz znajdują się carbonowe wstawki chroniące kostki.

RST Tractech Evo cechują się bardzo wysoką jakością wykonania i użycia bezpiecznych podwójnych szwów. Zapewnia to duże bezpieczeństwo podczas niespodziewanej sytuacji na drodze lub torze. Wewnętrzna strona ma slider i podwójną warstwę skóry. RST Tractech Evo jest godny polecenia dla każdego, kto szuka odpowiedniego i niezawodnego zabezpieczenia dłoni podczas jazdy na motocyklu. Jest to model bardzo często wybierany na motocykle sportowe oraz miejskie typu naked.

Opisane powyżej rękawice mają wszystkie cechy wymagane podczas wyboru modeli z wyższej półki. Duża liczba wzmocnień oraz praktycznych rozwiązań to nieodłączny element dobrych rękawic motocyklowych.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro