Rejestrator samochodowy Ferguson Eye Drive FHD 170 – test

Rejestrator samochodowy Ferguson Eye Drive FHD 170 – test

autor: Michał Fludra, data publikacji: 11-10-2016

Kolizja, wypadek, wymuszenie pierwszeństwa, niesłuszne oskarżenie o złamanie przepisów ruchu drogowego – wszędzie tam zastosowanie znajduje rejestrator samochodowy. Urządzenia te zyskały popularność najpierw na wschodzie – w Rosji, na Ukrainie, Białorusi i w Chinach, a kilka lat temu trafiły także do Polski. Za ich pomocą rejestrowane są codziennie setki, jeśli nie tysiące wykroczeń i niebezpiecznych zdarzeń drogowych, a ich posiadacze mają niezbity dowód na to, kto był winny w konfliktowej sytuacji.

zdjecie_1.jpg

Firma Ferguson, znany producent elektroniki domowej, ma w swoim portfolio kilka modeli rejestratorów samochodowych. Ostatnio do tego grona dołączył kolejny model – Ferguson Eye Drive FHD 170, któremu poświęcony jest ten test.

Na początek trochę danych technicznych:

 • Rozdzielczość wideo : FullHD 1920x1080p, 25 klatek/sekundę
 • Rozdzielczość zdjęć – 5MP 2592x1944,
 • Wielkość wyświetlacza – 2.7",
 • Kąt widzenia – 135°,
 • Wbudowany G-sensor,
 • Wbudowany mikrofon,
 • Funkcja wykrywania ruchu,
 • Funkcja parkingowa,
 • Klawisz SOS szybkiego zabezpieczenia nagrania,
 • Automatyczne wyłączanie ekranu,
 • Obsługa kart pamięci microSD do 64GB (ok. 560 min. standardowego nagrania),
 • Polskie menu,
 • W zestawie: uchwyt na szybę, ładowarka samochodowa, przewód USB.

Jakość wykonania, przyciski, złącza:

zdjecie_2.jpg

Biorąc pierwszy raz do ręki rejestrator Ferguson FHD 170, ma się wrażenie trzymania rzeczy z tzw. „górnej półki”. Wysokiej jakości tworzywo, przypominające w dotyku aluminium, dyskretne i stylowe napisy i logo producenta, gustowna siatka przykrywająca głośnik – wszystko to sprawia, że ten budżetowy rejestrator wyglądem przypomina swoich kilkukrotnie droższych konkurentów.

Montaż w samochodzie

zdjecie_3.jpg

Kamerę wyposażono w przewód o długości czterech metrów, co pozwala na niemal dowolne umiejscowienie jej w samochodzie – czy to za przednim lusterkiem, czy centralnie, czy w górnym rogu szyby. Taka długość przewodu zasilającego pozwala na schowanie go pod podsufitką i poprowadzenie bocznymi słupkami wprost do konsoli środkowej i gniazda zasilającego 12 Volt. Do szyby samochodowej urządzenie mocowane jest za pomocą gumowej przyssawki, która trzyma się szklanej powierzchni bardzo mocno. Uchwyt wyposażono w przegub kulowy, za pomocą którego bardzo łatwo jest dobrać odpowiedni kąt ustawienia kamery. Samą kamerę mocuje się w uchwycie z wykorzystaniem praktycznego gwintu statywowego.

Wyświetlacz i menu

zdjecie_4.jpg

2,4 calowy wyświetlacz LCD jest bardzo wyraźny. Kontrast i jasność dobrano optymalnie, w słoneczny dzień nie odbija światła i zachowuje dobrą czytelność, a jednocześnie nie razi kierowcy i pasażerów w ciemności. Menu jest bardzo proste i czytelne, obsługa i konfiguracja nie powinny stanowić najmniejszego problemu.

Jakość nagrań

zdjecie_5.jpg

Zarówno w dzień, jak i w nocy jakoś nagrań jest na dobrym poziomie. Tablice rejestracyjne poprzedzających pojazdów są widoczne. Kamera rejestruje szczegóły, takie jak oznakowanie, sygnalizatory świetlne i przechodniów. Najlepsza jakość jest oczywiście podczas dobrej, słonecznej pogody, jednak czy to w pochmurny dzień, czy po zmierzchu – nie można mieć zastrzeżeń do jakości nagrań.

Funkcje dodatkowe

zdjecie_6.jpg

Rejestrator Ferguson FHD 170 wyposażono w tryb parkingowy, który uruchamia nagrywanie, kiedy tylko wykryty zostanie ruch w polu widzenia kamery. To bardzo przydatna funkcja, pozwalająca na nagranie każdego, kto zbliży się do naszego samochodu. Inną ciekawą opcją jest nagrywanie poklatkowe. Kamera wykonuje sekwencje zdjęć w odstępie jednej sekundy i następnie łączy je w jedno nagranie. Pozwala to na znaczną oszczędność miejsca na karcie pamięci, a przy okazji powstaje bardzo efektowny time lapse z podróży samochodem.

zdjecie_7.jpg

Ferguson Kamerka samochodowa Eye Drive FHD170
Ferguson Eye Drive FHD170
Wideorejestrator samochodowy Ferguson FHD170 HD
Wideorejestrator Ferguson Eye FHD170 z HD / FHG200
WIDEOREJSTRATOR FERGUSON EYE DRIVE FHD 170
Wideorejestrator Ferguson FHD170 Full HD 2,7"
Wideorejestrator samochodowy Ferguson FHD170 2,7''
Wideorejestrator Ferguson FHD170 Full HD
Ferguson Eye Drive FHD170 Rejestrator samochodowy
REJESTRATOR TRASY FERGUSON EYE DRIVE FHD170 FULL
Rejestrator jazdy samochodowy Ferguson FHD170 HD
Wideorejestrator Ferguson FHD170 Full HD 2,7"