Ręcznik plażowy dla chłopca – jaki wybrać?

Ręcznik plażowy dla chłopca – jaki wybrać?

Jak powszechnie wiadomo podczas plażowania, oprócz ładnej pogody i dobrego humoru, najważniejszy jest odpowiedni ręcznik. Nie może to być byle jaki model, ale taki, który sprawdzi się w pełnieniu wielu istotnych funkcji. Ważny jest również aspekt estetyczny. Wybrany produkt powinien podobać się chłopcu, a najlepiej, żeby spełniał wymogi aktualnie panującej wśród dzieci mody. Jaki ręcznik na plażę może spodobać się twojemu synowi? Przeczytaj kilka rad, które mogą ci pomóc w podjęciu decyzji.

udostępnij

Mariola KrzyżakMariola Krzyżak / 26-07-2016

Ręcznik plażowy – jaki będzie najlepszy?

Odpowiedni ręcznik na relaksowanie się na plaży powinien spełniać kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim musi dokładnie i skutecznie osuszać skórę dziecka, które właśnie wyszło z morskiej kąpieli. Najlepiej, jeżeli materiał, z którego jest wykonany, szybko chłonie wilgoć, a do tego jest przyjemny w kontakcie z ciałem. Dobrze byłoby także, gdyby szybko schnął, aby po kolejnym pluskaniu się w wodzie mógł być gotowy do użytku. Istotna jest także grubość tkaniny. Podczas letnich kąpieli, nawet kiedy jest gorąco, to po pływaniu dziecku może być zimno. Wtedy ciepły ręcznik pozwoli chłopcu okryć się i rozgrzać. Kolejnym ważnym zadaniem ręcznika jest zastąpienie koca. Musi być on wystarczająco duży, żeby twój synek mógł się na nim swobodnie rozłożyć. Dobrze jest wybierać modele w ciemnych kolorach, na których nie będzie tak szybko widać brudu. Zwróć uwagę na długość ręcznika. Może się on bowiem przydać jako parawan, jeżeli twój syn będzie chciał szybko zmienić bieliznę na kąpielówki. Bardzo praktycznym rozwiązaniem dla młodszych chłopców jest ręcznik typu poncho, który można założyć jak narzutkę. Posiada on zazwyczaj kaptur, który po kąpieli szybko osuszy włosy chłopca i ewentualnie ochroni go od wiatru.

Z jakiego materiału powinien być wykonany ręcznik

Szukając dobrego ręcznika na plażę, zwróć uwagę na materiał, z jakiego został on wykonany. Dla dzieci szczególnie dobrze sprawdzają się modele szybkoschnące, które najczęściej wykonane są z lekkiej mikrofibry. Dzięki temu mamy gwarancję, że między jedną a drugą rundką pływania twój chłopiec będzie mógł wytrzeć się suchym ręcznikiem. Dobrym wyborem jest także miękka bawełna. Jest ona niezwykle delikatna i przyjemna w kontakcie ze skórą. Dobrze przepuszcza powietrze, co również sprzyja szybszemu schnięciu.

Ręcznik plażowy dla chłopca – popularne modele

Najważniejszym aspektem z perspektywy twojego syna będzie z pewnością odpowiedni wygląd ręcznika. Może być on ozdobiony wzorem z postacią z ulubionej bajki. Dużą popularnością wśród chłopców cieszą się modele z nadrukiem ze Star Wars. Równie modne są ręczniki ze śmiesznymi, żółtymi Minionkami. Wśród ulubionych wzorów króluje nadal motyw z filmu Cars. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się produkty ozdobione superbohaterami, takimi np. jak odważny Spiderman czy dzielny Batman.

Jak powszechnie wiadomo, chłopcy przeważnie uwielbiają piłkę nożną, a zawodnicy są dla nich największymi idolami. Fajnie jest więc na plażę zabrać ze sobą ręcznik z podobizną ulubionego gracza. Szczególnie popularne, zwłaszcza po ostatnich sukcesach kadry, są ręczniki z Lewandowskim lub całą reprezentacją Polski. Fani wybranych klubów piłkarskich na plażę mogą zabrać modele w ulubionych barwach. Jeżeli twój chłopiec lubi hiszpańską ligę, to spodoba mu się produkt zFC Barceloną lubRealem Madryt.

Gdy dziecko nie ma wyraźnych preferencji, to możesz wybrać dla niego model uniwersalny, najlepiej w stonowanej, ciemnej barwie. Pamiętaj też, że warto kupić dla dzieci ręczniki nieco większe, które będą mogły wystarczyć im na kilka sezonów.

Ręcznik plażowy musi spełniać na plaży kilka funkcji, ważny jest więc aspekt praktyczny. Przede wszystkim jednak musi podobać się chłopcu, czyli mieć wzór z ulubionym motywem twojego syna. Przed wyjazdem warto więc pooglądać różne wzory i wybrać taki, który będzie zarówno funkcjonalny, jak i ładny. Dobry ręcznik plażowy zapewni dziecku beztroską, wakacyjną zabawę wśród morskich fal.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro