Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Ręcznik, leżak, a może materac: wygodnie na plaży. Co wybrać?

Jesteś wreszcie na plaży! Upragniony urlop właśnie się zaczyna. W promieniach słonecznych i dobrym towarzystwie musisz się jedynie wygodnie usadowić. Podpowiadamy, co wybrać, aby zaplanowany relaks upływał komfortowo, w ulubionej przez ciebie pozycji do odpoczynku.

Anika Godel-Chełmecka
Anika Godel-Chełmecka 04-07-2017

Czas czytania: 5 min

Ręcznik, leżak, a może materac: wygodnie na plaży. Co wybrać?

Tradycyjnym elementem wyposażenia każdego plażowicza, obok przydatnego w Polsce parawanu i parasola plażowego, jest oczywiście znany i lubiany leżak, a leżak drewniany to można by powiedzieć - klasyka gatunku.

Dobierz leżak do swoich potrzeb

Leżaki wykonane z plastiku lub na aluminiowych nóżkach są idealnym rozwiązaniem nad jezioro czy zatokę. Można wówczas rozstawić go na płyciźnie i cieszyć się przyjemnym chłodzeniem nóg w wodzie. Są także często lżejsze i składane, a przez to bardziej poręczne.

Obecnie dostępne są także leżaki na kółkach, co zdecydowanie ułatwia przemieszczanie, a niektóre modele mają nawet wbudowany daszek. Taki polecany jest szczególnie w gorącym rejonie, gdzie, oprócz czapki czy kapelusza, odrobina cienia może okazać się wymarzoną ucieczką od opalającego słońca. Daszek to także dodatkowy atut dla tych, którzy w trakcie urlopu nadrabiają czytelnicze zaległości.

Podejmując decyzję o zakupie, warto wybrać ten odpowiadający preferowanemu przez nas sposobowi spędzania czasu. Nie każdy regulowany leżak przeistoczy się zatem z wygodnego do czytania, płóciennego fotela, w przypominające polowe łózko, wygodne rozwiązanie do opalania – zarówno podczas leżenia na plecach jaki i na brzuchu.

Trafniejszym pomysłem okazać się może dmuchany materac. Ten zagwarantuje nie tylko wygodne, wielogodzinne wylegiwanie się, ale dostarcza też przyjemności i relaksu podczas dryfowania na tafli wody. Dostępne są przeróżne modele nadmuchiwanych materacy, ale i dmuchane fotele, koła czy najmodniejsze tego lata – flamingi, jednorożce lub łabędzie. Stały się one wręcz trendem wśród letnich gadżetów, a zdjęciami z nimi chwalą się w mediach społecznościowych zarówno polscy, jak i zagraniczni celebryci.

Te największe, dmuchane zwierzaki wyglądają spektakularnie, czasami nawet nieco bajkowo. Mogą pomieścić nawet 2-3 osoby. Z uwagi na swoją popularność, w przyplażowych sklepach mają często kilkukrotnie wyższą cenę, dlatego rozsądnie o ich zakupie pomyśleć wcześniej. Lazy bag - wygodne i lekkie rozwiązanie nie tylko na plażę

Inną nowością, a wręcz hitem europejskich plaż, jest dmuchany leżak tzw. lazy bag. Występuje w wielu soczystych kolorach, zapewnia wygodnie spędzony czas bez przyklejających się ziarenek piasku. Dodatkowym atutem jest jego poręczność i waga, która w zależności od użytego tworzywa oscyluje w okolicach jednego kilograma. Część z nich jest także wodoodporna, wiec pełni funkcję materaca. Lazy bag jest niezastąpiony w dalekich podróżach samolotowych. Wystarczy go rozwinąć i machnąć nim tak, by nabrał powietrza. Ot, cała filozofia! Z jego pomocą, w trakcie kilkugodzinnej przesiadki można cieszyć się wygodną sofą, wręcz idealną do krótkiej, regenerującej drzemki.

Ręcznik czy koc? A może hamak?

Ci którzy cenią twarde podłoże, a miłe „smyranie” przyjeziornych traw czy palący plażowy piasek są stałym i niezbędnym elementem wakacyjnych odczuć, najbardziej zadowoleni będą z rozłożonego plażowego ręcznika lub koca. Nic więcej wam nie potrzeba, może jedynie dmuchana poduszka. Rozwiązanie lekkie i szybkie, a komfort odpoczynku od razy zupełnie inny.

Dla odpoczywających na łonie przyrody zwolenników biwakowania lub noclegów pod gołym niebem, idealny będzie hamak. Ten pochodzący z Wysp Karaibskich wynalazek, dziś stosowany jest w wielu częściach Ameryki jako łózko.

Wybierz hamak wolnostojący lub tradycyjny hamak wiązany. Oprócz uspokajających dźwięków morskich fal, lekko kołyszący hamak będzie kolejnym elementem udoskonalającym wymarzony dzień wakacyjnego odpoczynku.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Sport i turystyka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro