Rampa oświetleniowa – jaką wybrać?

Rampa oświetleniowa – jaką wybrać?

Masz poprowadzić przyjęcie i nie wiesz jak je uatrakcyjnić? My mamy na to sposób - z pomocą przyjdzie ci… rampa oświetleniowa!

udostępnij

Magdalena ZałęskaMagdalena Załęska / 14-11-2017

Rampa oświetleniowa to niezbędnik każdego DJa oraz zespołu muzycznego, który chce wywrzeć na gościach niesamowite wrażenie. Światło z powodzeniem może zastąpić wszelkie dekoracje sali, w której ma odbywać się dana uroczystość. Kwiaty, balony – to wszystko jest zbędne, jeśli tylko zadbasz o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. W tym celu świetnie sprawdzi się właśnie rampa oświetleniowa. Jaką wybrać?

Wybieramy rampę oświetleniową

Musisz pamiętać, że z pracą, jaką jest prowadzenie przyjęć, wiąże się to, że czasami trzeba udać się na drugi koniec Polski. Dlatego ważne jest to, aby rampa oświetleniowa była łatwa zarówno w montażu, jak i demontażu. Nie chcesz przecież spędzić kilkunastu godzin nad tym, aby złożyć całą konstrukcję. Aby ułatwić sobie montaż rampy oświetleniowej, wybierz taką, która posiada windę. Płynna regulacja rampy pomoże ci w ustawieniu odpowiedniej wysokości rampy. Przydadzą ci się także specjalne pokrowce, aby z łatwością móc przetransportować całość. Jednak to nie wszystkie aspekty, na które należy zwrócić uwagę, wybierając rampę. Kolejną rzeczą, którą koniecznie musisz wziąć pod uwagę są wymiary rampy – jej szerokość oraz wysokość. Ponadto musisz sprawdzić, ile punktów świetlnych posiada, gdyż to właśnie od nich zależy, gdzie i ile lamp będziesz mógł umieścić. Zwróć uwagę na ładowność rampy – nie możesz jej przeciążyć, gdyż całość może stać się niestabilna i stwarzać niebezpieczeństwo nie tylko dla DJa czy zespołu muzycznego, ale także dla gości. Dlatego też pamiętaj, że rampa oświetleniowa powinna być solidna, jednak nie może ona ważyć zbyt dużo, ze względu na to, że będziesz się z nią przemieszczać.

Polecane modele ramp

ATHLETIC R KIT 3m – to rampa oświetleniowa, która składa się z dwóch trójramiennych trawersów. Całość ma długość 3m. Montowane są one na podporach oraz dwóch statywach oświetleniowych LS-4. Rampa posiada 8 punktów świetlnych, a jej ogromną zaletą jest to, że jest banalnie prosta w montażu. Na Allegro znajdziesz tę rampę w zestawie z pokrowcami, co znacznie ułatwi ci transport całości. Jej maksymalne obciążenie to 80 kg, a waga całego zestawu wynosi 21 kg. Cena: ok. 600zł.

ATHLETIC R-KIT RAMPA 4,5m – nieco szerszym, i jednocześnie nieco droższym, rozwiązaniem będzie rampa Athletic R-Kit o długości 4,5m. Podobnie jak jej poprzedniczka, składa się z dwóch trójramiennych trawersów, które montowane są na podporach i dwóch statywach oświetleniowych LS-4. Co ważne, rampa posiada regulowaną wysokość - od 1500mm do 3150mm. Zestaw ten umożliwi ci zamontowanie aż do 12 punktów świetlnych. Jej maksymalne obciążenie to 80kg, a waga całości wynosi 25kg. Cena: ok. 900 zł.

Co jeszcze?

Świetną, o wiele tańszą, alternatywą dla ramp oświetleniowych są także kratownice. Najpopularniejsze modele mają możliwość zamontowania do 3 efektów świetlnych. Na Allegro znajdziesz je już za ok. 200 zł.

Równie niesamowity efekt da ci… listwa oświetleniowa. Jej ceny na Allegro rozpoczynają się już od 200 zł. Ponadto jest ona zdecydowanie łatwiejsza w montażu oraz transporcie. Możesz ją wykorzystać nie tylko do dekoracji swojego stanowiska pracy, ale również do oświetlenia pomieszczenia, w którym odbywać się będzie dane przyjęcie. Świetnie sprawdzi się nie tylko na weselach, ale także na przyjęciach urodzinowych!

Dodatkowo możesz stworzyć niesamowity nastrój stosując specjalne wytwornice dymu. Taniec w chmurach? Marzy o tym każda kobieta. Gwarantujemy, że z pomocą powyższych gadżetów z pewnością zrobisz niesamowite wrażenie na wszystkich gościach, a zabawa będzie iście szampańska!

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro