Radiobudziki do 200 zł

Wakacje dobiegły końca. Sezon urlopowy również się kończy i nieuchronnie nadchodzi moment powrotu do pracy czy szkoły. A co się z tym wiąże – poranne wstawanie. Dla niektórych jest to nie lada wyzwanie, dlatego też trzeba znaleźć sposób na wcześniejsze pobudki. Skutecznym rozwiązaniem są budziki połączone z radiem. Przyjrzyjmy się zatem radziobudzikom różnych marek w rozsądnej cenie – do 200 zł.

Aleksandra Prądzyńska Aleksandra Prądzyńska / 07-09-2015

Blaupunkt

Radiobudziki tej marki mają nowoczesny wygląd oraz duży wyświetlacz LED, który jest dobrze widoczny w ciemności. Mają także bardzo przydatną opcję przyciemniana wyświetlacza. Atutem produktów tej marki jest możliwość zapamiętania przynajmniej do 10 stacji, dzięki czemu bez problemu możemy stworzyć listę swoich ulubionych rozgłośni radiowych.

Zegar wyposażony jest w funkcję podwójnego alarmu oraz drzemki, którą można regulować w zakresie od 5 do 60 minut. Istnieje również opcja ustawienia alarmu w formie wybranej przez nas stacji radiowej lub sygnału dźwiękowego. W ten sposób sami możemy wybrać dźwięk, który ma nas obudzić.

Dodatkową zaletą radiobudzików Blaupunkt jest wyłącznik czasowy, który możemy ustawić do 90 minut. Dzięki temu możemy zasypiać, słuchając swojej ulubionej stacji i nie martwić się o wyłączenie radia. Modele różnią się między sobą przede wszystkim designem, ale mają też różne dodatki: wbudowany termometr lub pamięć nawet na 20 różnych stacji. Natomiast jeśli jesteśmy fanami technicznych nowinek i gadżetów, to z pewnością spodoba nam się model Blaupunkt CRP8**, który jest wyposażony w projektor z regulowanym kątem i możliwością odwrócenia, dzięki czemu można wyświetlać godzinę nawet na suficie.** Ceny budzików tej firmy, w zależności od modelu, zaczynają się od 45 zł.

Philips

To, co wyróżnia niektóre modele radiobudzików firmy Philips (na przykład AJ3116), to stopniowo zwiększająca się głośność budzika. Zamiast gwałtownej i głośnej pobudki mamy tutaj płynne i subtelne wzrastanie głośności pozwalające na spokojne wybudzenie się ze snu. Kolejny atut to możliwość zaprogramowania dwóch alarmów o różnych porach. Jest to praktycznie rozwiązanie dla par wstających o innych godzinach. Dzięki temu nie będzie obaw, czy wstający wcześniej partner przypadkiem nie zapomni ustawić kolejnego budzika. Dla miłośników spania przygotowano także funkcję drzemki, powtarzającą się co 9 minut. Jeśli chcemy jeszcze chwilę pospać, a obawiamy się, że zaśpimy, to opcja powtarzającego się budzenia jest właśnie dla nas. Tutaj również znajdziemy funkcję budzenia przez wybraną stację radiową lub brzęczyk. Możemy również zapisać wybrane częstotliwości ulubionych stacji. Firma Philips nie zapomniała także o osobach, które lubią zasypiać przy dźwiękach muzyki. Dzięki wyłącznikowi czasowemu możemy ustalić, jak długo chcemy słuchać wybranego programu. Po tym czasie radio automatycznie przejdzie w energooszczędny tryb gotowości, tym samym zaoszczędzając prąd. Ciekawą opcją są także typy budzików (np. AJ3231) mające MP3 Link do odtwarzania własnej muzyki z urządzeń przenośnych. W ten sposób możemy słuchać swoich ulubionych utworów w bardzo dobrej jakości dźwięku. Ponadto niektóre z dostępnych modeli mają wbudowaną ładowarkę do telefonu (AJ3200), z pewnością przydatną dla osób często korzystających z telefonu nawet o późnej porze. Ceny radiobudzików firmy Philips zaczynają się już od 26 zł.

AEG

Podobnie jak większość dostępnych na rynku radiobudzików, tutaj również znajdziemy budziki LED z podwójnym systemem budzenia: stacją radiową lub sygnałem dźwiękowym. Istotną zaletą produktów AEG jest wbudowany rezerwowy napęd zegara umożliwiający jego czasowe samodzielne działanie. W razie braku prądu nie musimy się martwić o poranne budzenie. Niektóre modele mają także inne dodatkowe funkcje. Na przykład AEG MRC 4109 o nietypowym, okrągłym kształcie ma wbudowaną nocną lampkę. Ponadto mamy tu antenę kablową na wypadek słabego odbioru stacji oraz wyłącznik czasowy, który można ustawić nawet do 2 godzin. AEG przygotowało także radiobudzik z funkcją odtwarzania iPoda. Model MR4115 prócz tego wyposażony jest w pilot pełnofunkcyjny, dzięki któremu z każdego miejsca w pokoju będziemy mogli ustawić wszystkie zadania naszego budzika. Model ten to wydatek rzędu 175 zł. W zależności od interesujących nas radiobudzików tej firmy możemy wydać naprawdę zróżnicowane kwoty. Za najtańszy zapłacimy 36 zł.

Grundig

To kolejna marka, która stworzyła stylowe budziki pasujące do różnych wystrojów. Radiobudziki tej firmy mają podstawowe funkcje bardzo zbliżone do wcześniej opisywanych. Zakres fal radiowych to także najpopularniejsze chyba fale FM. Produktyfirmy Grundigmają możliwość budzenia za pomocą radia lub sygnału dźwiękowego, ustawienia drzemki czy wyłącznika czasowego. Plusem jest opcja zaprogramowania nawet do 20 stacji radiowych, a także możliwość ustawienia 2 alarmów na różne godziny. Model Sonlock 660 ma dodatkowo opcję regulacji jasności wyświetlacza, a także zmiany jego koloru spośród 8 różnych barw. Podobnie jak w przypadku radiobudzików AEG, tutaj również mamy możliwość dodatkowego zasilania na baterie w razie przerwy w dostawie prądu. Natomiast budzik Sonoclock 790 DCF ma funkcję wyłączenia alarmu na czas weekendu**. Jest to bardzo proste i praktyczne udogodnienie, dzięki któremu nie będziemy musieli pamiętać o ciągłym wyłączaniu budzika w dni wolne. Model ten ma także duży wyświetlacz godziny i dni tygodnia. Ponadto wyposażony jest w automatyczną synchronizację czasu DCF, głośnik szerokopasmowy oraz podłączenie do słuchawek stereo. Najniższe ceny modeli tej firmy zaczynają się już od 39 zł.** Radiobudziki to doskonałe rozwiązanie dla osób mających problem z porannym wstawaniem. Sprawdzą się również wśród tych, którzy przed zaśnięciem lubią słuchać muzyki bądź audycji radiowej. Dzięki licznym modelom każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie i z łatwością dostosuje wszystkie funkcje do swojego trybu życia.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro