Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Radiobudziki do 200 zł

Smartfony, smartwatche i opaski fitnessowe są coraz pożyteczniejsze i mogą służyć zarówno jako budziki, jak i radio. Nigdy nie zastąpią jednak dedykowanego urządzenia, które stoi na szafce nocnej i łączy obie te funkcje. Podpowiadamy, jakie radiobudziki warto kupić w cenie do 200 zł.

Radiobudziki do 200 zł

Mało jest osób, które potrafią wstawać do pracy lub na zajęcia same z siebie, czyli bez pomocy. W przypadku pozostałych trzeba zdać się na budziki. Ludzkość korzysta z nich, od kiedy tylko wymyślono czasomierze. Inżynierowie łączyli sprzęty z tej kategorii z najróżniejszymi innymi urządzeniami, w tym z radiem.

Okazało się, że mariaż budzika i radia okazał się strzałem w dziesiątkę

W nocy radiobudzik może wyświetlać aktualną godzinę. Z rana urządzenie może zaś obwieścić konieczność wstania z łóżka głośnym sygnałem dźwiękowym, a później zacząć emitować dźwięk odbierany poprzez fale radiowe. Pozwoli to zapoznać się z najświeższymi wiadomościami, posłuchać prognozy pogody i posłuchać muzyki podczas ubierania się i porannej toalety.

Co prawda współcześnie telefony komórkowe, inteligentne zegarki oraz opaski dla sportowców przejmują obowiązki coraz większej liczby sprzętów elektronicznych, ale nigdy w pełni nie zastąpią radiobudzika. Nic więc dziwnego, że urządzenia z tej kategorii nadal są w sprzedaży. Ich producenci w dodatku nie ustają w staraniach, by je usprawnić.

Nowoczesne radiobudziki to coś znacznie więcej niż połączenie radia FM z zegarkiem i alarmem. Chociaż bronią się przed zastąpieniem przez smartfony, smartwatche i opaski fintessowe, często współpracują z urządzeniami mobilnymi. Przyjrzeliśmy się ofercie kilku różnych uznanych firm i sprawdziliśmy, które modele w cenie do 200 zł warto kupić.

Blaupunkt CR12BK

Ciekawym urządzeniem, które kosztuje około 140 zł, jest Blaupunkt CR12BK. To solidny radiobudzik o dość sporych wymiarach. Na czarnym tle wyświetla jednocześnie trzy rodzaje informacji. Oprócz godziny na LED-owym ekranie pokazuje również dane na temat temperatury w pomieszczeniu i na zewnątrz.

W urządzenie o wymiarach 25,3 cm x 7,1 cm x 4,5 cm wbudowano tuner FM z syntezą cyfrową PLL. W pamięci modelu Blaupunkt CR12BK można zapisać do 10 ulubionych stacji radiowych. We wstawaniu pomoże natomiast funkcja podwójnego alarmu i drzemki w formie brzęczyka lub ulubionej stacji radiowej.

Creative Labs Chrono

Ciekawą propozycją dla osób poszukujących radiobudzika jest urządzenie marki Creative Labs o nazwie Chrono. Łączy w sobie radio, budzik oraz głośnik Bluetooth. W obudowie spełniającej normę IPX5 o wymiarach 10,4 x 14 x 5,8 cm znalazło się miejsce na port minijack, slot kart microSD oraz akumulator o pojemności 2200mAh, który pozwala na słuchanie muzyki przez 8 godzin.

Kosztujący niecałe 200 zł Creative Labs Chrono pozwala na regulację jasności ekranu pokazującego godzinę, aby nie przeszkadzał w nocy podczas snu. Rano urządzenie może budzić o wybranej porze alarmem albo dźwiękiem odbieranym poprzez fale radiowe. Dobrym pomysłem może być również zakup dwóch egzemplarzy tego urządzenia. W tandemie potrafią pracować jako bezprzewodowe głośniki stereo.

Kruger&Matz KM1150

Inną ciekawą propozycją dla osób poszukujących radiobudzika jest Kruger&Matz KM1150. Urządzenie polskiej firmy również kosztuje niecałe 200 zł i sprawdzi się jako głośnik bezprzewodowy. Na jego froncie umieszczony został wyświetlacz pokazujący godzinę, a na górnej części obudowy o wymiarach 18,4 cm x 9,2 cm x 5,5 cm znalazły się przyciski funkcyjne.

Wbudowane w urządzenie radio FM potrafi zapamiętać 20 stacji. Materiały audio można odtwarzać nie tylko z radia, ale również z pamięci podłączonej do gniazda USB, które może służyć także do ładowania np. telefonu, lub z innego urządzenia za pośrednictwem złącza AUX. W modelu Kruger&Matz KM1150 nie zabrakło też funkcji podwójnego budzika.

Grundig SCN 130

Kolejnym godnym polecenia radiobudzikiem jest Grundig SCN 130. Ten model można kupić już za mniej niż 120 zł. Urządzenie ma na froncie duży wyświetlacz LCD z regulacją jasności pokazujący godzinę. Można nastawić w nim dwa niezależne alarmy z funkcją drzemki. Wymiary tego modelu to 18 cm x 4,5 cm x 13 cm. W obudowie nie zabrakło miejsca na port USB do ładowania telefonu.

Trevi HY870

Inną ciekawą propozycją w segmencie cenowym do 200 zł jest Trevi HY870, czyli kolejny sprzęt będący budzikiem, radiem i głośnikiem Bluetooth w jednym. W obudowie mierzącej 16 cm x 7,6 cm x 80 cm ukryte zostały de facto dwa głośniki i subwoofer wraz z akumulatorem. Na froncie znalazł się duży, czytelny wyświetlacz wskazujący godzinę, a radio FM ma pamięć na 40 różnych stacji. Trevi HY870 pozwala odtwarzać audio nie tylko z radia i poprzez Bluetooth, ale również puszczać muzykę w formacie MP3 z karty microSD lub z pamięci podpiętej przez port USB.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro