Radio samochodowe do 500 zł – III kwartał 2017

Radio samochodowe do 500 zł – III kwartał 2017

Radio w cenie do 500 zł pod względem możliwości powinno sprostać oczekiwaniom większości kupujących. Ofert w tej cenie jest jednak tak wiele, że trudno znaleźć najbardziej odpowiedni dla nas sprzęt. Na jakie modele zwrócić więc uwagę?

udostępnij

Piotr PestaPiotr Pesta / 01-10-2017

Pioneer MVH-X580BT

W cenie ok. 480–500 zł bez problemu kupimy radioodtwarzacz jednej z najbardziej znanych firm z segmentu car audio – Pioneer. Model MVH-X580BT, bo właśnie ten chcę przybliżyć, to urządzenie nad wyraz wszechstronne. Co prawda, nie możemy tu liczyć na odtwarzacz płyt CD, mamy za to wejścia AUX oraz USB. Do tego drugiego można podpiąć pendrive’a lub smartfona i cieszyć się z ulubionej muzyki. Wspierane formaty plików obejmują naprawdę szeroką gamę, czyli WMA, mp3, WAV, AAC oraz bezstratny format FLAC, który z powodzeniem może zastąpić płyty CD. Co istotne, jest tu łączność Bluetooth, dzięki której radio da się sparować np. ze smartfonem i odtwarzać na nim muzykę z plików czy serwisów streamujących muzykę, jak Spotify, Deezer itp.

Dodatkowo radia (za pomocą wbudowanego mikrofonu) można używać jako zestawu głośnomówiącego i prowadzić za jego pośrednictwem rozmowy telefoniczne. Co ze wzmacniaczem? Ten ma standardowo 4 x 50 W. Oczywiście jest tu obecny tuner FM/AM.

JVC KW-R520

A co jeśli szukacie radia samochodowego o nieco większych gabarytach (2DIN)? W takim razie musicie zerknąć na JVC KW-R520. Urządzenie to, ze względu na rozmiary, prezentuje się znakomicie. Oczywiście w ślad za pięknym i nowoczesnym designem idzie duża funkcjonalność. JVC KW-R520 można kupić za ok. 410–480 zł. W zamian otrzymamy sprzęt, który standardowo posiada wejście USB (można za jego pośrednictwem odtwarzać pliki FLAC, mp3, WMA lub WAV). Nie zabrakło wejścia AUX, które pozwala na podłączenie w zasadzie dowolnego zewnętrznego źródła dźwięku.

Niestety, nie ma tu łączności Bluetooth. Producent zainstalował za to czytnik płyt CD, więc jeśli posiadamy w domu zbiór tych nośników z muzyką, na pewno bardzo się przyda. Jak przystało na radio samochodowe, jest tu tuner FM/AM, a moc to standardowe 4 x 50 W.

Kenwood KDC-BT510

Rozważając zakup radia w cenie do 500 zł, warto zwrócić uwagę na kosztujący ok. 430 zł model Kenwood KDC-BT510. Jak pewnie wielu z was zgadło, sprzęt ten posiada wbudowany moduł Bluetooth. Za jego pośrednictwem można łączyć się z innymi urządzeniami wykorzystującymi ten standard. Jeśli z radiem sparujemy np. smartfon, będziemy mogli posługiwać się nim jak źródłem dźwięku i odtwarzać np. pliki wgrane do pamięci lub słuchać na głośnikach samochodowych muzyki z takich serwisów, jak Deezer, Google Music czy Spotify. Nie zabrakło wejścia USB, za pośrednictwem którego da się m.in. odtwarzać pliki mp3, WMA, WAV oraz FLAC.

To jednak nie koniec, ponieważ sprzęt ten posiada czytnik CD. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to najbardziej wszechstronne radio samochodowe z dotychczas przedstawianych w tym poradniku. Rzecz jasna, nie zabrakło radia FM/AM, wejścia AUX oraz wzmacniacza 4 x 50 W.

Sony MEX-N5200BT

Bardzo ciekawą propozycję ma również firma Sony. Radioodtwarzacz MEX-N5200BT, bo właśnie ten chcę przybliżyć, posiada w zasadzie wszystko, czego można oczekiwać od tego typu urządzenia. Jest tu łączność Bluetooth, wejście USB (obsługa plików mp3, WMA oraz FLAC), AUX, a nawet czytnik płyt CD. Oczywiście jest radio FM/AM, a wzmacniacz oferuje moc 4 x 55 W. Jakby tego było mało, Sony MEX-N5200BT ma moduł NFC. Służy on do jeszcze szybszego parowania z radiem np. smartfonu. Wystarczy, że urządzenie zbliżymy do panelu radia i już można się cieszyć z dobrodziejstw Bluetootha.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro