Radio samochodowe do 300 zł – III kwartał 2017

Radio samochodowe do 300 zł – III kwartał 2017

Jakie radio samochodowe wybrać, jeśli chcemy na ten cel przeznaczyć nie więcej niż 300 zł? Wybór wśród allegrowych sprzedawców jest naprawdę spory. Na jakie modele zwrócić uwagę?

udostępnij

Piotr PestaPiotr Pesta / 01-10-2017

Blaupunkt Brighton 170BT

Radioodtwarzaczem samochodowym, który z pewnością powinniście wziąć pod uwagę, szukając sprzętu w cenie do 300 zł, jest Blaupunkt Brighton 170BT. Jak pewnie wielu z was wywnioskowało po nazwie, jest to radio, które posiada moduł łączności Bluetooth. Po co komu Bluetooth w radiu samochodowym? Dzięki niemu z tym urządzeniem można połączyć np. smartfona i za jego pośrednictwem odtwarzać muzykę na głośnikach samochodowych. Oprócz tego omawiany sprzęt dysponuje wejściem USB i czytnikiem kart SD/SDHC. Do USB można podpiąć np. pendrive’a z muzyką w formacie mp3 lub WMA (bo takie formaty obsługuje ten model) i cieszyć się własną playlistą płynącą z głośników w samochodzie. Analogicznie korzystamy z czytnika kart SD/SDHC.

To nie koniec ciekawostek, ponieważ radioodtwarzacz Blaupunkt ma wbudowany mikrofon. Do czego on służy? Jeśli np. za pośrednictwem Bluetootha sparujemy nasz smartfon z radiem, możemy przeprowadzać rozmowy telefoniczne, słysząc naszego rozmówcę w głośnikach samochodowych. Naturalnie nie zabrakło tu radia FM/AM, wejścia AUX, a moc maksymalna wynosi w tym przypadku 4 x 40 W.

JVC KD-R481

A co jeśli posiadasz sporą dyskografię płyt CD w swoim domu i koniecznie chcesz kupić radio samochodowe, które będzie w stanie odtwarzać takie płyty? W takim razie dobrze, jeśli się zainteresujesz modelem JVC KD-R481. Sprzęt ten posiada czytnik płyt CD, który potrafi odczytywać nie tylko zwykłe płyty audio, ale i te z nagranymi plikami mp3 czy WMA. Ponadto jest tu port USB, pod który można podpiąć np. pendrive’a z muzyką. Za pośrednictwem USB da się odczytywać pliki WAV, mp3, WMA oraz FLAC. Pod USB można też podpiąć smartfon z systemem Android i właśnie z niego odtwarzać muzykę. Rzecz jasna jest tu radio FM, wejście AUX, a moc wyjściowa JVC KD-R481 według producenta wynosi 4 x 50 W.

Pioneer DEH-1900UB

Firmy Pioneer nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ponieważ jest to jeden z najlepiej znanych producentów sprzętu car audio. W cenie ok. 260 zł możecie bez problemu kupić radio samochodowe Pioneera oznaczone jako DEH-1900UB. Podobnie jak prezentowany przed chwilą JVC KD-R481, i ten sprzęt posiada czytnik płyt CD, który może posłużyć m.in. do odtwarzania plików mp3 oraz WMA. Jest tu wejście USB, które daje możliwość podpięcia np. pendrive’a i odtwarzania plików mp3, WMA, WAV lub FLAC. Nie zabrakło klasycznego wejścia AUX, do którego można podłączyć w zasadzie dowolne źródło dźwięku.

Jak przystało na radioodtwarzacz, jest tu tuner FM/AM, dzięki któremu możemy posłuchać ulubionych audycji radiowych. Z kolei do portu USB można podłączyć smartfon z OS Android i odtwarzać z niego np. muzykę. Moc wyjściowa deklarowana przez producenta to 4 x 50 W.

Sony CDX-G1200U

Kolejnym radioodtwarzaczem samochodowym, który posiada czytnik płyt CD, jest Sony CDX-G1200U. Także ten model potrafi z płyty CD odczytywać pliki mp3. Nie zabrakło tu wejścia USB, z którego można odtwarzać pliki mp3, WMA i FLAC. Tak jak we wcześniej omawianych urządzeniach, i do tego możemy podłączyć smartfon z Androidem, który może posłużyć np. jako źródło muzyki. Jak przystało na radio, jest tu tuner AM/FM. Co z mocą wyjściową? Mamy tu 4 x 55 W. Cena tego radia samochodowego wynosi ok. 290 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro