Radio samochodowe do 300 zł – II kwartał 2017

Radio samochodowe do 300 zł – II kwartał 2017

Decydując się na radio samochodowe w cenie do około 300 zł, mamy do wyboru wiele urządzeń z ciekawymi funkcjami i nowoczesnymi rozwiązaniami. Nie zabraknie tu modeli z modułem Bluetooth, dużą mocą wbudowanego wzmacniacza czy możliwością odtwarzania plików MP3. Czym jeszcze zaskoczą nas radioodtwarzacze samochodowe w tej cenie?

udostępnij

Kamil RogalaKamil Rogala / 09-07-2017

Pioneer DEH-1900

Na początek model, który pogodzi zarówno tradycjonalistów i miłośników starszych rozwiązań, jak i zwolenników nowinek technicznych i gadżetów. Model Pioneer DEH-1900 umożliwia słuchanie tradycyjnego radia FM oraz – zdaniem niektórych – staromodnych już płyt CD, ale też muzyki ze smartfonów z systemem Android, pamięci USB czy z innych urządzeń audio podłączonych do gniazda AUX-in.

Tak szeroki wachlarz możliwości sprawia, że każdy znajdzie w tym modelu coś dla siebie, bez względu na to, czy posiada bogatą kolekcję płyt CD czy też ogromne ilości plików MP3 na pamięci zewnętrznej. Co więcej, opisywany sprzęt obsługuje pliki w formacie FLAC, a więc muzykę w bardzo wysokiej jakości dźwięku. Przedni panel jest zdejmowany, zaś jego stylistyka jest bardzo nowoczesna. Maksymalna moc to 4 x 50 W. Cena tego modelu na Allegro to około 300 zł.

Kenwood KDC-170Y

Kolejny model znanej i cenionej firmy to Kenwood KDC-170Y. Jest to sprzęt wyposażony w gustowny zdejmowany panel przedni oraz praktyczny pilot zdalnego sterowania. Nie zabrakło tu tradycyjnego odtwarzacza płyt CD oraz wielu nowoczesnych rozwiązań i udogodnień.

Przykładem może być obsługa protokołu AOA2, który pozwala smartfonom i tabletom z systemem operacyjnym Google Android na wyszukiwanie i odtwarzanie muzyki według tytułu, wykonawcy i albumu z poziomu odtwarzacza po podpięciu go do gniazda USB. Oczywiście urządzenie odtwarza pliki MP3, WMA, WAV oraz wysokiej jakości pliki w formacie FLAC. Na uwagę zasługuje zmienny kolor podświetlenia, który można dopasować do stylistyki i kolorystyki auta. Cena na Allegro w dniu publikacji – około 300 zł.

Sony CDX-G1200U

Następna propozycja w naszym zestawieniu to Sony CDX-G1200U ze wzmacniaczem wbudowanym o mocy 4 x 55 W. Urządzenie oferuje łączność ze smartfonem za pośrednictwem portu USB, co pozwala strumieniować muzykę i odtwarzać ją w systemie audio samochodu. Dodatkowo możemy skorzystać z 10-pasmowego korektora dźwiękowego, by dopasować barwę dźwięku do naszych preferencji.

Miłośnicy głębokiego, mocnego basu skorzystają z funkcji Extra Bass, co pogłębi i wzmocni niskie tony. Tutaj też zastosowano tradycyjny odtwarzacz płyt CD, choć dodatkowe złącza pozwolą na odtwarzanie plików MP3 lub FLAC z zewnętrznych nośników danych. Radio ma czerwony kolor podświetlenia, ale dostępne są również wersje z zielonym lub bursztynowym kolorem. Cena? W dniu publikacji – około 290 zł.

Canva CN-6230

Tym razem to napakowany nowinkami radioodtwarzacz – Canva CN-6230. Co prawda, stylistyka nie przypadnie do gustu estetom i miłośnikom elegancji, ale gadżeciarze z pewnością będą zachwyceni. Wyposażony we wzmacniacz 4 x 60 W sprzęt ma duży, kolorowy i dotykowy wyświetlacz, który nie tylko ułatwia obsługę wszystkich funkcji, ale też umożliwia wyświetlanie filmów. Urządzenie pozwala na odtwarzanie plików MP3, ma port USB i odtwarza filmy zapisane w formacie DIVX/XVID. W zestawie znajdziemy także etui na zdejmowany panel. Całość w dniu publikacji kosztowała około 300 zł.

Kruger&Matz KM0103

Na zakończenie wracamy do tradycyjnych, choć nadal bardzo nowoczesnych i ciekawych rozwiązań. Model Kruger&Matz KM0103 wyposażono m.in. w tradycyjny odtwarzacz płyt CD, dyskretnie ukryty pod przednim panelem, który można zdemontować i ukryć w etui. Nie zabrakło portu USB, czytnika kart pamięci oraz możliwości zmiany koloru podświetlenia. Na uwagę zasługuje również łączność bezprzewodowa Bluetooth oraz radio z RDS i pamięcią 30 stacji. Moc wbudowanego wzmacniacza to 4 x 40 W. Cena? W dniu publikacji to około 280 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro