Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Puf boho – DIY
Zdaniem eksperta

Puf boho – DIY

Szukasz sposobu na wykorzystanie resztek tkanin, a może chcesz wprowadzić odrobinę klimatu boho do swojego wnętrza? Niezależnie od powodu, warto uszyć sobie puf z charakterystycznymi, marokańskimi cięciami.

udostępnij
Ewa Brzozowska
Ewa Brzozowska 29-10-2018

Czas czytania: 3 min

W oryginale był wykonany z pasków skóry, idealnie złożonych w centryczny wzór. My trochę ułatwimy sobie sprawę, ponieważ szycie ze skóry w warunkach domowych do najprostszych nie należy, i wykonamy go z grubej tkaniny. Dzięki odpowiedniemu wypełnieniu będzie również funkcjonalny. Wystarczy wolne popołudnie, by stworzyć własny puf w stylu boho. Bierzemy się do pracy!

Co będzie potrzebne?

Do uszycia pufu w stylu boho będziemy potrzebować:

Krok 1. Z tkaniny wycinamy potrzebne części:

  • mniejsze koło o średnicy 10 cm,
  • część boczna (o wymiarach podanych na schemacie poniżej) – 16 razy,
  • większe koło o średnicy 42 cm.

Wybieramy materiał o grubym splocie, np. jeans lub tkanina tapicerska.

puf

puf

Krok 2. Części boczne zszywamy ze sobą. Najpierw parami, potem łączymy kolejne pary. Szwy rozprasowujemy żelazkiem i sprawdzamy, czy są równe – w tym projekcie cięcia pełnią rolę ozdobą, więc muszą przebiegać symetrycznie.

puf

Krok 3. Do górnej części przyszywamy mniejsze koło. Najpierw możemy przyfastrygować je ręcznie lub spiąć gęsto szpilkami, tak by podczas szycia na maszynie nic się nie przesunęło.

puf

Krok 4. Do dolnej części doszywamy duże koło. Zostawiamy otwór na wywinięcie, o długości około 8-10 cm.

puf

Krok 5. Puf odwracamy na drugą stronę i wypełniamy. Możemy użyć kulki silikonowej, resztek owaty, gąbki tapicerskiej lub ścinków tkanin. Sama kulka będzie się zbijać i po jakimś czasie puf straci swój kształt, tak więc śmiało możemy zmieszać ją ze ścinkami. Po wypełnieniu pufu do pożądanej objętości, zszywamy ręcznie otwór na wywinięcie.

puf

Puf jest już gotowy do użytku – idealnie sprawdzi się podczas jesiennych wieczorów z gorącą herbatą i ciekawą książką. Mój egzemplarz od razu został zaadaptowany przez najmłodszego członka rodziny i od dziś dzielnie służy w pokoju dziecięcym. A ty, gdzie postawisz swój puf?

puf

puf

puf

puf

puf

Jeśli szukasz pomysłów i inspiracji, sprawdź gotowe propozycje na Allegro.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro