Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Puchary i statuetki sportowe – ceny i rodzaje

Sport uprawia się dla własnej satysfakcji, poprawy ogólnej kondycji organizmu, a także po to, by zwyciężać i mierzyć się z innymi zawodnikami. Wielką radością jest stanąć na podium, unieść ręce w geście zwycięstwa i przejść do historii jako bohater danego wydarzenia sportowego. Pamiątki z takich chwil są bezcenne. Najczęściej należą do nich puchary lub statuetki. Stawiamy je później na honorowym miejscu w domu lub klubie, wspominając swój triumf.

Jarosław Cieśla
Jarosław Cieśla 06-05-2015

Czas czytania: 9 min

FacebookTwitter
zamknij

Puchary i statuetki sportowe – ceny i rodzaje

Puchary

Organizatorzy imprez sportowych zwykle mają do obdarowania wielu zawodników. Dlatego jednym z najlepszych rozwiązań jest kupienie kompletu pucharów. Najczęściej w zestawie są 3 sztuki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż trofea są wykonane według tego samego wzoru i dzięki temu będą kojarzyć się z danym wydarzeniem. Ceny różnią się ze względu na wysokość pucharu oraz materiał, z jakiego zostały wykonane. Wahają się od 39 do nawet 1200 złotych.

Większość pucharów ma dołączane do zestawu tabliczki informacyjne. Można na nich wygrawerować lub nadrukować dane, które będą informować o randze zawodów, miejscowości, w których się odbyły oraz o dacie wydarzenia.

Puchary są najczęściej kojarzone z dyscyplinami zespołowymi. Trofeum zazwyczaj stawia się na półce lub w gablocie klubu czy stowarzyszenia sportowego, aby przypominało o zwycięstwie. Oddzielną kategorię pucharów stanowią te przyznawane za sukcesy w piłce nożnej. Znajdują się na nich symbole związane z tą dyscypliną, czyli najczęściej piłka lub figurki piłkarzy. Takie właśnie są puchary marki Prestige, a ich ceny kształtują się od 63 do 148 złotych.

Bardzo eleganckie są też modele Classic. Mogą być nagrodami zarówno w rozgrywkach piłkarskich, jak i w innych dyscyplinach. Kosztują od 27 do 157 złotych. Najczęściej są wykonane z metalu. Podstawa jest marmurowa, drewniana lub plastikowa.

Popularne są puchary firmy Tryumf – przeznaczone dla konkretnych dyscyplin sportowych, ale także modele uniwersalne, nadające się na każdą okazję. Są sprzedawane w kompletach po 3 sztuki lub pojedynczo. Można kupić zarówno niewielkie o wysokości do 20 cm, jak i dużo większe. Istnieje też możliwość, aby grawerowanie było wliczone w cenę pucharu. Koszt modeli marki Tryumf kształtuje się od 10 do 222 złotych.

Statuetki

Ciekawymi pamiątkami z imprez sportowych są różnego rodzaju statuetki. Przypominają nam o danych zawodach i symbolizują dyscyplinę, którą uprawiamy. Takie trofea najczęściej są nagrodami indywidualnymi przeznaczonymi dla konkretnych uczestników danej imprezy.

Statuetki przyznaje się koszykarzom, piłkarzom ręcznym, siatkarzom, biegaczom, kolarzom, narciarzom, tenisistom, pływakom, golfistom, zawodnikom sportów walki, takich jak boks, judo oraz karate. Można kupić także takie, których dyscypliny nie są zaliczane do sportów olimpijskich. Są to: szachy, taniec, bilard oraz gry karciane. Oddzielną kategorię stanowią statuetki piłkarzy. Najczęściej są one przyznawane najlepszemu bramkarzowi i królowi strzelców.

Statuetki mogą mieć różny wygląd i być wykonane z wielu rodzajów tworzywa, np. szkła, żywicy, drewna, a także odlewane. Oczywiście, istnieje możliwość wygrawerowania na nich odpowiedniego napisu.

Znanym producentem statuetek sportowych jest firma Laser Cup. Jej eleganckie modele zachwycają jakością wykonania i ciekawą kolorystyką. Są przeznaczone dla każdego rodzaju sportu. W większości przypadków grawerowanie napisów jest gratisowe. Ceny tych statuetek kształtują się od 13 do 80 złotych.

Trofeum z zawodów sportowych to bardzo cenna pamiątka na całe życie. Patrząc na nią, można wspominać swój triumf i okoliczności, które temu towarzyszyły. Dlatego organizując imprezę sportową, warto pomyśleć o zakupie pucharów lub statuetek dla najlepszych zawodników oraz zespołów.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro