Przytulna sypialnia na chłodne dni – metamorfoza za pomocą dodatków

Sypialnia to miejsce relaksu, odpoczynku i snu. Szczególnie w chłodne jesienne i zimowe wieczory odczuwamy potrzebę skrycia się w jej przytulnych ścianach. Jak sprawić, aby klimat wystroju był ciepły, romantyczny i nastrojowy? Okazuje się, że to bardzo proste!

Alicja Kamińska Alicja Kamińska / 26-10-2015

Nie każdy z nas ma możliwość wykonania w swoim domu generalnego remontu lub zaplanowania aranżacji od podstaw. Pożądany, przyjemny klimat można jednak osiągnąć za pomocą samych tylko dodatków, a metamorfoza będzie spektakularna. Warto zastanowić się nad nią, aby chwile spędzone w pomieszczeniu napawały dobrym nastrojem, nawet gdy za oknem deszcz.

Kolory przytulnej sypialni

Wybierając dodatki do sypialni, pamiętajmy, aby ich kolory były spokojne. W tym pomieszczeniu świetnie sprawdzają się biele, beże, czekoladowe brązy, szarości oraz inne naturalne barwy. Ważne, aby ich moc nie rozpraszała i nie wprowadzała nas w stan niepokoju. Przytulny klimat tworzy również drewno i wykonane z niego przedmioty.

Tkaniny – sposób na przytulną sypialnię

Tkaniny odgrywają w wystroju wnętrza wielką rolę i już samo dodanie ich do aranżacji może ją zupełnie zmienić. Ponadto skutecznie tłumią hałasy, dzięki czemu relaks nie będzie niczym zakłócony. Aby dodać romantycznego nastroju, warto postawić na długie, zwiewne firany i lekkie zasłony. Delikatnie rozproszą wpadające przez okno światło i nadadzą przyjemnego klimatu całości.W sypialni bardzo ważna jest pościel. Nie tylko będzie ona utulać nas do snu, ale może również zaważyć na charakterze pomieszczenia. Przytulny klimat osiągniemy, decydując się na miękkie, puszyste koce, dużą ilość poduszek, futrzane narzuty i pledy. Zatopienie się z książką wśród tych miłych w dotyku dodatków należy to wymarzonych planów na chłodny wieczór.

Świece – przyjemny klimat na zawołanie

Świece mają niesamowicie kojące i uspakajające właściwości. Już sama obserwacja płomienia przenosi nas w błogi stan, nawet podczas ponurych jesiennych wieczorów. Przy dekorowaniu przytulnej alkowy warto pomyśleć o umieszczeniu kilku z nich. Pomoże to stworzyć romantyczny nastrój do wieczornego odpoczynku. Warto pomyśleć o uroczych lampionach bądź ozdobnych podstawkach, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale i świetnie się prezentują. Warto podkreślić również rolę aromaterapii w kreowaniu klimatu wnętrza. Jeśli jesteśmy miłośnikami wyjątkowych kompozycji, powinniśmy wybrać świece zapachowe. Podobnym pomysłem są kominki zapachowe z bardzo wydajnymi woskami nasączonymi olejkami eterycznymi. Aromat unosi się w powietrzu przez długie godziny, nawet po wygaszeniu, a gamę opcji do wyboru mamy niezwykle szeroką.

Nastrojowe oświetlenie do sypialni

Prócz wspomnianego wcześniej światła świec przyda się również to elektryczne. Samo górne światło nie zapewni odpowiedniego nastroju we wnętrzu. Warto postawić na więcej punktowych opcji, które stworzą niebanalny półmrok sprzyjający wyciszeniu. Na stoliku nocnym postawmy lampkę w ozdobnym abażurem. To nie tylko źródło oświetlenia, ale również element dekoracyjny.Dla zaznaczenia delikatności i nietypowej aranżacji możemy wykorzystać lampki choinkowe lub modne cotton balls. Ich znaczenie w wystroju doceniło już wiele osób, skutecznie dodając swoim sypialniom przytulnego klimatu.

Metamorfoza zimnego i monotonnego wnętrza za pomocą dodatków jest bardzo prosta do wykonania i nie kosztuje wiele. Zastanawiając się, jak sprawić, aby nasza sypialnia w chłodne pory roku zapraszała nastrojowym klimatem, warto postawić na zmiany w aranżacji i dodać jej romantycznego uroku.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro