Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Przygotuj się do certyfikatu językowego z angielskiego w domu!

Przygotowywanie się do zdania egzaminu z certyfikatem z języka angielskiego nigdy nie było tak proste jak teraz. Dlaczego? Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych i interaktywnych materiałów wspierających naukę języków obcych. Już nie ma potrzeby, by skupiać się tylko na wertowaniu kartek podręcznika i zakuwaniu słówek czy zasad gramatyki. Teraz możemy wspierać proces nauki programami komputerowymi, czytać anglojęzyczną literaturę czy zabrać w dowolne miejsce ze sobą małe pomoce naukowe w postaci fiszek.

Przygotuj się do certyfikatu językowego z angielskiego w domu!

Jeśli masz w planach zdawanie jednego z popularnych egzaminów Cambridge z języka angielskiego – FCE, CAE czy CPE lub przygotowujesz się do TOEFL, zaopatrz się w ciekawe i zróżnicowane pomoce do nauki. Wtedy proces przygotowywania się do egzaminu nie będzie taki żmudny. Warto urozmaicić sobie naukę, by była przyjemniejsza.

Testy egzaminacyjne

Nie od dziś wiadomo, że każdy egzamin rządzi się swoimi prawami i jednym z kryteriów sukcesu, czyli jego zdania, jest wiedza na temat tego, jak skonstruowane są poszczególne elementy egzaminu. Wtedy taki sprawdzian łatwiej zdać. Części egzaminacyjne to zazwyczaj: słuchanie, pisanie, czytanie, gramatyka i mówienie. Aby oswoić się z konstrukcjami poszczególnych części egzaminu, niezbędne będzie przeanalizowanie wielu testów. Pomogą ci one nie tylko w powtórzeniu gramatyki języka angielskiego, ale także podpowiedzą, jak konstruować wypowiedzi pisemne, aby spełniały egzaminacyjne wymogi. Tu również znajdziesz testy do części dotyczącej czytania w postaci np. tekstów z pytaniami do nich. Często ćwiczenia takie mają kilka możliwych odpowiedzi i polecenie wskazania poprawnej. Gdy przygotowujesz się do egzaminu sam, warto kupić testy z odpowiedziami, które zazwyczaj publikowane są na końcu podręcznika.

Książki z testami podzielone są według egzaminów, do których mają przygotowywać. Mogą też zawierać arkusze egzaminacyjne z minionych lat, co jest szczególnie cenne dla przygotowujących się samodzielnie. Możesz wybierać spośród testów przygotowujących do FCE czy TOEFL.

Fiszki do nauki i powtarzania słówek

Dziś nie ma już potrzeby robienia listy słówek do wkucia na pamięć. Można kupić fiszki, czyli małe karteczki ze słówkami w dwóch językach zapakowane w setkach w kartonowe pudełka. Na przedniej stronie takiej fiszki są słowa w języku obcym (zazwyczaj czasownik, rzeczownik utworzony od niego i przymiotnik, a na tylnej ich tłumaczenie). To dobre narzędzie do nauki języka angielskiego dla wzrokowców, którzy skuteczniej uczą się, gdy widzą napisane słowo.

W jednym pudełku na tych kilkuset karteczkach może być aż kilkadziesiąt słówek pogrupowanych tematycznie. Możesz wybrać spośród fiszek do nauki gramatyki albo ze słówkami. Są też takie, które mają wspierać proces pisania w języku obcym, zawierające na kolejnych karteczkach konstrukcje egzaminacyjne, idiomy, czasowniki nieregularne, wyrazy zdradliwe, słówka pułapki, a nawet cytaty filmowe i przysłowia. Fiszki występują także podzielone na poziomy zaawansowania według kryteriów ustanowionych przez Radę Europy, czyli np. fiszki do nauki języka na poziomie podstawowym A1-A2 czy zaawansowanym C1 itp. Są też takie przygotowujące do egzaminu FCE. W kartoniku znajdziesz zazwyczaj dodatkowo kolorowe przegródki do segregowania fiszek, przenośne etui ze smyczą (wtedy możesz część fiszek zabrać ze sobą i powtarzać nowe słówka, stojąc w kolejce czy jadąc tramwajem), CD z nagraniami, program komputerowy wspierający naukę czy kod do programu do nauki online.

Podręczniki do nauki angielskiego

Warto przed przystąpieniem do egzaminu z języka angielskiego przerobić choć jeden podręcznik zawierający materiały na danym poziomie egzaminacyjnym. Podręczniki takie – odpowiednio FCE czy CAE są dopasowane do wymogów egzaminacyjnych i pomogą ci samodzielnie w domu przejść przez wszystkie elementy egzaminacyjne jak pisanie, czytanie, mówienie (np. sugestie, co zawrzeć w odpowiedzi na pytanie egzaminacyjne), słuchanie i gramatykę. Do przećwiczenia zagadnień z gramatyki angielskiej warto zaopatrzyć się również w popularną wśród przygotowujących się do egzaminów Cambridge, książkę English Grammar in Use(poziom egzaminu FCE) lub Advanced Grammar in Use(poziom egzaminu CAE). Obie te książki są na rynku od wielu lat. To dokładne opracowanie gramatyki języka angielskiego z obszernymi wyjaśnieniami, przykładami i ćwiczeniami. Są także wersje z odpowiedziami na końcu książki.

Czytaj literaturę obcojęzyczną

Dla urozmaicenia nauki i wzbogacania słownictwa warto także od czasu do czasu sięgnąć po anglojęzyczną literaturę. Wybierać możesz spośród biografii, książek science fiction, historycznych, podróżniczych czy kryminałów. Możesz przeczytać bestsellery Stephena Kinga w oryginale przygody Harry’ego Potteraczy sięgnąć po jedną z pozycji Johna Grishama Dla osób, którym znajomość języka angielskiego nie pozwala jeszcze na czytanie literatury w języku angielskim, przygotowano ich opracowania dostosowane do poziomu znajomości języka. Tu warto przejrzeć pozycje wydane przez brytyjskie wydawnictwo Penguin. Czym charakteryzują się te książki? To tzw. lektury uproszczone, czyli klasyki literatury streszczone w taki sposób, aby dopasować słownictwo i konstrukcje gramatyczne do poziomu znajomości języka przez czytelnika.

Programy komputerowe do nauki języka

Dla chcących wesprzeć się nauką przy pomocy laptopa są programy komputerowe na płytach CD. Przykładem takiego programu jest kurs Profesor Henry wydawnictwa EDGARD Poszczególne kursy podzielone są według poziomów nauki, ale są też wersje tylko z gramatyką czy do ćwiczenia słownictwa. Ten multimedialny kurs sprawdzi się do nauki słownictwa, dodatkowo zawiera system powtórek, który czyni naukę jeszcze bardziej efektywną. Inne przykłady takich kursów to np. Supermemo gdzie do płyty CD dołączony jest dodatkowo podręcznik.

Materiałów do nauki języka angielskiego jest wiele. Warto przeanalizować ich możliwości i poszukać takiego rozwiązania, które będzie

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro