„Przy stole. Green Canoe” Joanna Marciniak-Wróblewska – recenzja

„Przy stole. Green Canoe” Joanna Marciniak-Wróblewska – recenzja

Joanna Marciniak-Wróblewska zaprasza do swojego świata – a jest to rzeczywistość wypełniona tylko tym, co dobre. To świat podzielony na strefy, z których każdy powinien się cieszyć, a autorka pokazuje, w jaki sposób to zrobić.

udostępnij

Karolina MarciniakKarolina Marciniak / 23-01-2018

Joanna Marciniak-Wróblewska jest autorką popularnego bloga Green Canoe, który odwiedzany jest przez ponad 2 miliony czytelników. Co takiego przedstawia blogerka, że jej strona cieszy się aż takim zainteresowaniem?

Świat, który jest dobry

Joanna pokazuje przede wszystkim to, co ją cieszy. Opisywany przez nią świat jest nie tylko dobry, ale także inspirująco pozytywny – jasny, piękny, przyjazdy. Idealny dla każdego i tak dopracowany, aby wszyscy czuli się w nim dobrze. Autorka docenia mnóstwo drobnych rzeczy, które sprawiają, że nasze życie staje się przyjemniejsze i wygodniejsze. Otacza się tym, co nie tylko potrzebne, ale także sprawia, że mamy dobry humor – to przedmioty, zieleń, sfera zarezerwowana dla bliskich, niezapomniane chwile z przyjaciółmi. A wszystko to rozgrywa się w najważniejszym dla niej miejscu – przy stole.

Stół – centrum dowodzenia radością

Stół w życiu Joanny Marciniak-Wróblewskiej odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu sobie spokoju, radości i relaksu. To właśnie wokół niego kręci się codzienne życie autorki, dlatego postanowiła ona podzielić się z czytelnikami swoimi sposobami na ułatwienie sobie życia. Zdecydowała się podzielić je na trzy sfery – tym samym nadając książce konstrukcję trzyczęściową.

Sfera pierwsza, czyli to, co wokół stołu. Sfera druga, czyli to, co na stole. I sfera trzecia, czyli ci, którzy przy stole zasiadają. Oto trzy sfery stołowego życia, w których autorka porusza zagadnienia, takie jak urządzanie wnętrz, projektowanie przestrzeni czy porady kulinarne i w zaskakująco gładki i przyjemny sposób łączy to z własną opowieścią o dobrym, wypełnionym szczęściem życiu z ludźmi, którzy są jej najbliżsi.

Odpocznij przy stole

„Przy stole. Green Canoe” to elegancko wydana książka zachowująca skandynawskie standardy – jest jasna, przejrzysta i przede wszystkim przyjemna w odbiorze. Dokładnie jak styl życia, który autorka tak ciekawie opisuje. To interesująca lektura dla każdego, kto czuje, że życie przy stole to życie pełne szczęścia, ciepła i radości.

Warto sięgnąć po tę pozycję, aby poznać kilka porad wnętrzarskich i sprawić, że przestrzeń, w której spędzamy z bliskimi najwięcej czasu, stanie się jeszcze przyjemniejsza. A ponadto warto poświęcić chwilę uwagi kulinarnym poradom autorki, bo wiadomo, że czas najlepiej spędza się przy pysznym jedzeniu.

Źródło okładki: www.edipresse.pl
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro