Przenośne projektory – przegląd

Mieści się w jednej ręce, nie potrzebuje do działania gniazdka z prądem i jest gotowy zawsze i wszędzie bez względu na to, czy masz przy sobie komputer, telefon lub tablet. O czym mowa? O przenośnych projektorach. Zobaczcie, jakie ciekawe sprzęty można znaleźć na Allegro.

Michał Gruszka Michał Gruszka / 27-01-2016

Na co zwrócić uwagę?

Szukając dobrego projektora w rozmiarze mini, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jego kontrast, oferowaną rozdzielczość, wielkość rzucanego obrazu oraz możliwość podłączenia źródła. Niski kontrast sprawi, że obraz wyświetlany w jasnym pomieszczeniu czy w plenerze będzie słabo widziany. Natomiast niska rozdzielczość obrazu oraz niewielki jego rozmiar często utrudniają prowadzenie prezentacji dla większej liczby osób, nie mówiąc już o nieczytelnym tekście przy użyciu niewielkiej czcionki.

Jeżeli planujemy prezentacje w miejscach bez prądu, czynnikiem warunkującym wybór konkretnego modelu będzie pojemna, wbudowana bateria. Jaki miniprojektor warto wybrać z oferty Allegro?

Philips Pico PPX3414

Ten niewielkich rozmiarów, bardzo przyjemny dla oka projektor marki Philips pozwoli użytkownikowi na wyświetlenie obrazu w rozdzielczości 845 x 480 pikseli. Do odtwarzania prezentacji multimedialnych, prezentowania fotografii czy dokumentów to zdecydowanie wystarczy. Można do niego dostarczyć sygnał obrazu za pomocą złącza mini HDMI oraz analogowego D-Sub/VGA. Z tak małego urządzenia jesteśmy w stanie wydobyć obraz o przekątnej nawet 120 cali. Kontrast wbudowanej lampy LED jest na poziomie 1000:1, co przy takiej specyfikacji zdecydowanie wystarczy.

Cena to 1199 zł. Nie jest to tanie urządzenie, jednak warto zaznaczyć, że mówimy o markowym produkcie z 2-letnią gwarancją oraz czasem pracy lampy LED na poziomie 30 tys. godzin i dodatkami w postaci złącza kart pamięci, wbudowanym odtwarzaczem MP4 czy przeglądarką dokumentów biurowych.

Maxled Mini+ UC30

Tym razem coś znacznie tańszego i cieszącego się na Allegro bardzo dużym zainteresowaniem. Projektor Maxled Mini+ nie jest markowym urządzeniem, ale oferuje funkcjonalność znaną raczej z drogich, stacjonarnych urządzeń, chociażby projekcję filmów 3D. Urządzenie ma rozdzielczość HD 720p i umożliwia pracę w rozdzielczości 480p. Kontrast zastosowanej lampy jest niestety o połowę niższy niż w poprzednim prezentowanym urządzeniu Philipsa. Sama lampa pozwoli na pracę 10 tysięcy godzin krócej (20 tys.). Jednak jak na urządzenie dostępne w cenie 350 złotych, oferowana specyfikacja wydaje się być i tak nad wyraz dobra. Maksymalna wielkość projekcji wynosi do 100 cali.

Philips PicoPix

Jeden z topowych modeli projektorów Pico marki Philips. Z tego niewielkiego urządzenia producentowi udało się wycisnąć kontrast na poziomie 1500:1, 120-calowy obraz w formacie 16:9 i rozdzielczości HD 720p. A to wszystko w urządzeniu, którego masa wynosi niewiele ponad 80 gram i mieści się w dłoni. Cena? Około 1000 złotych.

BenQ GP3 LED

BenQ ma w swojej ofercie projektor, który zainteresuje szczególnie właścicieli smartfonów marki Apple. GP3 to kompaktowych rozmiarów projektor z lampą DLP 3x LED, oferujący obraz w rozdzielczości WXGA, czyli 1280 x 800 pikseli. Taka lampa daje niezwykle wysoki kontrast 10000:1 oraz obraz o przekątnej 4,1 metra.

Poza tradycyjnymi możliwościami dostarczenia sygnału projektor został wyposażony w łączność bezprzewodową Wi-Fi, którą można wykorzystać do przesłania obrazu. Ciekawostką jest stacja dokująca dla iPhone’a, po podłączeniu którego można prezentować treści bezpośrednio z jego pamięci. Cena tego urządzenia to niecałe 2300 złotych.

Auna Mini

Ten niepozorny projektor oferuje użytkownikowi obraz z wielu różnych źródeł za sprawą aż 2 wejść HDMI, jednego VGA oraz kilku innych. Oferowana rozdzielczość 800 x 600 pikseli zapewni dobrej jakości obraz, a kontrast 1000:1 gwarantuje, że będzie on widoczny także w dobrze oświetlonym miejscu. Maksymalna wielkość projekcji to aż 3,9 metra. Nie jest to może najlżejszy model – jego masa to około 3 kilogramy, jednak dość zgrabne kształty sprawiają, że można go zabrać wszędzie tam, gdzie będzie nam potrzebny. Auna Mini może być nasza za około 1000 złotych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro