Przenośne konsole dla chłopców i dziewczynek

Przenośne konsole dla chłopców i dziewczynek

W dzisiejszym świecie dzieci rodzą się niemal ze smartfonem w ręku i nikogo już chyba nie dziwi widok dwulatka obsługującego telefon. Podobnie jest z konsolami dla dzieci, które są coraz chętniej kupowane. Są małe, łatwe w obsłudze, sprawdzą się w podróży i zatrzymają dziecko w łóżku podczas choroby.

udostępnij

Anna BatorAnna Bator / 02-02-2016

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konsoli?

Pierwszą kwestią, którą rodzic musi poruszyć podczas kupowania dziecku laptopa, konsoli zwykłej czy przenośnej jest określenie ram czasowych korzystania z zabawki oraz stanowcze trzymanie się zasad.

Drugą ważną sprawą jest dobór konsoli, który powinien być dopasowany do wieku dziecka. Wiele z nich znajdziemy z informacją, że są przeznaczone dla dzieci już od 3. roku życia. Wśród tego rodzaju gier znajdziemy np. Memory, wyścigi samochodowe czy gry typu wężyk. Druga seria konsoli, przeznaczona dla dzieci od 8. lub 12. roku życia, proponuje im takie gry, jak Angry Birds, warcaby, Tetris i wiele innych. Średnia cena przenośnej konsoli dla dziecka to wydatek ok. 50 zł.

Konsole retro

Niesłabnącą popularnością cieszą się konsole w stylu retro, a więc te bez kolorowego ekranu. Kupimy je już od 29 zł i znajdziemy na nich popularne gry, takie jak Tetris czy wężyk. Spodobają się zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy przypomną sobie swoje przenośne gry typu 9999 in 1. Konsole retro są przeważnie na baterie, rzadziej w zestawie z ładowarką.

Konsole dla dziewczynek

Dziewczynkom spodoba się różowa konsola Mistral (89 zł) lub Lexibook z lalką Barbie (129 zł). Mistral zawiera gry przygodowe, logiczne oraz łamigłówki. Jest ich 204 i nie znajdziemy wśród nich tych nawołujących do przemocy, np. do walk. Pogramy za to w Buuble, tenisa i poukładamy puzzle. Lexibook również jest warta polecenia. Zawiera 115 gier, głównie zręcznościowych i logicznych. Popularnością cieszy się zwłaszcza Happy Farm, czyli popularna farma.

Konsole dla chłopców

Chłopcy uwielbiają zabawki z wieloma ciekawymi funkcjami. Najciekawsze dla nich będą konsole z aparatem fotograficznym oraz z mp3, mp4. Biorąc pod uwagę gry, jakie muszą się w niej znaleźć, na pewno nie może zabraknąć wyścigów samochodowych. Hitem jest także Angry Birds oraz ponadczasowy Mario. Dużą popularnością cieszą się konsole Overmax (od 80 zł).

Konsole dla starszaków

Jeśli masz w domu prawdziwego fana tego rodzaju gier, zwróć uwagę np. na konsole Nintendo. Za Nintendo zapłacimy od 800 do 1500 zł (cena zależy od modelu). Przypomina niewielkich rozmiarów laptop i ma z nim wiele wspólnego. Może łączyć się przy pomocy Wi-Fi z komputerem i przesyłać zdjęcia, muzykę oraz inne pliki. Konsola ma aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, dotykowy ekran i obsługuje karty pamięci.

Dużą popularnością cieszą się konsole PSP. Zawierają wiele gier na podstawie popularnych teleturniejów, a także gry zręcznościowe i logiczne. Konsolę PSP dostaniemy w wersji klasycznej oraz w wersji rozsuwanej – PSP Go. Obie konsole wyposażone są w moduł Wi-Fi, dzięki któremu możliwa jest gra multiplayer w sieci. Co więcej, pozwala na korzystanie ze Skype’a, ponieważ posiada wbudowany mikrofon.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro