Przegląd zestawów głośnomówiących do 200 zł

Zestawy głośnomówiące, chociaż coraz częściej występują jako element podstawowego wyposażenia auta, cieszą się niesłabnącą popularnością. Jakim zestawem warto się zainteresować, dysponując budżetem do 200 zł?

Jakub Nieszporek Jakub Nieszporek / 30-03-2016

Jabra Drive

Największą popularnością cieszy się zestaw Jabra Drive, który dzięki swojej budowie pasuje praktycznie do każdego pojazdu. Po odpięciu można używać go również w biurze czy w domu. Mocny, choć niewielki głośnik i czuły mikrofon zapewniają wysoką jakość dźwięku, dzięki czemu obie strony dobrze się słyszą.

Wykorzystanie technologii DSP sprawia, że dźwięk jest krystalicznie czysty, a brzmienie głosu naturalne. Na plus zasługuje też możliwość jednoczesnego podłączenie dwóch urządzeń. W pełni naładowana bateria pozwala przeprowadzić maksymalnie 20 godzin ciągłej rozmowy. Przybliżony czas ładowania baterii do 100% wynosi 2 godziny 30 minut. Cena urządzenia –około 120 zł.

Bluetooth Solar

Produktem wartym zainteresowanie jest Bluetooth Solar w cenie około 140 zł. Dzięki wbudowanemu panelowi solarnemu doładowuje się podczas przymocowania do szyby. Zamontowany wyświetlacz LCD pozwala na wyświetlanie nazwy osoby dzwoniącej. Urządzenie wyposażone jest w dwa rodzaje mocowań – na osłonie przeciwsłonecznej i do szyby auta, dzięki specjalnym przyssawkom, które znajdziemy w zestawie. Technologia DSP pozwala na prowadzenie rozmów w najlepszej jakości.

Bluetooth LD-168

Kolejnym wartym zainteresowania zestawem głośnomówiącym jest Bluetooth LD-168 w cenie 105 zł. Urządzenie wyposażone jest w Bluetooth w wersji 3.0, który zapewnia bezproblemowe sparowanie z telefonem. Funkcja Multipoint pozwala na jednoczesne połączenie dwóch telefonów.

Systemy DSP oraz HD Voice zapewniają najwyższą jakość rozmów. Produkt wyposażony jest w sterowanie głosem, dzięki czemu odbierzemy lub odrzucimy rozmowę bez odrywania rąk od kierownicy. Według danych producenta okres czuwania na pełnej baterii wynosi 45 dni. Zestaw pasuje do wszystkich samochodów, a dzięki specjalnym klawiszom jego obsługa jest bardzo prosta.

Lepow Modre 3D

Jeżeli lubimy i cenimy designerskie produkty, idealnym zestawem głośnomówiącym będzie Lepow Modre 3D. Urządzenie to tak naprawdę jest bezprzewodowym głośnikiem Bluetooth z wbudowanym mikrofonem i funkcją zestawu głośnomówiącego. Modre 3D wyróżnia się przede wszystkim unikalnym designem.

Na plus zasługuje wbudowany inteligentny chip, który rozpoznaje podłączone urządzenia automatycznie, dostosowując parametry prądu ładowania i zabezpiecza przed przepięciem czy zwarciem. Produkt jest idealnym rozwiązaniem w przypadku braku radia w pojeździe, ponieważ głośnik urządzenia zapewnia dźwięk 3D Surround. Cena Lepow Modre 3D wynosi około 110 zł.

Parrot Minikit Neo

Najbardziej cenionym produktem w tym zakresie cenowym jest Parrot Minikit Neo za około 180 zł. Minikit Neo ma charakterystyczny kształt, który umożliwia wygodny montaż na osłonę przeciwsłoneczną w pojeździe.

Ruchomy zaczep dostosowuje się do grubości osłony, a więc nie powinniśmy mieć problemu z zamontowaniem zestawu we wszystkich modelach aut. Umiejscowiony z boku przełącznik umożliwia uruchomienie i sprawdzenie poziomu naładowania. Dzięki zastosowaniu technologii NFC proces parowania z telefonem można uprościć, przykładając telefon do tylnej stopki. Parrot Minikit Neo to dobrze przemyślany zestaw głośnomówiący. Jego montaż i obsługa należą do bardzo prostych.

Dobre zestawy głośnomówiące nie należą do tanich, jeżeli jednak często podróżujemy samochodem, koszt zakupu urządzenia bardzo szybko się zwróci.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro