Przegląd zabawkowych łodzi podwodnych i statków

Przegląd zabawkowych łodzi podwodnych i statków

Twoje dziecko wciąż bawi się w piratów? Buduje łodzie podwodne z kartonu? Interesuje się statkami? Zbliżają się jego urodziny, imieniny lub inna specjalna okazja? Może dobrym prezentem byłaby łódź podwodna lub statek? Sprawdź nasze propozycje.

udostępnij

Iwona SzadkowskaIwona Szadkowska / 07-05-2015

Łodzie i statki Bigjigs

Łodzie podwodne i statki od Bigjigs z serii Green Toys to zabawki do zadań specjalnych, które spełnią oczekiwania dziecka i zadbają o naszą planetę. Zostały wykonane z materiałów wtórnych, co sprawia, że zabawki są przyjazne dla środowiska. Kształt łodzi i statków jest ergonomiczny, ułatwia zanurzanie i pływanie po tafli wody.

Ponadto zabawki są wykonane z miękkiego tworzywa i nadają się dla dzieci już od 1. roku życia. Materiał nie zawiera substancji toksycznych. Koszt łodzi Bigjigs to od 40 do 120 zł.

Łodzie Dickie

Łodzie od Dickie są skierowane do starszych dzieci – od 3. roku życia. Posiadają wiele ruchomych elementów, światła i wydają dźwięki. W zestawie razem z wojskowym kutrem znajduje się łódź podwodna, manualna wyciągarka, kotwica oraz przyciski włączające i wyłączające światło i dźwięk. Zabawka pozwala na realizację wielu scenariuszy zabaw. Koszt łodzi od Dickie to od 20 do 110 zł.

Łodzie od Fisher Price

Fisher Price oferuje wszystkim wielbicielom nadmorskich przygód zabawę z postaciami ze znanej bajki Jake i Piraci z Nibylandi. Możemy wybrać statek piracki lub łódź podwodną.

Na pokładzie statku znajdziemy trzy przyciski, które uruchamiają armatę, ukrytą zapadnię i efekty dźwiękowe. W zestawie jest również zjeżdżalnia, a z tyłu można otworzyć drzwi do kajuty. Koszt statku to około 120 zł.

Łódź podwodna także posiada trzy przyciski, które uruchamiają dodatkowe opcje. Ponadto mamy peryskop do wypatrywania Kapitana Haka, ośmiornicę, działa armatnie strzelające wodnymi pociskami i figurkę Jake’a. Koszt zestawu to około 160 zł.

Motorówki

Szukając motorówki, możemy wybierać spośród modeli, które unoszą się na wodzie, pływają na baterie lub są zdalnie sterowane. Należy jednak pamiętać, że motorówki zdalnie sterowane to zabawka dla starszych dzieci. Dbałość o szczegóły w niektórych modelach jest bardzo duża i nie odbiegają one wyglądem od tych prawdziwych. Motorówkę zdalnie sterowaną można zabrać nad wodę i puszczać na świeżym powietrzu.

Warto jednak pamiętać, że czas zabawy na jednym naładowaniu to około 10 minut – w niektórych modelach jest krótszy lub nieco dłuższy. Czas należy kontrolować, aby motorówka nie pozostała na środku zbiornika wodnego z dala od brzegu. Pamiętajmy także, że zdalnie sterowana motorówka nie służy do straszenia kaczek i innych ptaków mieszkających nad wodą.

Najmłodszym dzieciom w zupełności wystarczy motorówka na baterie, która świetnie pokonuje fale podczas kąpieli w wannie. Koszt motorówek to od 10 do 210 zł.

Drewniane statki

Drewniane statki mają swój niepowtarzalny charakter. Co więcej, stanowią ciekawy element wystroju pokoju młodego żeglarza. Można się nimi bawić w piratów, żołnierzy marynarki wojskowej lub poszukiwacza przygód, który odkrył tajemniczą wyspę. Scenariuszy jest tyle, na ile pozwala nam wyobraźnia. Koszt drewnianych statków to od 20 do 230 zł.

Łodzie podwodne i statki mogą być zabawkami, które przeniosą wyobraźnię dziecka do nadmorskiego lub podwodnego świata. Mogą być nie lada wyzwaniem dla miłośników mórz. Dobrze sprawdzą się również jako wystrój dziecięcego pokoju, który chcemy utrzymać w klimacie żeglarskim.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro