Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Przegląd w ASO nie musi być drogi – promocyjne oferty dla właścicieli samochodów po gwarancji

Większość właścicieli samochodów jak ognia unika autoryzowanych stacji obsługi, tzw. ASO, kiedy tylko skończy się gwarancja na samochód. Powodem są bardzo wysokie ceny części i robocizny. Tymczasem można znaleźć naprawdę atrakcyjne promocje.

Konrad Bagiński
Konrad Bagiński  14-02-2015 aktualizacja: 26-06-2018

Czas czytania: 5 min

FacebookTwitter
zamknij

Przegląd w ASO nie musi być drogi – promocyjne oferty dla właścicieli samochodów po gwarancji

ASO – w porównaniu ze zwykłymi warsztatami samochodowymi – mają naprawdę bardzo wysokie ceny, zakrawające niekiedy na absurd. W niezależnym warsztacie za godzinę pracy mechanika płacimy na ogół około 100 zł. Mniejsi policzą taniej, więksi mogą drożej. Ale ogólnie wiemy, na czym stoimy. Godzina pracy mechanika w autoryzowanej stacji obsługi, kosztuje 2–3 razy więcej. Stawka 250 zł nikogo nie powinna szokować.

Skąd te ceny?

Powodów jest kilka. Jeden z nich to koszty, jakie ponoszą właściciele warsztatów, by mieć status ASO. Chodzi o kupno odpowiedniej jakości maszyn i sprzętu, szkolenia dla personelu (potrafiące kosztować po kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy zł), certyfikacje. ASO otrzymuje też tzw. know-how dotyczący napraw coraz bardziej skomplikowanych samochodów. Bo dziś nie wystarczy klucz i młotek, potrzebna jest głęboka wiedza, unikatowe procedury i nowoczesne narzędzia.

Mimo wszystko żądanie słonych sum za podstawowe czynności, takie jak przegląd, wymiana oleju czy amortyzatorów, wydaje się kiepską praktyką biznesową autoryzowanych stacji. Aby zerwać z wizerunkiem drogich serwisów, organizują one promocje i akcje dla swoich stałych klientów. Ile można oszczędzić? Trudno to jednoznacznie ustalić, ale wiele ofert wydaje się przystępnych cenowo.

Toyota

Właściciele toyot, które nie są już objęte trzyletnią gwarancją producenta, mogą skorzystać z programu o nazwie Serwis Dobrych Cen. W jego ramach organizowane są promocje obniżające standardowe stawki za obsługę mniej więcej o jedną trzecią. Obecnie można skorzystać z kilku ciekawych opcji, na przykład:

  • wymiana wycieraczek od 81 zł,
  • klocki hamulcowe z wymianą od 229 zł,
  • dezynfekcja klimatyzacji z wymianą filtra węglowego za 179 zł,
  • wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem za 199 zł.

Zauważmy, że powyższe ceny są i tak dość wysokie w porównaniu do cen w niezależnych warsztatach. Ale zniżka w stosunku do pierwotnego cennika Toyoty jest wyraźna. Ta firma uruchomiła też bardzo ciekawą zakładkę na swojej stronie. Chodzi o kalkulator cen – możemy dokładnie sprawdzić, ile zapłacimy za daną naprawę w konkretnym serwisie Toyoty. To bardzo fajna i przydatna opcja, dzięki której możemy zaplanować wydatek z wyprzedzeniem i nie dać się zaskoczyć podczas płacenia rachunku. Chodzi oczywiście o dość proste czynności, niewymagające głębszej ingerencji, takie jak dezynfekcja klimatyzacji, wymiana filtra kabinowego, piór wycieraczek, świec zapłonowych, klocków, tarcz hamulcowych, amortyzatorów czy sondy lambda.

Peugeot

Właścicielom aut swojej marki pomaga również Peugeot. Firma oferuje szeroki wybór korzystnych cenowo i dopasowanych do danej pory roku promocji na wybrane usługi serwisowe, grupy części zamiennych i akcesoriów. Francuzi proponują korzystne rabaty w ramach kampanii sezonowych wiosna, lato, jesień, zima. W trakcie ich trwania można skorzystać z pakietów usług takich jak serwisowanie układu klimatyzacji, promocyjnych ofert opon i kół do wybranych modeli samochodów oraz programu o nazwie Promocja Wieku. Zapewnia on właścicielom samochodów 4–5-letnich 10% rabatu na części oryginalne i części Eurorepar oraz 20% rabatu na robociznę. A jeśli mamy auto starsze niż-6-letnie, otrzymamy 15% rabatu na części oryginalne i części Eurorepar oraz 20% rabatu na robociznę.

Volkswagen

Do nowo kupionych samochodów tej niemieckiej marki można sobie dokupić Pakiet Przeglądów Volkswagen, obejmujący obecnie modele up!, Polo, Golf i Touran. W skrócie: płacimy teraz za przeglądy przez 4 lata po wygaśnięciu gwarancji i oszczędzamy w stosunku do regularnych cen od 4400 zł (z granicą przebiegu 60 000 km) lub nawet 5100 zł (do przebiegu 120 000 km). Pakiet obejmuje wymianę takich elementów jak: olej silnikowy, filtr oleju, podkładka korka oleju, filtr powietrza, świece zapłonowe, płyn hamulcowy, filtr paliwa, filtr przeciwpyłowy.

Opel

Ta niemiecka marka oferuje swoim klientom przede wszystkim program o nazwie Tani Serwis Opel. Oferta skierowana jest do posiadaczy samochodów przynajmniej 5-letnich.

  • Ceny usług objętych programem są ustalane w serwisie, ale oszczędzić można całkiem sporo (w porównaniu do regularnego cennika serwisów Opla). Firma podaje przykładowe ceny: wymiana piór wycieraczek w większości modeli kosztuje 119 zł,
  • nowe klocki do Astry wraz z wymianą – od 199 zł do 279 zł,
  • przegląd okresowy wszystkich aut wraz z pełną wymianą oleju – 499 zł.
Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro