Przegląd rakiet do squasha dla początkujących

Przegląd rakiet do squasha dla początkujących

Popularny w krajach zachodnich squash zyskuje coraz więcej zwolenników także w Polsce. Sport ten pozwala dbać o dobrą formę przez cały rok. Do rozpoczęcia przygody ze squashem konieczny będzie zakup odpowiedniej rakiety.

udostępnij

Łukasz ŻyłaŁukasz Żyła / 02-11-2017

Deszczowy widok za oknem może być dobrą okazją do uprawiania sportu w pomieszczeniu. Dość często wraz z nadejściem jesieni kończy się również chęć na aktywność fizyczną. W zamian wybieramy fotel, ciepły koc i grzanie się przed kominkiem. Jest to jednak bardzo zła decyzja, ponieważ dodatkowy ruch zapewnia nie tylko kondycję fizyczną, ale także lepsze zdrowie i samopoczucie. Jeśli nie wiemy, jaki sport wybrać, możemy spróbować swoich sił, grając w squasha. Na początku wystarczą: wygodne obuwie sportowe, odpowiednia piłeczka oraz najważniejszy element tej dyscypliny, jakim jest rakieta.

Na co zwrócić uwagę, kupując rakietę?

Dla początkującego gracza każda rakieta wygląda tak samo. Okazuje się jednak, że różnice w poszczególnych modelach są bardzo duże i znaczące zarówno dla naszego zdrowia, jak i komfortu. Przy wyborze rakiety zwróćmy uwagę na rozmiar główki. Osobom początkującym polecane są wersje oznaczone symbolem „oversize”. Większy rozmiar główki ułatwia bowiem trafienie w piłkę, co zwiększa skuteczność. Kolejnym ważnym elementem jest ciężar. Większość rakiet waży 100–180 g. Najlepsza na początek będzie rakieta lżejsza (130–140 g), bo mniej obciąża stawy i ułatwia wykonywanie manewrów.

Przegląd rakiet dla początkujących

Wilson

Każdy, kto choć w małym stopniu interesuje się sportem, z pewnością słyszał o tej światowej marce. Amerykański producent oferuje zarówno sprzęt, którym grają zawodnicy klasy światowej, jak i rakiety dla początkujących&stan=nowe&description=1&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-spo-1-4-1003&order=qd).

  • Przykładem sprzętu firmy Wilson dla stawiających pierwsze kroki w squashu jest model IMPACT PRO 900. Zastosowano w nim technologię POWER STRINGS, dzięki czemu naciąg jest o wiele lepiej chroniony przed uszkodzeniami. Powiększona główka zapewnia amatorom celniejsze uderzenia, natomiast system V-matrix zwiększa obszar optymalnego uderzenia z jednoczesnym wzmocnieniem ramy rakiety. Cena tego produktu wynosi ok. 120 zł.

  • Kolejną propozycją jest Wilson HYPER HAMMER 145 – rakieta przeznaczona dla początkujących graczy, jednak korzystają z niej również osoby na poziomie nieco zaawansowanym. Niska waga (145 g) wcale nie oznacza małej siły uderzenia, ponieważ balans przesunięty jest w stronę główki rakiety. Otwory w ramie zwiększają sweet spot, a przy tym otrzymuje się jeszcze więcej mocy. Fabrycznie założony wysokiej jakości naciąg zapewnia komfort podczas gry. Cena tego modelu wynosi około 220 zł.

Dunlop

Kolejna marka rakiet dobrze znana w świecie squasha. Dla początkujących&stan=nowe&description=1&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-spo-1-4-1003&order=qd) producent ma kilka propozycji, my skupimy się na dwóch.

  • Za około 200 zł możemy kupić całkiem dobrą rakietę BLACKSTORM FUSION 70. Przede wszystkim jest lekka (155 g) i ma ramę z grafitu wysokiej jakości. Zastosowanie systemu ACS pozwala uzyskać jeszcze lepszą kontrolę nad piłką.

  • Szukasz czegoś tańszego? Zdecyduj się na model FURY 40. Kupisz go za około 150 zł, niestety niższa cena równa się większej wadze (170 g). Rakieta jest natomiast wykonana z kompozytu grafitowego i przeznaczona do nauki squasha, więc na pewno spełni swoją funkcję. Układ strun POWERMAX powoduje, że pole czystego uderzenia znajduje się praktycznie na całej powierzchni rakiety. Fabryczny naciąg zapewnia na początek całkiem dobrą kontrolę nad piłką, jednak należy pamiętać, że to sprawa indywidualna i najlepiej wypróbować najbardziej odpowiedni do swoich preferencji.

Prince

Marka ta od wielu lat cieszy się dużą popularnością nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Oferuje szeroki wybór rakiet dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

  • Za około 170 zł można kupić całkiem dobry model, np. TEAM ADRENALIN 400. Aerodynamiczna rama gwarantuje dynamiczną grę, natomiast system AIR-O – jeszcze lepszą stabilność. Komfortowa i nieduża waga (155 g) sprawia, że rakietą tą mogą się posługiwać osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze squashem.

Wybór odpowiedniej rakiety jest niełatwy. Najlepsza jest możliwość wypróbowania sprzętu. Pamiętajmy, że najdroższa wcale nie oznacza najlepsza, dlatego nie warto się sugerować ceną.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro