Przegląd puf dla najmłodszych

Pufa jest miękka, lekka i wygodna. To ciekawe siedzisko dla mniejszych i większych, dzieci i dorosłych. W tym poradniku przedstawimy kilka propozycji puf dla najmłodszych. Mogą mieć kształt i kolor piłki nożnej, wielkiej poduchy lub worka. Wszystkie pod ciężarem ciała dopasowują się do pozycji osoby siedzącej lub leżącej. Sprawdź, jakie pufy dla dzieci i młodzieży można znaleźć na Allegro.

Iwona Szadkowska Iwona Szadkowska / 11-06-2015

Pufa-piłka

Pufy w kształcie piłki mogą być na tyle duże, że można na nich wygodnie siedzieć lub leżeć. Jeśli wybierzemy mniejszy model, to posłuży on najmłodszym dzieciom jako siedzisko, a większym – jako podnóżek.

Pufy-piłki najczęściej są wykonane z wysokiej jakości ekoskóry. Posiadają atesty PZH. Wnętrze puf jest wypełnione atestowanym granulatem polistyrenowym. W niektórych modelach znajdziemy zamek błyskawiczny, który umożliwia odsypanie lub dosypanie granulatu. Dzięki temu pufa może być bardziej twarda lub miękka, a co za tym idzie – dopasowana do potrzeb użytkownika. Koszt puf w kształcie piłki to wynosi 40 do 150 zł.

Pufy Sako

Dużą popularnością wśród kupujących cieszą się pufy Sako. Wyróżniają się wysoką jakością, zróżnicowaną kolorystyką i dużą wytrzymałością. Posiadają niezbędne atesty PZH, a wypełnienie jest wykonane w 100% z granulatu polistyrenowego, który został wyprodukowany na potrzeby przemysłu meblowego. Znajdziemy w nich zamek błyskawiczny umożliwiający dopasowanie ilości granulatu do indywidualnych potrzeb.

Pufy Sako są dostępne w kolorze zielonym, niebieskim, żółtym, jaskrawym żółtym, pomarańczowym, czerwonym, fioletowym, granatowym, czarnym, białym. W ofercie znajdziemy również pokrycia we wzory lub wielokolorowe, pufy w kształcie postaci Angry Birds lub wielkiej uśmiechniętej buźki. Dzięki temu pufa nabiera indywidualnego charakteru i może być dopasowana do wystroju wnętrza dziecięcego pokoju. Koszt puf Sako wynosi od około 30 do 500 zł. Cena jest uzależniona od wielkości i rodzaju pufy.

Pufy-worki i poduchy

Leżenie na wielkiej poduszce może nie tylko sprawiać frajdę, ale także relaksować. Pufy mogą mieć różny kształt, a umieszczony w nich granulat umożliwia dopasowanie siedziska podczas czytania książki, oglądania telewizji, grania na konsoli, układania kostki Rubika lub po prostu odpoczywania. Dzięki przesypywaniu granulatu z jednej strony na drugą pufa może służyć do leżenia lub siedzenia. Niektóre pufy worki mogą mieć kształt wielkiego jeża lub smoka. Dzięki temu dziecięcy pokój nabiera bajkowego charakteru. Koszt puf-worków i poduch wynosi od około 100 do 500 zł.

Pufy-podnóżki

Podczas oglądania bajki lub czytania książki dobrze jest dać odpocząć nogom, unosząc je wyżej. W tym celu przydatny jest podnóżek. Niektórzy sprzedawcy oferują podnóżki w formie gratisu przy zakupie dużych puf. Możemy także nabyć sam podnóżek. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i wielu wzorach. Podnóżki mogą mieć kształt piłki, koła lub kwadratu. Można je kupić już za około 20 zł.

Zalety puf dla dzieci

Główne zalety puf dla dzieci to:

  1. Możliwość dopasowania siedziska do pozycji danej osoby.
  2. Lekkość – łatwość w przenoszeniu z miejsca na miejsce.
  3. Izolacja od podłoża.
  4. Odciążanie kręgosłupa, gdyż dają oparcie na całej długości pleców.
podziel się

Na czasie


Pokaż więcej
Ukryj