Przegląd piórników dla starszych uczniów

Kompletowanie wyprawki dla ucznia to ważne i czasochłonne przedsięwzięcie. Znając preferencje dziecka, łatwiej dobrać akcesoria, których potrzebuje. Piórnik dla starszego ucznia nie musi być już tak wyposażony jak piórnik pierwszoklasisty. Można postawić na piórnik tubę, piórnik jamnik albo nawet zaproponować dziecku stworzenie własnego modelu.

Joanna Jędrzejczyk Joanna Jędrzejczyk  / 16-09-2015 / aktualizacja: 30-01-2018

W piórniku uczeń nosi większość potrzebnych rzeczy, których bardzo często używa, dlatego najważniejsze jest, by był on przede wszystkim wykonany z mocnego tworzywa czy materiału. Kupienie piórnika dobrej jakości daje większe szanse, że do końca roku szkolnego nie będzie trzeba go wymieniać.

Wyposażenie piórnika starszego ucznia

Duży rozkładany piórnik najlepiej sprawdza się w przypadku uczniów mniej więcej do 10. roku życia, później można kupować znacznie mniejsze.

Piórnik nastolatka nie musi zawierać wielu elementów. Najczęściej potrzebne są jedynie: długopis lub pióro, ołówek, gumka do ścierania, temperówka, linijka, kilka zakreślaczy lub kolorowych flamastrów. Dzięki temu piórnik może być niewielki i lekki. W tej roli doskonale sprawdzi się pojemny i lekki piórnik tuba (jamnik), piórnik w formie płaskiej lub sztywnej saszetki oraz piórnik metalowy.

Rodzaje piórników dla starszych uczniów

Plecak w zestawie z piórnikiem to dobre rozwiązanie, ponieważ komplet będzie spójny tematycznie. Tego rodzaju propozycje dla starszych uczniów można znaleźć w ofercie takich firm, jak: Puma, Reebok, Adidas czy Nici. Dołączane do plecaków piórniki najczęściej mają formę saszetki lub lekko usztywnianej tuby czy prostokątnego etui. Zdarza się również, że zestawy te poszerzane są o dodatkowe elementy, takie jak: torba lub worek na buty. Inne rodzaje piórników, które mogą przypaść do gustu nastolatkom, to:

  • piórnik tuba – tuby najczęściej wykonane są z miękkiego tworzywa sztucznego, skóry ekologicznej lub materiału, zapinane na zamek błyskawiczny, rzadziej na guzik czy napę. Zdobione są różnego rodzaju nadrukami i aplikacjami. Usztywniana prostokątna tuba będzie lepiej chroniła znajdujące się w piórniku akcesoria, ale zajmie też więcej miejsca w plecaku. Ostatnio hitem stały się piórniki złote, srebrne oraz futrzane w kształcie różnych zwierząt, np. piórnik tuba panda czy piórnik tuba kotek.
  • piórnik blaszany – wykonany z metalu piórnik jest hałaśliwy, gdy nie jest wyposażony w tłumiące odgłosy pianki lub gąbki. Blaszane piórniki często są podzielone na dwa piętra, dzięki czemu wszystko wewnątrz zawsze jest uporządkowane. Jednokolorowe blaszane piórniki stwarzają dużo możliwości dla kreatywnego nastolatka – można je samodzielnie ozdabiać, np. naklejkami, zdjęciami, decupage czy olejnym markerem.
  • piórnik saszetka – saszetki często wyglądają jak przyborniki lub kosmetyczki. Mogą mieć jedną lub dwie, a nawet trzy komory, które znacznie ułatwiają organizację przestrzeni. To bardzo popularny model piórnika wśród nastolatków. Wykonane są zarówno z materiałów przypominających ortalion, jak i jeansu, pluszu czy futerka. Piórnik saszetka może być miękki lub usztywniany. Ten ostatni często jest w formie prostokątnego pudełeczka o zaokrąglonych brzegach z umieszczonym wewnątrz organizerem z gumkami na długopisy i wewnętrznymi kieszonkami na suwak, tak jak w przypadku piórnika St. Reet.
  • piórnik ze spersonalizowanym nadrukiem lub aplikacją – tego rodzaju akcesorium można wykonać na zamówienie. Aktualnie wiele firm specjalizuje się w tego rodzaju usługach. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby mieć piórnik ze zdjęciem pupila, z autografem idola lub ulubionym jedzeniem czy wzorem.

Dodatki do piórników w postaci breloczków, pomponów, łańcuszków, mini lusterek, szczotek czy przenośnej pamięci USB doczepianej do zamka za pomocą łańcuszka to ciekawy pomysł.

Modny piórnik dla starszego ucznia

Piórnik wykonany ze skóry ekologicznej jako imitacja paczki chipsów, hot-doga, realistycznie wyglądającej ryby, opakowania cukierków, kartonu mleka lub innych produktów spożywczych to ciekawy sposób na urozmaicenie szkolnej wyprawki. Piórniki tego rodzaju są zabawne, ale jednocześnie funkcjonalne i solidnie wykonane.

Piórniki vintage w formie drewnianego pudełka z wypalonym ornamentem, obciągniętej skórą naturalną skrzyneczki lub kawałka tkaniny, którą się zwija i zabezpiecza rzemykiem to najlepsze propozycje dla uczniów ceniących klasyczny design oraz przejawiających artystyczne zainteresowania.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro