Przegląd namiotów dla dzieci

Dzieci czerpią ogromną radość z chowania się, budowania domków, szałasów i namiotów. Prowizoryczny namiot stworzony z krzeseł i koca to nie lada gratka dla dziecięcej wyobraźni. Trudno jednak wynieść go na zewnątrz lub przez dłuższy czas trzymać w dziecięcym pokoju. Alternatywą mogą być dziecięce namioty – łatwe w złożeniu i lekkie do przenoszenia. Jakie namioty dla dzieci znajdziemy na Allegro?

Iwona Szadkowska Iwona Szadkowska / 19-05-2015

Jeden namiot – wiele pomysłów na zabawę

Namioty dla najmłodszych pełnią rolę kryjówki, miejsca do zabaw i domku. Dużą zaletą dziecięcych namiotów jest łatwość rozłożenia, lekkość i fakt, że po złożeniu nie zajmują wiele miejsca. Można więc przechowywać je pod łóżkiem, na górnej półce w szafie, a nawet w większej szufladzie.

Kolorystyka namiotów dla dzieci jest bardzo szeroka – od aplikacji ze znanymi bohaterami z bajek, po odcienie tęczy i wiele innych. Namioty mogą mieć różny kształt, np. zamku, słonia, igloo, samochodu. Tak naprawdę wszystko zależy od upodobań malucha i według nich możemy wybrać idealny namiot dla naszej pociechy.

Namiot jak zamek

Zamkowe namioty mogą mieć odcienie różu i bieli oraz błękitu z granatem. Jedne przypominają zamek księżniczki, inne mogą być kryjówką piratów lub twierdzą rycerzy. Odwzorowanie szczegółów – cegieł na materiale, okien, dachówek, kotwic i innych elementów sprawia, że taki namiot pobudza wyobraźnię dziecka do zabawy na świeżym powietrzu, a także w domu, gdy za oknem szaro i deszczowo. Średnica namiotów w kształcie zamku to około 100 cm. Wysokość – 130 cm. Kosztują od 25 do 90 zł.

Namiot jak auto

Miłośnicy samochodów mogą wybrać namiot w kształcie auta. Na Allegro znajdziemy modele, które kształtem przypominają samochód lub mają atrakcyjną aplikację namalowaną na bokach. Jak na prawdziwy pojazd przystało, namioty-auta mają szybę przednią, boczną i tylną wykonaną z moskitiery. W niektórych można ją otworzyć, aby wewnątrz było bardziej przewiewnie. Otwierane są także materiałowe drzwi. Namioty-auta mają widoczne na zewnętrznej stronie materiału koła, światła i inne elementy przypominające prawdziwy pojazd. Cena namiotu-auta waha się od 40 do 90 zł.

Namiot z tunelem

W szerokiej ofercie namiotów na Allegro znajdziemy również modele z tunelami. Stanowią one duże pole do popisu i szalonej zabawy dla najmłodszych. Pełnią rolę placu zabaw dla dzieci. Tunel może być łącznikiem między namiotem a drugim pomieszczeniem, w którym możemy umieścić kolorowe piłeczki do zabawy.

Duży zestaw od IPLAY to połączenie namiotu typu igloo oraz typu wigwam serią tuneli. Dzięki temu zabawa w chowanego, berka lub labirynt nabiera nowego wyrazu. Całość uszyto z wytrzymałego materiału w kolorze granatowym, żółtym i czerwonym. Taki zestaw stanowi ogromną frajdę podczas zabawy na świeżym powietrzu. Może być również ciekawą atrakcją podczas wyprawianych urodzin lub innych rodzinnych imprez. Ceny namiotów z tunelami kształtują się od 30 do 160 zł.

Podsumowanie

Namiot może być dużą atrakcją dla najmłodszych i pomysłem na rozwijanie wyobraźni. Zwyczajny stelaż z kolorowym materiałem może pełnić wiele funkcji – być bazą superbohaterów, domkiem, pałacem księżniczki, statkiem, kryjówką piratów. Wszystko zależy od pomysłowości dziecka. Co więcej, namiot z tunelem może zamienić się w plac zabaw. Jeżeli dołożymy do tego kolorowe kulki – czołganiu i raczkowaniu nie będzie końca.

Wybierając namiot dla dzieci, zwróćmy uwagę na jakość materiału i wykonania oraz trwałość i stabilność całej konstrukcji. Dobrze jest sięgnąć po produkt sprawdzony, który posłuży naszemu dziecku dłużej niż jeden sezon.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro