Przegląd myszek dla graczy MMO

Gracze preferujący gry sieciowe, w tym MMO, potrzebują na ogół dużo przycisków, by móc komfortowo grać. Właśnie z tego względu powstała specjalna kategoria myszek zaopatrzonych w wiele dodatkowych klawiszy. Dzięki nim użytkownik jest w stanie wykonywać różne czynności niemal jednocześnie. Przedstawiamy polecane modele myszek dla graczy MMO.

Wojciech Onyśków Wojciech Onyśków / 15-01-2016

Skomplikowana rozgrywka

W grach MMO liczy się nie tylko refleks, ale też taktyka i możliwość aktywowania wielu umiejętności jednocześnie. Właśnie dlatego gracze najbardziej cenią sobie myszki wyposażone w ponadprogramową liczbę przycisków. Do każdego z nich mogą bowiem przypisać konkretną akcję, umiejętność lub czar. Dzięki temu nie dadzą się zaskoczyć na polu bitwy.

A4Tech Bloody Commander ML16

Najtańsza propozycja w naszym zestawieniu zaczyna się w okolicach 140 złotych. W tej cenie A4Tech proponuje naprawdę solidny produkt wyposażony w wiele w pełni konfigurowalnych przycisków. Producent wpadł na ciekawy pomysł i zastąpił prawy przycisk myszki swoistą klawiaturą, na której znalazło się aż 9 klawiszy. Sensor działa w maksymalnej rozdzielczości 8200 DPI (możliwość przełączania pomiędzy 5 wariantami). Pod spodem znajdziemy solidne, metalowe ślizgacze o dużej żywotności. W tej cenie A4Tech Bloody Commander ML16 jest bardzo atrakcyjną propozycją.

Genius Gila

Mając do dyspozycji nieco ponad 200 złotych, warto zwrócić uwagę na myszkę od Geniusa. Gila oparta jest o ten sam sensor, co Bloody Commander ML16 – Avago 9800, oferujący DPI na poziomie 8200. Producent zadbał oczywiście o odpowiednią liczbę przycisków. Gracz może dowolnie zaprogramować aż 12 z nich. Genius Gila umożliwia modyfikację własnej masy dzięki 6 dołączonym do zestawu ciężarkom. Wbudowana pamięć pozwala natomiast przechowywać makra bezpośrednio w myszce. Gila oferuje ponadto ciekawy, futurystyczny design z podświetleniem. Przykuje oko osób, które zwracają uwagę na wygląd.

Razer Naga

Kolejna ciekawa propozycja to Razer Naga. Za myszkę trzeba zapłacić już nieco więcej, bo ponad 350 złotych. W cenie tej otrzymujemy jednak 19 programowalnych przycisków, z czego 12 zostało umieszczonych po lewej stronie (mają wytrzymałe, mechaniczne przełączniki). Można je obsługiwać za pomocą kciuka. Sensor Nagi oferuje maksymalną rozdzielczość 8200 DPI i znakomicie radzi sobie z odwzorowywaniem ruchów gracza. Na uwagę zasługuje również specjalne oprogramowanie, za pomocą którego możemy zmienić wiele parametrów myszki.

Logitech G600

Podobną do Razer Nagi myszką jest Logitech G600. Także i w tym przypadku zdecydowano się na umieszczenie z lewej strony 12 dodatkowych przycisków. Łącznie gracz otrzymuje do dyspozycji aż 20 klawiszy. Gdyby to jednak było za mało, z pomocą przychodzi funkcja G-Shift. Dzięki niej do każdego przycisku można przypisać po dwie funkcje. Nikogo nie powinien zdziwić fakt, że zastosowano tu laserowy sensor o maksymalnej rozdzielczości 8200 DPI. Esteci zwrócą również uwagę na interesujący design urządzenia, z możliwością dostosowania koloru podświetlenia.

Roccat Tyon

Na zakończenie propozycja dla graczy, którzy myślą o profesjonalnym sprzęcie. Mowa o Roccat Tyon, którego cena przekracza niekiedy 500 złotych. Myszka charakteryzuje się niezwykle oryginalnym designem i wysoką jakością wykonania. Producent zastosował w swojej konstrukcji 16 w pełni programowalnych przycisków. Interesującym rozwiązaniem jest specjalna przepustnica, przydatna szczególnie w symulatorach czy grach, w których prowadzimy pojazdy. Laserowy sensor działa w tym przypadku w rozdzielczości 8200 DPI. Wszystko to składa się w znakomitą całość, która jest niestety okupiona stosunkowo wysoką ceną.

Na każdą kieszeń

Jak widać w powyższym zestawieniu, dobrą myszkę do gier MMO możemy zakupić już za nieco powyżej 100 złotych. Jeżeli jednak chcemy być profesjonalistami i korzystać ze sprzętu najwyższej jakości, czeka nas wydatek rzędu kilkuset złotych. W tej cenie kupimy jednak urządzenie, które będzie nam służyło przez długie lata.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro