Przegląd modeli rowerów treningowych z wyższej półki

Przegląd modeli rowerów treningowych z wyższej półki

Rower treningowy to jedno z podstawowych urządzeń na siłowni. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią biegać na bieżni, a orbitrek nie przypadł im do gustu. Oto propozycje dla osób, które cenią sobie jakość i nowoczesny design.

udostępnij

Kamila Okulska-KosekKamila Okulska-Kosek / 22-02-2018

Rowerek poziomy stacjonarny HMS

Rowery treningowe firmy HMS znajdziemy w rożnych cenach, w zależności od modelu. Jednym z najdroższych jest model R6800i, którego cena sięga prawie 16 500 zł. Za tę cenę otrzymamy nowoczesny i bardzo sportowy wygląd, wygodne siedzisko z oparciem oraz łatwą do czyszczenia obudowę.

Jednak to, co jest najlepsze w tym modelu, to komputer. Dzięki bezpłatnej aplikacji możemy korzystać z wirtualnego centrum informacji i rozrywki. Dodatkowym atutem jest to, że dzięki połączeniu z Google Street View możemy zwiedzać nowe miejsca bez konieczności wychodzenia z domu.

Komputer ma także interfejs Bluetooth oraz pokazuje wiele ważnych informacji o naszej pracy podczas treningu. Na wyświetlaczu możemy sprawdzić przejechany dystans czy spalone kalorie, a także puls i moc. To wszystko pozwoli kontrolować wysiłek, tak by trening był jak najbardziej optymalny.

Rower NPG Air Bike

Jest tańszy niż jego wyżej opisany poprzednik, można go kupić już za niecałe 4 tysiące złotych. Rower NPG Air Bike to innowacyjne połączenie roweru treningowego z ruchomymi rączkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu podczas treningu ćwiczymy całe ciało. Nogi pedałują, a ręce przyciągają lub odpychają ruchome rączki. Dodatkowo pomiędzy rączkami znajduje się czytelny wyświetlacz, który pokazuje najważniejsze informacje na temat naszego treningu.

Oprócz takiego niespotykanego rozwiązania sam wygląd rowerku również potrafi zaskoczyć. Spośród innych modeli wyróżnia go duże przednie koło, które przypomina trochę starodawne rowery. Opór powietrzny zastosowany w tym modelu sprawia, że nie ma konieczności podłączania go do prądu. Sama obsługa jest prosta i intuicyjna.

Rowerek Kettler Giro C3

Rowerek Kettler Giro C3 to model przeznaczony do treningów w domowym zaciszu. Jego budowa jest prosta i niezawodna. Regulowane siodełko, które możemy przybliżać bądź oddalać, w zależności od potrzeb, do tego zmienny kąt położenia kierownic sprawiają, że jest to naprawdę wygodny model.

Dzięki zastosowaniu oporu magnetycznego rowerek pracuje cicho, płynnie i bez zrywów. Duży wyświetlacz idealnie sprawdzi się w przypadku osób starszych. Komputer pokarze nam zarówno puls, dystans, jak i czas. Jest także w stanie zapamiętać profile 4 użytkowników.

Rower Axum marki Hop-Sport

Rower treningowy Axum marki Hop-Sport to poziomy rowerek, przeznaczony zarówno do domu, jak i na siłownię. Jego agresywna, mocno sportowa bryła, dodatkowo podkreślona czerwonymi wstawkami, bardzo pasuje do tego modelu. Czujniki pulsu zostały wbudowane w rączki umieszczone zaraz przy fotelu, dzięki temu nie ma potrzeby zmiany pozycji podczas treningu.

Rowerek Axum możemy dostosować do naszej sylwetki, siodełko bowiem można płynnie regulować. Oprócz tego dla większego komfortu siedzisko jest silikonowe. Pedały zostały wyposażone w antypoślizgowe podkładki oraz paski zapobiegające spadaniu stóp z pedałów.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro