Przegląd kuchni wolnostojących do 1500 zł

Wybór kuchni wolnostojącej jest kluczowy. To praktycznie najważniejszy element wyposażenia i obok lodówki powinien spełniać wszystkie wymagania zarówno pani domu, jak i całej rodziny. Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli elektrycznych, gazowych i gazowo-elektrycznych, dlatego w naszym poradniku przedstawiamy kilka godnych uwagi.

udostępnij

Kamil Rogala Kamil Rogala / 23-08-2016

Beko CSM 62321

Zaczynamy od kuchenek gazowo-elektrycznych, które stanowią najpopularniejsze rozwiązanie. Model Beko CSM 62321 wyposażono w gazową płytę grzewczą, zapewniającą wydajność i oszczędność na co dzień, oraz elektryczny multifunkcyjny piekarnik. Zastosowano tu praktyczne i wygodne rozwiązania, takie jak zapalarka w pokrętle, termoobieg, grill i rożen. Producent oferuje aż 8 funkcji pieczenia, zaś pojemność na poziomie 72 litrów sprosta wymaganiom nawet dużej rodziny. Jeśli chodzi o płytę grzewczą, ma ona 4 palniki: jeden o wysokiej mocy 2,9 kW, dwa – o mocy 2 kW oraz jeden palnik małej mocy – 1 kW. Całość zamknięto w białej lub srebrnej (inox) obudowie. Cena? W dniu publikacji była to kwota około 1150 zł.

Electrolux EKK54554OX

Kolejny przedstawiciel grupy kuchenek gazowo-elektrycznych. W przypadku modelu Electrolux EKK54554OX producent pokusił się o nieco mniejsze wymiary, czego efektem jest pojemność piekarnika na poziomie 54 litrów. Gazowa płyta grzewcza jest wyposażona w dwuczęściowy, emaliowany ruszt i zintegrowaną zapalarkę, natomiast elektryczny piekarnik ma 8 programów pracy, termoobieg i grill. Całość prezentuje się bardzo nowocześnie i elegancko, zaś klasy dodaje srebrna obudowa typu inox. Cena tego modelu na Allegro to około 1100 zł.

Bosch HGD745260L

Bosch HGD745260L to wolnostojąca kuchnia gazowo-elektryczna z 4 rodzajami grzania w piekarniku i płytą gazową wyposażoną w 4 palniki: jeden wysokiej mocy 3 kW, dwa normalne o mocy 1,7 kW oraz jeden oszczędny – 1 kW. Wygodnym rozwiązaniem jest zapalanie jedną ręką za pomocą zintegrowanego z gałką zapalnika. Zastosowano tu także termoelektryczne zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, natomiast piekarnik elektryczny ma tzw. chłodny front – maksymalnie 40 stopni Celsjusza. W piekarniku dostępnych jest 8 programów pieczenia i automatyczne szybkie nagrzewanie. Całość zamknięto w czarnej nowoczesnej obudowie ze srebrnymi akcentami. Cena tego modelu na Allegro w dniu publikacji wynosiła około 1350 zł.

Amica 58GGD5.43HZPMSNQ

Dwa kolejne modele pochodzą od tego samego producenta, ale reprezentują zupełnie różne segmenty. Model Amica 58GGD5.43HZPMSNQ to reprezentant kuchenek gazowych, wyposażony w 4 palniki, dwuczęściowy emaliowany ruszt i automatyczną zapalarkę zintegrowaną z pokrętłami. Piekarnik legitymuje się pojemnością 58 litrów i ma 2 podstawowe funkcje pieczenia. Zastosowano w nim także grill i rożen. Nie zapomniano o aspektach bezpieczeństwa, stosując chłodne drzwi piekarnika i bezpiecznik przeciwwypływowy gazu. Cena tego modelu na Allegro to około 1140 zł.

Amica 57CE3.315HTAQ

Zestawienie zamykamy kuchenką elektryczną. Model Amica 57CE3.315HTAQ wyposażono w ceramiczną płytę grzewczą i elektryczny piekarnik o pojemności 65 litrów z 10 programami pieczenia i dodatkowym grillem. Ciekawą funkcją jest szybkie nagrzewanie – nawet 150 stopni Celsjusza w 4 minuty. Płyta grzewcza jest wyposażona w 4 pola grzewcze – dwa o mocy 1,2 kW i średnicy 14,5 cm oraz dwa o mocy 1,7 kW i średnicy 18 cm. Moc całkowita całego zestawu to 8,9 kW. Na uwagę zasługuje wyświetlacz elektroniczny ułatwiający codzienną pracę. Cena tego modelu na Allegro to około 1300 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro