Przegląd klaksonów

Przegląd klaksonów

Klakson to podstawowe wyposażenie każdego pojazdu. Co zrobić w przypadku, gdy element został uszkodzony lub jego efektywność pozostawia wiele do życzenia?

udostępnij

Jakub NieszporekJakub Nieszporek / 06-04-2017

Najbardziej popularne klaksony

Ofertę klaksonów samochodowych otwiera klakson ślimak w cenie około 15 zł. Produkt ten cieszy się największym zainteresowaniem, dzięki czemu możemy nazwać go królem klaksonów. Według specyfikacji producenta klakson wydaje dźwięki składające się z dwóch tonów o częstotliwości 410 Hz oraz 510 Hz. Natężenie dźwięku wynosi 120 dB. Klakson jest uniwersalny, dzięki czemu można go zamontować w każdym pojeździe. Warunkiem poprawnego działania jest instalacja o napięciu 12 V. Możliwa jest instalacja w quadzie lub ciągniku.

Drugim produktem cieszącym się ogromnym zainteresowaniem jest klakson/fanfara w cenie około 40 zł. W zamian otrzymujemy produkt, który gwarantuje natężenie dźwięku na poziomie 139 dB. Klakson według zapewnień producenta jest – dzięki użytym materiałom – odporny na warunki atmosferyczne, wstrząsy i wibracje. Montaż jest bardzo prosty i możliwy przy użyciu jednego wkręta.

Klakson do 100 zł

Produktem wartym zainteresowania jest stylowy klakson dwutonowy w cenie około 25 zł. W zamian otrzymujemy zestaw składający się z dwóch klaksonów, dwóch amortyzatorów, przekaźnika i śrub montażowych. Według zapewnień producenta klakson cechuje się natężeniem dźwięku wynoszącym 110 dB.

Chcąc mieć bardzo mocny klakson w swoim pojeździe, warto rozważyć zakup klaksonu z wbudowanym kompresorem w cenie około 50 zł. W zamian otrzymujemy sygnał dźwiękowy z wbudowanym kompresorem, przekaźnikiem i wkrętem mocującym.

Dzięki zastosowaniu kompresora dźwięk jest dużo mocniejszy – według specyfikacji producenta wynosi 139 dB. Klakson działa w dwóch zakresach częstotliwości: 530 Hz i 680 Hz. Produkt oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych: chrom oraz czarny, więc każdy potencjalny nabywca znajdzie odpowiednią kolorystykę dla siebie.

Klaksony powyżej 100 zł

W przypadku budżetu przekraczającego 100 zł, warto zainteresować się klaksonami przeznaczonymi do konkretnej marki pojazdu. W wielu przypadkach z ilością przejechanych kilometrów oraz upływającym czasem dochodzi do uszkodzenia fabrycznego klaksonu. Jeżeli taka sytuacja zdarzyła się w naszym pojeździe, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dedykowanego klaksonu. Następnie musimy podjąć decyzję, czy chcemy zdecydować się na zakup nowego czy używanego produktu.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego klaksonu. Przykładowo, decydując się na zakup nowego klaksonu do Volvo S60 , musimy liczyć się z wydatkiem rzędu około 190 zł. Wybierając produkt używany, przed jego zakupem upewnijmy się, że jest sprawny i sprzedawca udziela na niego gwarancji rozruchowej.

Czy samodzielnie montować?

W przypadku zakupu produktu przeznaczonego do naszego pojazdu montaż klaksonu jest stosunkowo prosty i polega na demontażu starego, montażu nowego oraz podłączeniu wiązki. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup klaksonu uniwersalnego i konieczna jest ingerencja w wiązkę pojazdu, lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie montażu mechanikowi. Koszt nie powinien być duży.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro