Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Przegląd dronów do zabawy. Nie tylko dla najmłodszych

Jest kilka zabawek, które cieszą się takim samym uwielbieniem zarówno ze strony dziecka, jak i rodziców. Puszczanie kolejki, konstruowanie z klocków czy kolekcjonowanie modeli to zabawy cenione nie tylko przez maluchów, ale również przez każdego tatę. Ostatnim hitem nie tylko zabawkowym, ale również kolekcjonerskim są drony.

Przegląd dronów do zabawy. Nie tylko dla najmłodszych

Modele, których zastosowanie ma swój początek w wojskowości, przebojem wdarły się na listę przebojów ulubionych zabawek dla chłopców w każdym wieku. Sprawdźmy zatem, jakie modele cieszą się największa popularnością i jaka jest ich cena. Zacznijmy od tych najtańszych.

Dron Cheerson CX-10A

Jak zachwala go jego producent, jest to prawdopodobnie najmniejszy dron, jakiego możesz znać – jego wymiary to 40 x 40 x 20 mm. Może latać w pięciu kierunkach: w górę, dół, do przodu, do tyłu i na boki. Jego lot jest stabilny dzięki 6-osiowemu żyroskopowi a jego obsługa jest niebywale prosta. Można także sterować prędkością lotu: wolną, średnią oraz szybką. Posiada częstotliwość 2.4 Ghz. Maleństwo to waży około 12 gram. Może znajdować się w powietrzu do 5 minut, a ładowanie go trwa około pół godziny. Jeśli chodzi o zasięg, to wynosi on 20 metrów. Ten latający drobiazg dostępny jest w czterech kolorach (czarnym, białym, srebrnym i złotym). Posiadaczem drona Cheerson CX-10A możesz się stać, dysponując kwotą około 85 złotych. To niewielka kwota za taką frajdę.

Dron SYMA X12

Dron SYMA X12 nadaje się zarówno dla doświadczonych jak i początkujących pilotów tych małych zabawek. Steruje się nim niezwykle precyzyjnie a latać może we wszystkich możliwych kierunkach – przy odrobinie wprawy możesz wykonać nim nawet beczki. Jest nieco większy od wyżej omawianego modelu Cheerson CX-10A – jego wymiary to 7 x 4,5 x 2,65 cm ale ma taką samą częstotliwość. W powietrzu może znajdować się około 4 minut, a ładowanie baterii trwa do 40 minut. Jego konstrukcja sprawia, że model ten jest odporny na upadki i uderzenia. Posiada światła led do nocnych lotów. Cena oscyluje wokół 100 złotych. Co ważne – model ten jest już odpowiednio zmontowany, wystarczy tylko naładować akumulator a potem bawić się!

Dron Cheerson CX-30

Dron Cheerson CX - 30 - ten model ma przede wszystkim przewagę nad wyżej wymienionymi, gdyż posiada kamerę 0,3 MP. Jest nieco większy: 185 x 185 x 20 mm i waży 52 gramy. Posiada standardową częstotliwość 2,4 GHz i zasięg do 30 metrów a w powietrzu utrzymuje się do 6 minut. Aby wzniósł się w powietrze, wymaga ładowania trwającego ok. 40 minut. Dzięki światłom led, możesz nim bawić się także w nocy. Również i on może poruszać się w każdym kierunku. Jest gotowy do lotu od razu po wyjęciu z pudełka. Ze względu na znajdującą się na wyposażeniu kamerę, jest nieco droższy, jego cena zaczyna się od 170 złotych. Jeśli jednak zależy nam na kamerze, warto zastanowić się nad wybraniem właśnie tego modelu.

Model SYMA X11C

Kolejnym popularnym modelem, na który warto zwrócić uwagę jest dron SYMA X11C. Jest on zdecydowanie większy – jego wymiary to 15,2 x 15,2 x 3,7 cm, ma taką samą częstotliwość 2,4 GHz. Wyposażony jest również w kamerę HD 2.0 MP oraz kartę pamięci. To uniwersalny model, którym można polatać w każdym miejscu i warunkach. Elastyczne tworzywo, z którego wykonane są łopaty wirników sprawiają, że bardzo trudno jest je uszkodzić. Maszyna ta jest zwinna i zwrotna, można sterować nią zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Posiada dwa zmienne tryby lotu: wolny dla początkujących oraz szybki dla zaawansowanych pilotów. Syma X11C potrafi wykonać prawdziwe lotnicze akrobacje, jak: przewroty, spirale, czy kręcenie beczek. W powietrzu potrafi utrzymać się 8 minut i ma zasięg 30 metrów. Ten model potrafi sprawić już naprawdę sporo frajdy, jednakże decydując się na jego zakup, musimy liczyć się z wydatkiem od 200 złotych.

Model SYMA SUPER SHIP X6 RC0247

To największy dron w ofercie firmy SYMA, na szczęście nie trzeba posiadać licencji pilota, by móc nim polatać. Wysokiej jakości elektronika oraz pierwszorzędne wykonanie sumują się, by stworzyć dron z pełnym wyposażeniem, lecz nadal w dobrej cenie (za model ten musimy zapłacić nieco ponad 300 złotych). Czym wyróżnia się na tle konkurencji? Czterokanałowe radiowe sterowanie pozwala na płynny lot w każdym kierunku, po osiągnięciu 4 – 5 metrów wysokości możesz wykonywać nim dowolne akrobacje. Wykonany jest z lekkiego i trwałego tworzywa- włókna węglowego oraz pianki EPP. Pilot z wyświetlaczem LED umożliwia lepszą kontrolę lotu drona. W razie zablokowania skrzydeł system od razu odcina zasilanie chroniąc silnik przed uszkodzeniem. Osiąga prędkość lotu nawet do 40 km/h. Jego zasięg to 40 metrów – niezwykle dużo w tej klasie dronów. Czas jego lotu to 6-8 minut a czas ładowania to 120 minut. Jest on naprawdę duży – jego wymiary to 58 x 58 x 10 cm. Z pewnością taki model będzie idealnym prezentem dla tych, którzy złapali bakcyla sterowania latającymi modelami.

Jeśli planujemy sprawić przyjemność sobie lub komuś bliskiemu, mamy naprawdę spory wybór modeli dronów zabawkowych, ale posiadających już atrakcyjne funkcje. Weźmy też pod uwagę wiek osoby, która ma być obdarowana – ostatni omawiany model jest przeznaczony dla użytkownika w wieku powyżej czternastu lat. Kupno modelu zabawkowego pomoże nam się przekonać, jak bardzo podoba nam się ta zabawa, by potem móc zainwestować w modele o lepszych parametrach. Modele jednak z omawianego gatunku dostarczą nam i tak sporej porcji wrażeń i to właśnie na nich będziemy mogli opanować umiejętność sterowania.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro