Przechowywanie alkoholu w domu i mieszkaniu – estetyczne rozwiązania

Przechowywanie alkoholu w domu i mieszkaniu – estetyczne rozwiązania

Jeśli lubisz od czasu do czasu delektować się kieliszkiem ulubionego trunku albo zdarza ci się zapraszać gości na drinka, koniecznie miej w zanadrzu kilka butelek alkoholu. Jak je przechowywać w estetyczny sposób?

udostępnij

Alicja KamińskaAlicja Kamińska / 09-09-2016

Pomysłów na przechowywanie alkoholu jest mnóstwo. Zacząć można od tych dedykowanych winom, aż po mocne gatunki. Również rozpoczęte butelki należy zabezpieczać w odpowiedni sposób, aby zawartość nie zwietrzała i nie straciła swoich walorów smakowych!

Stojak na wino

Jeśli jesteś miłośnikiem wina, na pewno masz w domu zawsze kilka rodzajów, dopasowanych do różnych okazji lub podawanych potraw. Idealnym sposobem przechowywania butelek w atrakcyjny sposób są stojaki. Pomieszczą parę ulubionych sztuk. Można je postawić w każdym pomieszczeniu, na podłodze lub blacie. Ich zaletą jest fakt, że prócz praktycznych funkcji, są też pięknym przedmiotem dekoracyjnym.

Wieszak na wino

Podobnym sposobem do poprzedniego, który również łączy zalety dekoracyjne i praktyczne, są wieszaki na wino. Ich dodatkowym walorem jest to, że nie zajmują miejsca na podłożu. Są po prostu przymocowane do ściany. Wiele modeli zachwyca nowoczesnym designem! Dostępne są w różnych rozmiarach i mieszczą od sześciu do dwunastu butelek wina.

Regał na wino

Jeśli posiadasz w domu imponującą kolekcją kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu butelek wina, koniecznie znajdź dla nich odpowiednie miejsce. Idealnym wyborem będzie piwnica lub chłodna spiżarnia, w której można postawić regał. Takie meble są specjalnie dopasowane do przeznaczenia: półki są pochylone, tak, aby korki nie wysychały, a ścianki zapewniają doskonałą wentylację. Zapełniony regał robi ogromne wrażenie na gościach!

Barek tradycyjny

Barek to zwykle mebel, który wchodził w skład popularnych w latach 90. meblościanek. Teraz produkowane są w odświeżonej formie i nowoczesnym wzornictwie. Mają pionowo w dół uchylane drzwiczki, a na wewnętrznej ścianie często znajduje się lustro. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i wygląda atrakcyjnie. Alkohol pozostaje w ciemnościach, dzięki czemu nie jest narażony na szkodliwy wpływ promieni słonecznych.

Barek mobilny

Bardzo ciekawą formą barku jest model mobilny. Wielu producentów oferuje specjalne wózeczki z wbudowanym miejscem na butelki. Najbardziej kultowym jest oczywiście taki w kształcie globusa. To ogromne ułatwienie podczas imprez i przyjęć, kiedy to alkohol powinien być zawsze pod ręką. Na co dzień można go po prostu ustawić w neutralnym miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzać.

Witryna lub kredens do przechowywania alkoholu

Alkohol w domu można nie tylko chować w barkach, ale też eksponować. Jeśli chcesz, aby twoje trunki były dobrze widoczne, zdecyduj się na przeszkloną szafkę. Doskonale sprawdzą się tu witryny. Na półkach znajdziesz miejsce zarówno dla butelek oraz szkła do podawania ich zawartości. Meblem, który wpasuje się w klasyczne przestrzenie jest kredens. Masywna komoda wraz z nadstawką może zajmować sporo miejsca, ale jeśli chodzi o ekspozycję – nie ma sobie równych! Jego zaletą jest fakt posiadania dużej wielkości blatu, który przyda się do przygotowywania drinków i koktajli. Zarówno miłośnicy wina, jak i mocniejszych alkoholi mają mnóstwo możliwości przechowywania zbiorów w estetyczny sposób. Od stojaków, wieszaków i regałów, po różnego rodzaju barki i kredensy. Warto przy tym wszystkim pamiętać, że w większości przypadków zalecana jest niewysoka temperatura otoczenia i unikanie miejsc nasłonecznionych.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro