Prostownice Remington – na które zwrócić uwagę?

Lśniące i doskonale ułożone włosy to wyjątkowy atrybut kobiety. Dowiedz się, które produkty Remington są warte twojego zainteresowania i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Bartek Nowakowski Bartek Nowakowski / 27-06-2016 / aktualizacja: 19-04-2018

Proste włosy zawsze w modzie!

Proste i gładkie włosy są synonimem elegancji i klasy, właściwie każda kobieta lubi przynajmniej od czasu do czasu tak właśnie je ułożyć. Bez względu na to, czy na co dzień posiadasz na głowie istną burzę loków, czy też nie, prostownica umożliwia ci przyjemną odmianę. To zresztą jedno z podstawowych urządzeń każdej kobiety, podobnie jak suszarka do włosów czy lokówka.Niestety nie zawsze jest to tak proste, jak można dostrzec w reklamach w telewizji lub internecie. Wilgoć czy sztywność włosów nie tylko utrudniają prostowanie, lecz w kilka chwil mogą udaremnić całą twoją pracę. Co więcej, nieumiejętne korzystanie z prostownicy lub stosowanie urządzenia wątpliwej jakości odbija się bardzo negatywnie na twoich włosach, przez co szybko mogą stracić blask i zdrowy wygląd. Warto zatem zrobić mały przegląd prostownic od jednego z renomowanych producentów, jakim jest firma Remington.

Jaka powinna być dobra prostownica?

Nim przejdziesz do przeglądania poszczególnych modeli, warto sprawdzić, jakie parametry są najważniejsze w perspektywie skutecznego działania prostownicy. Jednym z kluczowych jej elementów jest płytka, która bezpośrednio odpowiada za prostowanie. W zależności od materiału jej wykonania może odznaczać się różnymi właściwościami.

Płytki teflonowe świetnie chronią włosy przed zbyt wysoką temperaturą i nie pozwalają na ich przywieranie do powłoki, niestety wskutek nierównomiernego nagrzewania, włosy mogą się przypalać. Do tego łatwo się rysuje i nie jest zbyt wytrzymała pod względem mechanicznym.Niejako przeciwieństwem są płytki tytanowe odznaczające się znakomitą odpornością na uszkodzenia. Jednocześnie rewelacyjnie sprawdzają się przy włosach grubych i kręconych zapewniając doskonały i trwały efekt.Najczęściej jednak spotyka się płytki ceramiczne, które nie są zbyt drogie, a jednocześnie zapewniają optymalną jakość działania. Posiadają śliską powłokę i nagrzewają się równomiernie.

Zwracaj także uwagę na moc prostownicy. Im jest ona większa, tym urządzenie szybciej się nagrzeje i osiągnie pożądaną temperaturę. Pamiętaj jednak, by dopasować ją do rodzaju włosów. Jeżeli są podatne na zniszczenia, nie przekraczaj około 160°C, w przypadku grubych i kręconych włosów zaleca się prostowanie w temperaturze 200-220°C.

Przegląd popularnych modeli prostownic Remington

Remington Keratin Therapy S8590 GW 5+1

Prostownica posiada płytki ceramiczne Advanced Keratin Ceramic wzbogacone mikroskładnikami odżywczymi – keratyną. Są one uwalniane pod wpływem ciepła, dzięki czemu wnikają w strukturę włosów. Model posiada również czujnik temperatury, który dostosowuje jej wysokość w zależności od nawilżenia włosów, co z kolei zabezpiecza przed ich zniszczeniem. W zestawie znajduje się też termoizolacyjne etui. Prostownica S8590 jest również bardzo poręczna, całkowita długość elementu to 39 cm (z czego 11 cm to płytki), waży jedynie 0,82 kg. Moc urządzenia wynosi 46 W, a obsługiwany zakres temperatur waha się od 160 do 230°C.

Remington S6500

Nieco prostszy i mniejszy model również z ceramicznymi płytkami o długości 11 cm. Został on wyposażony w elektroniczną regulację temperatury, przejrzysty, cyfrowy wyświetlacz oraz funkcję bardzo szybkiego nagrzewania. Zaokrąglone krawędzie ułatwiają pracę i pozwalają na kuszące wykończenie w postaci delikatnych fal. Remington S6500 jest niebywale lekki (zaledwie 0,426 kg!) i poręczny, dzięki czemu nie sprawia żadnych problemów w czasie obsługi. Co więcej, bardzo długi przewód zasilający (3 m) gwarantuje użytkowanie nawet w sporej odległości od gniazdka elektrycznego. Obsługiwany zakres temperatur: 150-230°C.

Remington S8700

Zdecydowanie produkt z wyższej półki. Nagrzewa się w zaledwie 15 s, maksymalna temperatura wynosi 230°C. Prostownica posiada ruchome płytki z dodatkiem keratyny, olejku arganowego oraz olejku z orzeszków makadamia. W czasie stylizacji unikalny system HydraCare nawilża włosy, emitując chłodną parę wodną. Aż 5 poziomów regulacji temperatury pozwoli ci na dopasowanie odpowiedniej dla ciebie. Według badań, model S8700 wyrządza o 68% mniej uszkodzeń niż większość urządzeń dostępnych na rynku. Prostownica posiada oczywiście elektroniczny wyświetlacz oraz renomowany certyfikat CE.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro