Propozycje na sportowy prezent do 50 zł
Zdaniem eksperta

Propozycje na sportowy prezent do 50 zł

Nadchodzi okres świąteczny, a wraz z nim wybór prezentów dla najbliższych. Czasem mamy do obdarowania naprawdę sporo osób i staramy się zmieścić w określonym budżecie. W takim wypadku również można znaleźć przydatne upominki, które dadzą obdarowanym dużo radości. Poniżej propozycje niedrogich prezentów dla fanów aktywności fizycznej.

udostępnij

Filip AntoszewskiFilip Antoszewski / 26-11-2019

Skakanka

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz prezent dla bywalca siłowni czy fanki zajęć fitness, na pewno ucieszy ich porządna skakanka. Może ona służyć zarówno jako narzędzie do efektywnej rozgrzewki, jak i stanowić przedmiot ciężkiego, samodzielnego treningu. Warto szukać modeli, które będą miały solidną konstrukcję oraz łożyska pozwalające na efektywne kręcenie bez plątania się linki. Ta ostatnia również ma znaczenie: jeśli jest gruba i ciężka, ćwiczenie będzie nieco bardziej męczące, ale także łatwiejsze do wyczucia. Wybierz ten rodzaj, jeśli kupujesz upominek dla kogoś, kto będzie chciał zmęczyć się podczas skakania lub dopiero uczy się tego ćwiczenia. Jeśli z kolei robisz prezent dla fana CrossFitu, warto, by linka była jak najcieńsza. Skakanie na takiej jest trudniejsze, ale odbywa się szybciej i jest mniej męczące. Ma to znaczenie, gdy w czasie treningu walczymy o jak najlepszy czas.

Shaker

Jeśli osoba, dla której szukasz prezentu na Święta, trenuje na siłowni, istnieją duże szanse, że korzysta ona z suplementów diety, takich jak izolat białka serwatkowego lub kreatyna. Zwykle do większych opakowań odżywek dodawane są gratisy w postaci shakerów, jednak, prawdę mówiąc, egzemplarze te nie należą do najtrwalszych. Za 30–40 zł bez problemu kupisz shaker, który mozna schować do torby bez obawy, że jego zawartość rozleje się między naszą treningową odzież. Bardzo praktyczne modele oferuje marka Smart Shaker. Są one wyposażone nie tylko w porządną nakrętkę, ale mają także dodatkowe przegrody pod spodem przeznaczone na porcję odżywki oraz suplementy w formie tabletek.

Taśmy do ćwiczeń

Świetnym upominkiem dla sportowca będzie zestaw elastycznych taśm rehabilitacyjnych. Wbrew temu co sugeruje ich nazwa, przydadzą się nie tylko osobom zmagającym się z kontuzją. Można używać ich także do rozciągania oraz ćwiczeń stabilizacyjnych na barki, które są najbardziej narażoną grupą mięśniową przy treningu na siłowni. Warto, aby zestaw zawierał kilka taśm o różnej grubości, co pozwoli na wykonanie szerszego wachlarzu ćwiczeń. Niektóre z produktów zawierają aż 5 rodzajów gum.

Skórki gimnastyczne

Szukając prezentu dla crossfitera lub osoby trenującej kalistenikę, warto rozważyć zakup skórek gimnastycznych. Rodzaj ochrony, który oferują, w odróżnieniu od rękawiczek, nie powoduje drastycznego osłabienia chwytu, przez co jest znacznie bezpieczniejszy. Wbrew nazwie przydadzą się nie tylko do ćwiczeń na drążku czy kółkach gimnastycznych, ale także podczas ćwiczeń ze sztangą. Do wyboru jest wiele rodzajów skórek, różnią się one między sobą głównie materiałem oraz szerokością. Zwróć uwagę, aby oczko przez które przechodzi pasek mocujący było wykonane solidnie, ponieważ jest to najczęściej psujący się element skórek. Najlepiej jeśli będzie ono metalowe.

Zobacz również pozostałe poradniki świąteczne!

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro