Projektory laserowe do 50 zł. Przegląd

Projektory laserowe do 50 zł. Przegląd

W czym tkwi klucz do udanej imprezy? W pierwszej chwili na usta ciśnie się odpowiedź, że wszystko jest zasługą dobrej muzyki. Jeśli jednak dobrze przyjrzeć się temu zagadnieniu, dojdziemy do wniosku, że muzyka jest tylko jedną ze składowych – największą rolę odgrywa bowiem nastrój, który ona jedynie częściowo tworzy. Jednak atmosfera równie efektywnie może być budowana za pomocą efektów świetlnych. O tym właśnie przeczytacie dzisiaj – zapraszam na przegląd projektorów laserowych, które zamienią każdą domówkę w imprezę z prawdziwego zdarzenia.

udostępnij

Paweł Karwowski Paweł Karwowski  / 19-01-2016

Czym jest projektor laserowy?

Z pewnością spora część z was miała już z nim do czynienia, choć samego faktu możecie nie kojarzyć. Efekty świetlne wprawiające nas w lekki trans często umykają bowiem naszej uwadze. Projektor laserowy w bardziej profesjonalnym wydaniu jest zazwyczaj skomplikowanym urządzeniem wyposażonym w wiele źródeł wiązek laserowych, których częstotliwość działania możemy dowolnie modyfikować i synchronizować z dźwiękiem. Natomiast w wersji budżetowej źródłem różnokolorowego światła są najczęściej diody LED o dużo mniejszym zasięgu. To właśnie ta druga wersja powinna sprawdzić się idealnie w niedużych pomieszczeniach, takich jak chociażby mieszkanie czy pokój studencki.

Rodzaje projektorów

Nie oszukujmy się – za 50 złotych nie nabędziemy profesjonalnych urządzeń, bowiem te potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Mimo to w tej kwocie uda nam się znaleźć kilka ciekawych propozycji, które właściwie „rozświetlą” domową imprezę. Wśród nich znajdziemy projektory 3D, oferujące kilka kolorów światła, lasery pojedyncze, stroboskopowe żarówki LED czy choćby klasyczne stroboskopy. Jak sami widzicie, jest więc w czym wybierać.

Projektory laserowe – najciekawsze propozycje

Dla ułatwienia sprawy przyjrzyjmy się kilku najciekawszym modelom. Co prawda nie każde z przedstawionych poniżej urządzeń jest klasycznym projektorem laserowym, lecz z pewnością każde przeniesie waszą imprezę na zupełnie nowy poziom.

  • Projektor laserowy L2

Pierwsza, najdroższa i zdecydowanie najciekawsza propozycja na liście. L2 to prawdziwy projektor laserowy wyposażony w dwie wiązki światła (zieloną i czerwoną). Cechują go niewielkie rozmiary, dzięki czemu bez problemu rozstawicie go nawet w niewielkim pomieszczeniu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim jakość wykonania – metalowa obudowa pokryta metalicznym lakierem w kolorze niebieskim lub czarnym już na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie. L2 posiada trzy tryby pracy: automatyczny, stroboskop oraz dźwięk. Dzięki temu można dopasować prędkość efektów świetlnych do danej sytuacji lub prędkości odtwarzanej muzyki. W każdym przypadku parametry wyświetlania efektów można zmieniać manualnie. W komplecie znajduje się wygodny ministatyw z regulowanymi nogami oraz zasilacz sieciowy. Wszystko to za całkiem przyzwoitą cenę wynoszącą około 50 złotych.

  • Kula Magic Ball

Stroboskopowa kula dyskotekowa w wydaniu mini. Jej główną zaletą jest niewielki rozmiar oraz zasilanie sieciowe, które sprawi, że nie powinno być problemu z nagłą utratą mocy. Kule tego typu posiadają różne funkcje, w zależności od modelu i ceny, lecz na ogół emitują 3 rodzaje światła: czerwony, zielony i niebieski. Niektóre pozwalają również odtworzyć muzykę z karty pamięci lub zewnętrznej pamięci USB, dzięki czemu efekty świetlne są zsynchronizowane z efektami dźwiękowymi. Większość kul wyposażona jest w pilota, dzięki któremu szybko i nawet ze sporej odległości zmienicie tryb wyświetlania efektów. Cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

  • Projektor LED RGB

Projektor tego typu to kolejna ciekawa propozycja, której zasada działania opiera się na użyciu wielu kolorowych diod typu LED. Jego zaletą jest wiele trybów wyświetlania efektów oraz stosunkowo niska cena wahająca się w podobnych granicach, jak w przypadku kuli Magic Ball. Projektor tego typu ma jednak spory minus – właściwy efekt można uzyskać jedynie montując go na ścianie lub na suficie. Pół biedy, jeśli uda wam się to zrobić przed imprezą. Gorzej, jeśli za montaż zabierzecie się w trakcie. Powodzenia!

  • Żarówka Disco

Żarówka dyskotekowa to ostatnia propozycja w naszym zestawieniu. Za jej największą zaletę uznać można cenę, która wynosi około 10 złotych. Co równie istotne, większość tego typu produktów wyposażona jest w uniwersalny gwint typu E27, dzięki któremu powinny one pasować do lampy sufitowej w praktycznie każdym domu. Zasada działania jest bardzo prosta – żarówkę dyskotekową wkręcamy w miejsce tradycyjnej, a następnie włączamy światło. Zacznie ona emitować światło czerwone, zielone i niebieskie, które za sprawą obrotowego klosza rozproszy się po całym pomieszczeniu. Niestety żarówka tego typu posiada pewien minus – nie da się za jej pomocą zsynchronizować efektów wizualnych i dźwiękowych. Pomimo tej niedogodności, żarówka dyskotekowa i tak znajduje wielu amatorów, a to za sprawą niskiej ceny i całkiem dobrej funkcjonalności.

Jak sami widzicie, chcąc zamienić mieszkanie w miniklub muzyczny, nie musicie wydawać fortuny – nawet zakup taniej żarówki odmieni wystrój wnętrza i sprawi, że impreza nabierze profesjonalnego charakteru. Jednak marząc o rewelacyjnych doznaniach wizualnych powinniście wybrać prawdziwy projektor laserowy. L2 to w tym wypadku ciekawa i niedroga propozycja. Aby uniknąć zawodu, warto przed zakupem sprawdzić działanie naszego imprezowego projektora wizualnego – możecie to zrobić przeglądając chociażby filmy w Internecie. Sądzę jednak, że w każdym przypadku będziecie co najmniej zadowoleni.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro