Projektory dla niemowląt

Projektory dla niemowląt

Jak pomóc maluszkowi w poznawaniu świata? Jak pokazać zwierzątka z odległych krain, kiedy samodzielnie nie może wyjść z łóżeczka? Jak je uspokoić i pomóc zasnąć? Odpowiedzią na te wszystkie pytania jest projektor dla niemowląt.

udostępnij

Kamila Okulska-KosekKamila Okulska-Kosek / 10-01-2017

Rozwój zmysłów

Natura wymyśliła to idealnie: niemowlak widzi tylko to, co powinien na początku swojej drogi. Gdyby od razu dostrzegał wszystko, najpewniej bardzo by się przestraszył. Dlatego najpierw uczy się rozpoznawać twarz mamy i widzieć kontrastowe połączenia kolorów, np. czarno-białe. Początkowo obraz jest zamazany i nieostry, a dziecko widzi najlepiej przedmioty położone 20–30 cm od twarzy. Następnie zaczyna dostrzegać takie kolory, jak purpurowy, seledynowy, czerwony, niebieski i turkusowy. W kolejnych miesiącach życia uczy się rozróżniać kolory, np. żółty od czerwonego czy zielonego. Dopiero około 4. miesiąca życia zaczyna dostrzegać barwy.

Projektor z karuzelą

Ta propozycja przypadnie do gustu każdemu niemowlakowi. Projektor z karuzelą firmy Fisher Price pobudza nie tylko zmysł wzroku, ale także słuchu, ponieważ dodatkowo wyposażony jest w biały szum i odgłosy morza. Projektor wyświetla na suficie morze gwiazdek, które delikatnie otaczają malucha. Emitowane światło nie jest bardzo intensywne, sprawdzi się więc jako lampka nocna.

Dodatkowo, gdy karuzela nie będzie już przydatna, można odłączyć go od reszty zestawu i pozostawić w charakterze lampki. Biały szum i odgłosy przyrody pomogą wyciszyć się niemowlakowi i szybciej uspokoić. Projektor wyposażony jest w 3 tryby głośności dźwięków. Dodatkowo wygrywa różne melodie. Każdy dźwięk czy utwór muzyczny trwa 30 minut. Aby nie przeszkadzać dziecku, projektor można włączyć zdalnie za pomocą pilota.

Projektor pluszak

Dla nieco starszych niemowląt idealnym prezentem będzie pluszak z projektorem. To miękki, przyjemny w dotyku pluszowy przyjaciel, który cieszy nie tylko swoim wyglądem, ale i pokazem świetlnym. Najczęściej projektor umieszczony jest w brzuszku maskotki. W zależności od producenta maskotka projektor może wyświetlać gwiazdy, kolorowe koła, emitować wewnętrzne światło lub delikatną poświatę. Najczęściej dostępnych jest kilka opcji. Dzięki temu można dopasować intensywność światła do pory dnia. Taki projektor sprawdzi się też w przypadku starszych dzieci, które np. boją się ciemności. Święcący miś na pewno pomoże im uporać się z ich lękami.

Projektor lampka

Każdy rodzic małego dziecka wie, jak łatwo wybudzić go ze snu. Czasami wystarcza do tego światło z lampki na biurku, nie mówiąc już o żyrandolach czy kinkietach, których światło szczególnie w nocy wydaje się bardzo intensywne. Projektor ma tę przewagę nad pozostałymi, że emituje łagodne, ciepłe i bardzo delikatne światło, które nie wybudza dziecka ze snu. Światło jest słabe, ale wystarczające, aby np. zmienić dziecku pieluchę. Projektory lampki nocne sprawdzą się bardzo dobrze zarówno przy niemowlakach, jak i starszych dzieciach. W zależności od upodobań możemy wybrać projektor, który zabierze dziecko między gwiazdy, wypełni pokój serduszkami lub pokaże morskie głębiny. Wszystko zależy od tego, co lubi nasz maluch. Projektory są zasilane bateriami AA lub AAA.

Prawidłowy rozwój wzroku jest bardzo ważny dla dziecka. Projektory nie tylko pomogą ukształtować zmysł wzroku, ale także uspokoją i zaciekawią małego człowieka. Są idealnym pomysłem na prezent z okazji narodzin, chrztu lub pierwszych urodzin.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro