Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Prezenty na gwiazdkę dla nastolatków – przegląd

Prezent na gwiazdkę dla nastolatka, który zapewne już nie wierzy w świętego Mikołaja, to wyzwanie, któremu możemy sprostać. Wystarczy postawić na coś wymarzonego i wyjątkowego. Jakie propozycje dla nastolatka na prezent z okazji Bożego Narodzenia znajdziemy na Allegro? Przedstawiamy kilka takich, które mogą przypaść do gustu starszym dzieciom.

Prezenty na gwiazdkę dla nastolatków – przegląd

EGO – gra planszowa

Gry planszowe można uznać za prezent dla dzieci. Nie każda gra jest jednak przeznaczona dla najmłodszych. Gra planszowa EGOto propozycja dla dzieci od 14. roku życia. Nie jest powiedziane, że młodzież w tym wieku musi prowadzić rozgrywkę z rodzicami. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu wraz z przyjaciółmi. Co więcej, ta gra towarzyska może rozkręcić każdą imprezę.

Ego to gra dla 2–6 osób, w której losuje się jedno z ponad 400 niebanalnych pytań. Pytanie czyta się na głos, a w tajemnicy przed wszystkimi zaznacza żetonem odpowiedź. Zadaniem pozostałych graczy jest odgadnięcie zaznaczonego wyboru. Gracz, który najlepiej zna swoich przyjaciół, wygrywa. W zestawie znajdziemy 220 dwustronnych kart z pytaniami, 18 dużych żetonów odpowiedzi, 120 małych żetonów, planszę i instrukcję. Cena gry planszowej EGO to około 60 zł.

Kolejka – gra planszowa

Inną grą planszową, która może być dla młodzieży ciekawą zabawą, jest Kolejka. Dzięki niej młodzież może zmierzyć się z rzeczywistością lat 80. Gra prezentuje realia życiowe w latach komunizmu w Polsce. Cel wydaje się prosty – zająć kolejkę i kupić towary znajdujące się na wylosowanej liście zakupów. Proste, ale tylko w dzisiejszych czasach. W latach 80. XX wieku rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej. Problemem jest bowiem to, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste. Trzeba się nieźle nakombinować, aby kupić wszystko z listy, a towar nie zawsze przywożą do właściwego sklepu, w którym już zajęliśmy kolejkę. Koszt gry to około 80 zł.

Klocki konstrukcyjne Mindstorms

Nastolatek może jeszcze bawić się klockami, o ile są one dopasowane do jego wieku. Propozycja Lego Mindstorms to ciekawy prezent dla nastolatków zainteresowanych robotyką. Lego Mindstorms EV3 umożliwiają stworzenie niezwykłych robotów. Co więcej, można nimi sterować. Koszt zestawu Lego Mindstorms EV3 z systemem operacyjnym Android to około 1400 zł.

Klocki Technic

Dla miłośników inżynierii, tworzenia i uruchamiania zbudowanych pojazdów proponujemy Lego Technic. Jednym z modeli jest ładowarka górnicza, która ma ruchome tłoki, obracający się wentylator i ogromne koła, aby radzić sobie w trudnym terenie. Cena klocków z serii Technic to – w zależności od zestawu – od około 50 do około 2800 zł.

Dron – zdalnie sterowane maszyny latające

Ostatnią propozycją na prezent dla nastolatka jest dron. Tego typu zabawka cieszy się dużą popularnością i jest prawdziwym hitem. Drony dostępne na Allegro mają różną wielkość. Dostępne są modele z kamerami lub bez. Jeżeli nasz nastolatek interesuje się fotografią i tworzeniem własnych filmików, ciekawszą propozycją będzie jednak wersja z kamerą. Dron kosztuje od około 60 zł do około 700 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro