Prezent dla roczniaka na Gwiazdkę – przegląd propozycji do 150 zł

Prezent dla roczniaka na Gwiazdkę – przegląd propozycji do 150 zł

Już nie niemowlak, ale stojący na nóżkach i coraz bardziej samodzielny roczniak zainteresuje się każdą zabawką, ale też każdą będzie próbował ugryźć, a nawet zjeść, a także rozłożyć na części. W związku z tym trzeba kupić taki prezent, który będzie dla malca bezpieczny.

udostępnij

Katarzyna KołbuśKatarzyna Kołbuś / 20-11-2017 / aktualizacja: 21-11-2019

Roczny maluch przyjmuje postawę wertykalną, innymi słowy – staje na nóżki i z prawdziwą pasją odkrywa świat wokół. Gryzie, smakuje, dotyka, wkłada rączki gdzie się da, obija się o przedmioty. Mądry opiekun musi mieć oczy dokoła głowy, aby dopilnować bezpieczeństwa maluszka. Warto też zabezpieczyć przestrzeń, w której dziecko przebywa na co dzień, a także zapewnić mu zabawki dostosowane do potrzeb. Przegląd propozycji w cenie do 150 zł pokazuje, że mamy tu spore możliwości mądrego wyboru.

Coś dla nóżek

Fot. Viga

W związku z tym, że roczniak opanował sztukę chodzenia, to właśnie ona będzie jego główna aktywnością. Aby dać mu podporę, można sprezentować pchacz. Rekomendujemy model drewniany z panelem edukacyjnym lub z kostką edukacyjną, co pozwoli maluchowi przełączyć się łatwo na tryb nauki przez zabawę, kiedy nóżki już się zmęczą.

Coś dla rączek

Fot. Viga

Maluch odkrywa możliwości związane także z chwytaniem, trzymaniem, przesuwaniem, zamykaniem, czyli tzw. motoryką małą. Jednym z najlepszych prezentów dla niego będzie tablica manipulacyjna. Labirynty, zębatki, suwaczki, zameczki zatrzymają uwagę dziecka na… kilkanaście minut. Ale dobre i to – w tym czasie mama będzie mogła wypić kawę. Pamiętaj, żeby nie wybrać zbyt skomplikowanej tablicy, by dziecko się nie zniechęciło.

Coś dla ząbków

Fot. Mal play

Ślinienie, drażliwość, czasami nawet gorączka to objawy ząbkowania. Ten przykry, ale naturalny i niezbędny etap można dziecku uprzyjemnić, dając mu w prezencie gryzak. Czasami im prostszy, tym lepszy, ale można też znaleźć gryzaki wielofunkcyjne. Zabawka będąca połączeniem gryzaka, grzechotki, a dodatkowo grająca melodyjki, wydająca dźwięki, ze świecącymi elementami – to doskonały upominek dla maluszka.

Coś dla główki i zmysłów

Fot. Bigjigs

W tym wieku dziecko jeszcze nie myśli abstrakcyjnie, nie ma co liczyć na to, że zacznie samo układać puzzle, kojarzyć kształty czy kolory. Maluch „myśli” głównie zmysłami. Kojarzy poprzez dotyk, zapach, słuch i wzrok. Im lepiej wyćwiczone i zintegrowane zmysły, tym szybciej nabędzie umiejętności z kolejnego etapu rozwoju, np. łatwiej przyjdzie mu segregowanie czy szeregowanie. Aby wspomóc integrację sensoryczną, warto sięgnąć po zabawki w duchu Montessori. Doskonale wpisują się tu wspomniane sensoryczno-manipulacyjne miseczki, które dziecko wkłada jedna w drugą, pierwsze puzzle i prawdziwy hit – piramida zabaw, czyli zabawka 5 w jednym. Klocki są tak zaprojektowane, że można je wkładać jeden w drugi, ustawiać z nich wieżę, a na późniejszym etapie rozwoju uczyć się dzięki nim liczb, nazw zwierząt i języka angielskiego.

Fot. CzuCzu

Bardzo fajnym, a przy tym niedrogim prezentem będzie zestaw dla roczniaka od CzuCzu. Obrazkowa nauka nazw zwierzątek, pojazdów czy części ciała to doskonały sposób na spędzenie z maluchem czasu na wspólnym odkrywaniu świata, a przy okazji trenowaniu jego koncentracji i pamięci.

Coś do snu

Fot. Madej

Kolejną aktywnością maluszka, którą rodzice lubią najbardziej, jest poniekąd brak aktywności, a mianowicie… sen dziecka. Niezmiernie ważny moment dla rozwoju, bo podczas snu tworzy się najwięcej połączeń nerwowych, organizm się regeneruje, a jednocześnie w czasie spania następuje intensywny wzrost komórkowy. Bardzo ważne jest to, w jakiej atmosferze dziecko zasypia i w jakim otoczeniu śpi. Aby zapewnić maluszkowi zdrowy sen, możemy sprezentować mu misia-szumisia albo płytę ze spokojnymi kołysankami. Przyda się też poduszeczka z bezpiecznym wypełniaczem i antyalergiczną poszewką. Dziecko powinno spać na płaskiej poduszeczce, a taka sprezentowana pod choinkę będzie uprzyjemniać otoczenie w łóżeczku.

Coś do kąpieli i na skórę

Fot. Wader

Delikatna skóra dziecka wymaga specjalnego podejścia. Maluszka codziennie myjemy, chociażby pod prysznicem, a co dwa, trzy dni możemy urządzić mu megakąpiel. Dzieci kochają czas wspólnej zabawy wodą z rodzicami czy rodzeństwem. Idąc tym tropem, możemy pod choinkę podarować roczniakowi zabawkę do kąpieli np. stolik wodny lub zabawkowy prysznic.

Fot. Eco cosmetics

Po kąpieli przydadzą się relaks i odżywienie skóry. Doskonałym upominkiem będzie naturalny balsam lub olejek, który mama lub tata wmasują w skórę maluszka.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro