Zdaniem eksperta

Prezent dla motocyklisty

Nadchodzące święta to doskonała okazja do zakupu ciekawego prezentu. Najbardziej trafione upominki dla motocyklisty to przede wszystkim takie, które będą zarówno ciekawe, jak i praktyczne. Powinny spełnić swoją rolę podczas jazdy i dawać radość z użytkowania. Przedstawiamy pięć najciekawszych pomysłów.

Adrian Raszkowski Adrian Raszkowski / 13-08-2015 / aktualizacja: 03-12-2018

Rynek akcesoriów motocyklowych jest niezwykle obszerny, przez co pomysłów na prezent dla motocyklisty jest bardzo wiele. Trafiony prezent to taki, który niemal każdemu przypadnie do gustu, bez względu na to, jakim motocyklem jeździ i w jaki sposób go użytkuje. Najbardziej cenione i pożądane prezenty to głównie uchwyty do telefonu, elektronika i akcesoria bagażowe. Takie prezenty nie tylko dadzą dużą radość po rozpakowaniu, ale będą zadowalać również na co dzień. Przedstawiamy pięć najciekawszych i najbardziej polecanych pomysłów na prezent dla każdego motocyklisty.

Kamera sportowa Midland H5+

Midland H5 Plus

Niewielka kamera sportowa to urządzenie dające mnóstwo radości z użytkowania. Nie tylko służy jako rejestrator jazdy podczas codziennego poruszania się motocyklem w ruchu miejskim. Przede wszystkim pozwala uwiecznić na nagraniu najciekawsze motocyklowe chwile i wyjazdy. Można ją zamontować na kasku lub szelkach, a po dokupieniu specjalnego zestawu montażowego również na jakimkolwiek elemencie motocykla, na przykład na zbiorniku paliwa lub kierownicy. Kamera Midland H5+, z funkcją robienia zdjęć do 12 Mpx, to idealna propozycja na prezent pod choinkę. Dostępna jest w dobrej cenie i oferuje bardzo wysoką jakość nagrywania – Ultra HD. Ma szerokokątny obiektyw 140 stopni, dzięki któremu uchwyca szeroki obraz podczas nagrywania. Można ją połączyć z telefonem przez WiFi o wysokim standardzie b/g/n. Kamera zamykana jest w wodoszczelnej i kurzoodpornej obudowie, dzięki czemu można jej bezpiecznie używać w deszczu. Ma wyświetlacz o wielkości dwóch cali (ułatwiający podgląd nagrania i obsługę samego urządzenia), a także wbudowany mikrofon i głośnik. Dodatkowo jest w stanie nagrać film poklatkowy, zrobić zdjęcia w serii, ma też funkcję zapętlania. Ta ostatnia przydać się może, gdy kamera jest używana na co dzień jako wideorejestrator. W zestawie z kamerą dostajemy bardzo dużo dodatków, np. elementy mocowania czy przyklejki do kasku.

Zestaw z uchwytem do telefonu Ram-Mount X-Grip

Zestaw Rammount

Ram-Mount to amerykańska marka mocowań do urządzeń elektronicznych, produkowanych w USA i mających dożywotnią gwarancję. Dla motocyklistów dostępny jest zestaw do montażu telefonu o nazwie X-Grip. Można go sobie skonfigurować według własnego uznania. Zestaw składa się z trzech elementów. Pierwszym jest uchwyt montażowy do kierownicy motocykla. Możemy wybrać go w zależności od typu docelowej kierownicy w motocyklu. Drugą częścią jest ramię łączące uchwyt montażowy z uchwytem do telefonu. Dostępne są dwa rozmiary o długości 2,28 i 3,69 cala. Ostatnią częścią jest sam uchwyt do telefonu o nazwie X-Grip. Uchwyt dostępny jest w dwóch rozmiarach i uznawany za najlepszy i najtrwalszy na rynku. Jest bardzo dobrze wykonany i mocno utrzymuje telefon podczas jazdy. Całość po założeniu pozwala na ustawienie telefonu na kierownicy w dowolny sposób pod każdym kątem. Bardzo ułatwia komfort jazdy motocyklem. Jest to doskonały prezent dla każdego motocyklisty.

Tankbag Givi

  1. Tankbag Givi
  2. Wnętrze tankbag Givi
  1. Tankbag Givi
  2. Wnętrze tankbag Givi

Tankbagi firmy Givi to najlepsze akcesoria bagażowe na rynku. Cechują się bardzo wysoką jakością wykonania i trwałością przez wiele lat użytkowania. Tankbag przyda się niemal każdemu motocykliście. Ułatwia bezpieczne przewożenie rzeczy na motocyklu, zabezpieczając je przed działaniem warunków atmosferycznych. Możemy wybierać spośród kilkunastu modeli, różniących się pojemnością i wyglądem. Mogą to być małe miejskie torby lub duże, przeznaczone do turystyki. Wszystkie wykonane są z bardzo mocnych materiałów. Można je mocować niemal na każdym typie motocyklowego baku. Stanowią idealny pomysł na prezent pod choinkę dla każdego motocyklisty.

Intercom motocyklowy Cardo Packtalk Slim

  1. Packtalk slim
  2. Pudełko Packtalk Slim
  1. Packtalk slim
  2. Pudełko Packtalk Slim

Intercom Cardo Packtalk Slim należy do najwyższej półki komunikatorów motocyklowych. Ma niezbędne funkcje pozwalające na skomunikowanie kierowcy z innymi motocyklistami. Z łatwością można go sparować również z systemem motocykla (dotyczy nowszych motocykli – jeśli są w niego wyposażone) lub z telefonem i nawigacją. Dzięki Cardo Packtalk Slim możemy słuchać muzyki i odbierać połączenia bez odrywania rąk od kierownicy. Urządzenie może być obsługiwane głosowo lub dłonią. Układ przycisków jest bardzo intuicyjny, a więc każdy motocyklista z łatwością poradzi sobie z jego obsługą. Jest to najnowszy model tego producenta i pasuje praktycznie do każdego kasku motocyklowego. Intercom jest bardzo mały i lekki, dlatego po zamontowaniu nie zwiększa oporu powietrza i nie powoduje szumów. Ma wbudowane radio i daje możliwość łączenia się nawet z 16 innymi motocyklistami w trybie DMC (zasięg radiowy). Bardzo długo działa na jednym naładowaniu i ma zasięg do 1,2 km. Jest umieszczony w ładnym i eleganckim pudełku. Urządzenie występuje również w innej obudowie, pod nazwą Packtalk lub Packtalk Bold. Różni się jedynie wyglądem zewnętrznym. Jest to najczęściej wybierany przez motocyklistów produkt elektroniczny.

Nawigacja motocyklowa TomTom Rider 450

TomTom 450

Nawigacja motocyklowa to kolejna niezwykle przydatna i przynosząca dużo radości rzecz. Potrzebna nie tylko podczas długich podróży. Doskonale sprawdza się w mieście i poza nim. Nawigację TomTom Rider 450, podobnie jak intercom, możemy sparować z motocyklem, telefonem lub urządzeniem intercomowym, założonym do kasku. Dzięki temu mamy całe centrum dowodzenia przed oczami. Urządzenie ma bardzo czytelny ekran i jest niezwykle intuicyjne w obsłudze. Zawiera dożywotnie aktualizacje map i możliwość pokazywania komunikatów drogowych. Ciekawą funkcją jest wybór skomplikowania trasy i ustawienia na niej punktów. Dodatkowo nawigacja jest wodo- i kurzoodporna, a więc może być użytkowana w każdych warunkach. Możemy dostać ją w bardzo dobrej cenie na święta. Jest to idealny prezent pod choinkę dla każdego motocyklisty.

Każdy z wymienionych powyżej prezentów z pewnością przyniesie dużo szczęścia i radości zarówno w chwili rozpakowywania pod choinką, jak i przez wiele kolejnych lat. Są to urządzenia przemyślane i zawsze doceniane przez motocyklistów.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro